dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Obnova vodohospodářských sítí v Praze bude stát přes dvě miliardy
Havárie vodovodu. Ilustrační foto: archiv

Obnova vodohospodářských sítí v Praze bude stát přes dvě miliardy

Stavby a obnova vodohospodářské infrastruktury v Praze by v příštím roce mohly stát více než dvě miliardy korun. Peníze půjdou především na opravu zastaralé sítě, škody vzniklé po povodních, ale i na přestavbu ústřední čistírny odpadních vod.

Vyplývá to z prvního návrhu investic, které pražským radním předložil správce sítí Pražská vodohospodářská společnost (PVS). Podle návrhu by mělo jít skoro 734 milionů na stavební akce započaté před rokem 2014, na nové stavby a opravy pak 566 milionů korun.

Další výdaje za zhruba 357 milionů si vyžádají škody, které zbyly po povodni z letošního léta. Jednou z největších částek bude stejně jako v předchozích letech výdaj na pokračující přestavbu ústřední čistírny odpadních vod na Císařském ostrově. Tentokrát půjde zhruba o 215 milionů korun.

Většina plánovaných investic souvisí podle PVS především se stářím vodohospodářské sítě. „Poruchovost je čtyřikrát vyšší než je průměr v EU," řekl už dřív mluvčí PVS Ladislav Šticha. Vodovodní síť je v průměru 40 let stará, kanalizace dokonce 52 let. Vloni PVS investovala 1,7 miliardy korun, o rok dříve miliardu.


Další články
Nahoru