dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Pražská doprava

Obnovení provozu železnice na dalších tratích

V současné době byly elektricky obnoveny některé další úseky v okolí Prahy a také dálkové linky. Elektrický provoz byl obnoven na tratích z Prahy do Berouna a dále do Plzně. Postupně se tak během odpoledních hodin budou vracet na tratě rychlíky i příměstské spoje vedené v elektrické trakci, bude rozšiřován provoz vlaků a spoje se budou během celého odpoledne postupně vracet ke svým jízdním řádům.

Elektrický provoz byl obnoven také na hlavní koridorové trati Praha – Pardubice – Česká Třebová – Brno. Po poledni tak vyjedou z Prahy do Brna a dále také ve směru na Slovensko a do Rakouska první expresy vedené již elektrickými lokomotivami. Po poledni vyjel také první CityElefant z Prahy do Kolína na lince S1 pražské příměstské dopravy.

Během odpoledne budou na trať vypravovány i další soupravy. Postupně tak bude provoz jednotlivých vlaků z Prahy do Brna i osobních zastávkových spojů z Prahy do Kolína obnovován. Návrat k plnému rozsahu dopravy podle běžných jízdních řádů však bude trvat několik hodin.

Postupně jsou pro provoz připravovány také soupravy a lokomotivy. Ty, které byly postiženy námrazou, však musí být přistaveny do krytých hal, aby námraza odtála.

České dráhy již obnovily provoz vlaků na lince S2 z Prahy do Lysé nad Labem a Kolína, i zde budou postupně během odpoledne vyjíždět další elektrické vlakové soupravy. Na hlavním tahu Praha – Olomouc – Ostrava a také ve směru na Vsetínsko je zajištěn provoz souprav s motorovými lokomotivami. České dráhy předpokládají, že dnes na této páteřní trase vypraví až 15 párů vlaků.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru