dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Obnova zoo pokračuje. Gorily a další zvířata jsou zpět doma
Gorily jsou ode dneška zpět doma. Foto: Tomáš Adamec / Zoo Praha

Obnova zoo pokračuje. Gorily a další zvířata jsou zpět doma

Gorily, lemuři nebo lachtani jsou v trojské zoologické zahradě opět k vidění. Obnova zaplavených částí Zoo Praha jde díky pomoci desítek dobrovolníků mimořádně dobře.

Pomoc zoo

Kompletní obnova povodní poškozeného areálu zabere ještě mnoho týdnů. Největší pomocí je samotná návštěva zoo. Zájemci mohou zaslat také libovolný příspěvek na povodňové konto 3070207/0100 nebo zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS ZOOPRAHA na 87 777. Cena jedné zprávy je 30 Kč, na obnovu zoo putuje 27 korun.

Návštěvníci se mohou ode dneška těšit na Richarda a jeho rodinu. Gorilí tlupa se totiž po třech týdnech vrátila z protipovodňové věže do svého pavilonu. Zahrada by v budoucnu chtěla postavit pavilon pro gorily v horní části zahrady, aby mu při povodních nehrozilo zaplavení.

Jeho cena je odhadována na minimálně 50 milionů. Zahradě se již podařila sehnat pětina této částky. Tři miliony věnovala třetí městská část, 7,5 milionu se vybralo díky sbírce a benefičnímu koncertu v Lucerně.

Od dnešního dne lze opět spatřit lemury, velké želvy, tučňáky, horské kopytníky a další zvířata. Opět se otevírá i vyhlídková stezka Zakázanka a geostezka Stopy v čase. Nadále uzavřeny zůstanou Vodní svět a opičí ostrovy, Dětská zoo a Ptačí mokřady.

mapa-zoo-po-povodni-nahled

Kde je ještě zavřeno?

Právě návštěva zoo je nejlepší cestou pomoci po povodni. Provoz zpřístupněných částí zoo bude provizorní. Další práce na obnově spodní části areálu nadále probíhají za plného provozu.

„Všechny proto prosíme o pochopení a respektování pracovníků pořadatelské služby,“ uvedl ředitel zahrady Miroslav Bobek. Příjezd do zoo je již možný přes Tróju. Návštěvníci mohou využít jižního parkoviště i sezonního vchodu.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru