Dnes Středa - zatazeno 17°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Obnova veřejného osvětlení může pokračovat, Praha schválila novou smlouvu
Veřejné osvětlení na Nuselském mostě. Ilustrační foto: THMP

Obnova veřejného osvětlení může pokračovat, Praha schválila novou smlouvu

Vedení Prahy schválilo novou smlouvu o dílo na zajištění obnovy veřejného osvětlení ve vlastnictví metropole se společností Technologie hl. m. Prahy (THMP). Smlouva je na dobu určitou, a to do konce letošního roku. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Mezi konkrétní činnosti, ve kterých bude THMP pokračovat, patří obnova svítidel, stožárů, kabelů, zapínacích míst, slavnostního osvětlení, technologie plynového osvětlení a obnova veřejných a věžních hodin.

Dílčí ceny za jednotlivé oblasti obnovy jsou stanoveny orientačně, přičemž budou vyčleněny finanční prostředky v maximální výši pevného finančního rámce ve výši 278 300 000 korun, včetně DPH. Konkrétní výše finančního plnění bude vždy stanovena v návaznosti na výběr poddodavatele.

„Vedle pevného finančního rámce je stanoven opční finanční rámec k realizaci projektů obnovy a modernizace ze strany zhotovitele v roce 2024 ve výši 33 715 000 korun, včetně DPH,“ popsal Hofman.

„Jsem rád, že se podařilo schválit uzavření nové smlouvy o dílo na zajištění obnovy veřejného osvětlení v Praze se společností Technologie hlavního města Prah. Tento krok umožní obnovování svítidel, stožárů, kabelů, zapínacích míst, slavnostního osvětlení, ale i třeba obnovu technologií plynových luceren nebo opravu veřejných a věžních hodin,“ uvedl radní pro infrastrukturu Michal Hroza.

Hlavní město postupně modernizuje síť veřejného osvětlení, která v Praze zahrnuje asi 137 400 lamp. Rekonstrukce zahrnuje obnovu stožárů a kabelového vedení a také výměnu sodíkových výbojek za úspornější LED svítidla. Do některých stožárů jsou instalovány technologie pro budoucí osazení lamp nabíjecími stanicemi pro elektromobily.


Autor: puc

Zákaz nočního vjezdu do centra začal platit

Dnes v 15:41

Na základě dlouhodobých stížností obyvatel Prahy 1 na rušení nočního klidu a hlučný provoz na území centrální městské části iniciovala MČ Praha 1 opatření zakazující vjezd v nočních hodinách do ulic v části Starého Města. Opatření se stává, rozmístěním posledních potřebných značek dne...

Magistrát na týden vyvěsí při příležitosti Prague Pride duhové vlajky

Dnes v 15:28

Pražský magistrát vyvěsí od 5. do 12. srpna na budovách Nové radnice na Mariánském náměstí a Škodova paláce v Jungmannově ulici duhové vlajky při příležitosti festivalu o životě leseb, gayů, bisexuálů či translidí a queer lidí (LGBT+) Prague Pride. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili...

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov má dva nové expertní týmy

Dnes v 11:19

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze, které letos slaví 10 let od zahájení své výzkumné činnosti, rozšířilo své aktivity o dva odborné týmy. První z nich se zabývá Cirkulárním stavebnictvím, druhý pak Moderní energetikou. Celkem tak v UCEEB působí již...

V Zoo Praha se narodilo mládě velblouda dvouhrbého domácího

Dnes v 10:37

Do skupiny velbloudů dvouhrbých domácích v pražské zoo přibylo mládě. Samce, který se narodil v sobotu 20. července, mohou lidé spatřit ve venkovním výběhu spolu s ostatními členy stáda. Mládě i matka dobře prospívají, malému velbloudovi sílí nohy. ČTK to sdělila kurátorka kopytníků Zoo Praha...

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

Včera ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

Včera v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

Včera v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

Další články
Nahoru