Dnes Středa - mlha 1°C
Zítra Čtvrtek - jasno 2°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Obnovený Československý beat-festival se vrátí v říjnu do Lucerny
16 říjen
FestivalyKoncerty
V Lucerně vystoupí i Michal Prokop a Framus five. Foto: www.beat-festival.cz

Obnovený Československý beat-festival se vrátí v říjnu do Lucerny

16. 10. 2022
Československý beat-festival se uskuteční 16. října ve velkém sále Lucerny. Vystoupí Pavel Sedláček & Cadillac, Synkopy 61, Pavol Hammel a Prúdy, FLAMENGO reunion session, Precedens, Michal Prokop a Framus five a The Primitives Group. Festival navazuje na první dva ročníky, které se konaly v druhé polovině šedesátých let a třetí ročník ze začátku sedmdesátých let. Následně se konal v letech 2017 a 2018.    

1. československý beatový festival se konal v Lucerně v prosinci 1967 a vystoupila na něm řada kapel, například The Primitives Group, Framus Five, Mickey & Rock’n’roll Stars, Olympic, Synkopy 61, Flamengo, Prúdy, Rebels, Juventus, Soulmen a The Spies. 

O rok později se konal druhý ročník. V Lucerně tedy vystoupili mimo jiné i Viktor Sodoma & Apollobeat, The Primitives GroupBlue EffectFramus FiveFlamengoGeorge & BeatovensOlympicSynkopy 61FlamingoPrúdy a The New Soulmen. Zároveň dorazilo i několik hostů ze zahraničí. Třetí ročník byl v roce 1971. Pak už měl festival utrum a žádný další ročník se nekonal.

Až v roce 2017 přišlo obnovení Československého beat-festivalu, ambiciózního záměru se zhostila umělecká agentura Ivana Rösslera. Zatím poslední ročník se konal v roce 2018. Předloni musela být akce na poslední chvíli zrušena kvůli vypuknutí covidové pandemie. Ze stejného důvodu festival nekonal ani loni.

Ivan Rössler se nevzdal a chystá další ročník obnoveného festivalu. V Lucerně třetí říjnovou sobotu vystoupí rock and rollová legenda počátku šedesátých let Pavel Sedláček se svou skupinou Cadillac. Následovat budou brněnské Synkopy 61, které letos slaví symbolických 61 let.

Z Bratislavy přijede Pavol Hammel a jeho legendární Prúdy. Flamengo letos slaví 50 let desky Kuře v hodinkách a pod názvem FLAMENGO reunion session uvede to nejlepší ze zmíněné desky. Kapela se opírá o dvojici původních členů Flamenga, Pavla Fořta (kytara) a Vladimíra „Gumu“ Kulhánka (baskytara), kteří oba pamatují zlatou éru Flamenga. 

„Precedens je z vystupujících kapel nejmladší, skupina byla fenoménem až v osmdesátých letech, ale dnes už patří k legendám a do Lucerny bezpochyby patří,“ uvedl Ivan Rössler.

Michal Prokop a Framus five se do Lucerny vrací po 55 letech. V roce 1967 se poprvé postavil k mikrofonu jako zpěvák, předtím působil jako kytarista a hned mu na Československém beat-festivalu udělili titul zpěvák roku. „Jeho vystoupení bude vrcholem letošního beat-festivalu,“ podotkl organizátor.  

Závěr bude patřit skupině The Primitives Group. Překvapila na obou historických festivalech, v roce 1968 předvedla psychedelickou show, která v té době neměla obdoby.

„Tu zopakovala i v roce 2017 a určitě s něčím můžeme počítat i letos, už z toho důvodu, že Ivan Hajniš v Lucerně oslaví své pětasedmdesáté narozeniny,“ dodal Ivan Rössler.

Více o festivalu je na jeho webových stránkách zde. Vstupenky v cenovém rozmezí 300 až 900 korun se prodává Ticketportal zde.


Autor: puc

Struny dětem zvou na Báru Polákovou, Floexe, Petru Ernyei nebo Jiřího Vodičku

Dnes v 07:19

Rodinný festival Struny dětem opět poslední březnový víkend 24. až 26. března zamíří do divadla Minor a na Novoměstskou radnici, které rozehraje hudbou nejrůznějších žánrů, divadlem i tancem. 

Jaké bude vaše jídlo v roce 2023? Inspiraci najdete na festivalu Mrkev v zimě

Včera ve 13:36

Víte, že cesta potravin na váš stůl nemusí nutně vést přes anonymní pulty supermarketů? I v České republice totiž existuje řada alternativ. Jednou z nich je i komunitou podporovaného zemědělství (neboli KPZ), které u nás funguje už čtrnáct let.  Pokud se o něm chcete dozvědět více, pak si nenechte...

Bezruký hornista vystoupí v Obecním domě

3. února 2023 v 15:33

Felix Klieser zahraje 8. a 9. února v Obecním domě Koncert pro lesní roh Richarda Strausse. Bude se jednat o pražský debut s orchestrem tohoto světově uznávaného hornisty, jehož hra je o to obdivuhodnější, že nástroj ovládá prsty levé nohy. Do své 88. sezony ho přizval Symfonický orchestr hl. m....

Hudba na hradbách 2023: Petr Dvorský Trio

31. ledna 2023 v 11:32

Komorní projekt předních evropských interpretů – Petra Dvorského, Osiana Robertse (Wales) a Stanislava Máchy uslyšíte v úterý 21. února.

Martin Němec zve na koncert a na vernisáž výstavy

31. ledna 2023 v 10:36

Martin Němec, výtvarník a hudebník zve na koncert své kapely Lili Marlene v Malostranské besedě v pondělí 6. února a hned v následujícím dni 7. února na vernisáž výstavy jeho děl v Cafe Jericho.

Do Prahy přijede na sto mladých hudebníků z celého světa

23. ledna 2023 ve 20:09

Do prvního kola Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro v oboru viola vybrala soutěžní komise 44 mladých hudebníků ze sedmnácti zemí. Do Prahy dostává pozvánku také 46 soutěžících v oboru trombon, kteří pocházejí z dvaceti zemí. Nejvíce kandidátů v oboru viola je z Číny, až jedenáct. V případě...

Jarní koncerty na Nuselské radnici 2023

23. ledna 2023 v 07:08

V únoru začne cyklus Jarních koncertů na Nuselské radnici. Čtvrtá městská část nabídne čtyři koncerty, zaposlouchat se můžete do houslí, flétny, harfy nebo klavíru.

Praha 11 zve na swingové melodie

22. ledna 2023 v 11:11

Ve středu 25. ledna se koná oblíbená Hudební kavárna v Komunitním centru Matky Terezy. Od 19 hodin si můžete vychutnat swingové melodie, italskou kávu nebo sklenici dobrého vína.

Koncert: Společně pro Pavla

20. ledna 2023 ve 20:56

Podpořte svou účastí prezidentského kandidáta Petra Pavla, koncert Společně pro Pavla se koná v neděli 22. ledna od 19 hodin. Moderuje Ondřej Lechnýř, vstup je zdarma.

Dechové trio v Galerii 14

7. ledna 2023 v 07:31

V Galerii 14 se ve středu 25. ledna koná koncert komorní hudby.

Andrej Borejko a Yulianna Avdeeva ve Smetanově síni Obecního domu

6. ledna 2023 v 11:43

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK přivítá dirigenta Andreje Borejka. V programu složeném výhradně ze slovanských skladatelů vystoupí jedna z nejžádanějších klavíristek současnosti Yulianna Avdeeva a Pražský filharmonický sbor.

Další články
Nahoru