Dnes Středa - jasno 6°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 13°C
Středa 3. 3. 2021
Svátek má Kamil
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Obměněné vedení si zvolilo hnutí ANO v Praze, předsedou zůstává Říčař
Staronový předseda hnutí ANO v Praze Jan Říčař. Foto: Facebook JŘ

Obměněné vedení si zvolilo hnutí ANO v Praze, předsedou zůstává Říčař

Staronovým předsedou pražské organizace hnutí ANO se stal Jan Říčař, který byl jediným kandidátem. Říčař byl zvolen 132 hlasy z celkového počtu 197 hlasujících a svůj mandát tak obhájil na další dva roky. 

„V první řadě bych chtěl poděkovat kolegům za důvěru a cením si jí o to víc, že mohla volit celá členská základna, namísto obvyklého systému delegátů. Rozhodně je co zlepšovat, chci být aktivní ve vztahu k jednotlivým organizacím a více hnutí ANO dostávat mezi lidi. Mám dobrý pocit z celého nově zvoleného týmu a věřím, že na tom budeme pracovat společně,“ řekl předseda krajské organizace Praha Jan Říčař.

V roce 2017 nahradil v čele pražského ANO bývalého ministra a současného českého velvyslance v Izraeli Martina Stropnického. Tehdy do něj vkládal velká očekávání předseda ANO Andrej Babiš.

„Je to mladý perspektivní politik, tak doufejme, že se mu podaří naší krajskou organizaci posunout dopředu. Já jsem dlouhodobě s Prahou nespokojený," řekl tehdy ČTK Babiš. Po loňských komunálních volbách, kdy hnutí ANO skončilo v Praze až páté a zamířilo do opozice, Babiš Říčaře vyzval k rezignaci z čela pražské buňky. Říčař však svou pozici ustál a předsedou zůstal.  

V minulosti působil jako radní Prahy 11, kde dosud zasedá v zastupitelstvu. Na předsedu jej nominovalo 12 ze 20 pražských místních organizací. Členem hnutí je od roku 2013, od letošního celostátního sněmu je také členem jeho čtrnáctičlenného předsednictva.

Mandát na dnešním sněmu obhájil i 1. místopředseda Miroslav Nauč, kterého na sněmu podpořilo 136 členů ze 189 přítomných. Společně s Říčařem byl Nauč jediný, kdo z předchozího vedení kraje mandát obhajoval. O post první místopředsedkyně se přitom měla ucházet i Adriana Krnáčová, kterou nominovala její domovská organizace v Praze 6. Bývalá primátorka se však nominace vzdala.

Počet řadových místopředsedů se nově zvýšil na tři a stali se jimi Lubomír Brož (zastupitel hlavního města Prahy a zastupitel MČ Praha 5), který obdržel 121 hlasů, Lenka Vedralová (zastupitelka MČ Praha 12), kterou podpořilo 100 členů a profesorka Věra Adámková (poslankyně), jež získala 88 hlasů.

Úterního sněmu se zúčastnilo 202 členů pražské organizace hnutí ANO, kteří si nové předsednictvo zvolili na další dva roky. Rozhodnutí musí ještě schválit celostátní předsednictvo.


Zjednejte nápravu ohledně Blanky, vyzývá hlavní město Praha 6

28. ledna 2021 v 18:21

Městská část Praha 6 reaguje na zrušení kolaudačního souhlasu tunelu Blanka, o kterém před několika dny rozhodl Městský soud v Praze. Po hlavním městě žádá informaci, jak bude dále postupovat, a vyzývá jej k zjednání nápravy. Hlavní řešení Praha 6 vidí v dostavbě okruhu kolem...

Další články
Nahoru