Dnes Neděle - jasno 29°C
Zítra Pondělí - skorojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Objevte krásy španělských ostrovů. Jak kouzelné je Tenerife?
CestováníKomerční sdělení
Tenerife. Foto: Pexels

Objevte krásy španělských ostrovů. Jak kouzelné je Tenerife?

Kanárské ostrovy patří i přes svou vzdálenost ke Španělsku, a jsou tak členem Evropské unie. Cestovat sem je tedy snadné a vyplatí se po celý rok. Počasí je totiž stále dovolenkové. A ačkoliv název ostrovů svádí k tomu si myslet, že mu propůjčili jméno kanárci, není tomu tak. I když pěkných pár papoušků tady skutečně najdete. Kde přesně? To už si přečtěte v článku.  

Pro svou dovolenou na Kanárech máte na výběr hned sedm ostrovů. My se pro tentokrát vydáme na ten největší –⁠ na Tenerife. Pokud rádi prokládáte pobyt na pláži procházkami v přírodě a poznáváním místní fauny, tak zadejte „Tenerife dovolená“ třeba do vyhledávače dovolené Skrz.cz. Tenhle ostrov je totiž pro vás ten pravý. 

Ostrovu vládne vysoká kráska, která se umí rozohnit 

Ačkoliv na Tenerife najdete plno krásných pláží, tomuto ostrovu přijdou na chuť i horalové a milovníci pěší turistiky. Jak je to možné? Především díky aktivní sopce Pico del Teide, která dala ostrovu jméno. V původním jazyce znamená Tenerife „Bílá hora“, vrchol totiž během zimního období halí sníh. Pozornost si určitě zaslouží, s výškou 3 718 m n.m. je totiž nejvyšším vrcholem celého Španělska a zároveň třetí nejvyšší sopkou na světě. Pro tak malý ostrov je to obdivuhodné prvenství. 

Proč by vás to mělo jako turistu zajímat? Horská oblast je propletená turistickými trasami různé náročnosti, které uspokojí každého návštěvníka. Vynesou ho až do výšky přes 3 000 m n.m.. Rozmanité terény vedou voňavými jehličnatými lesy i skalnatými pláněmi a z vyhlídek si užijete nevídaný pohled. Cesty jsou tu dobře značené, takže nezabloudíte. 

Měsíční krajina, kam místo rakety přistávají letadla 

Tenerife na své malé rozloze nabízí rozmanitá zákoutí. Některá z nich připomínají měsíční krajinu, jako např. Paisaje Lunar. Toto skalní městečko najdete ve výšce 2 000 m n. m., pod jižním svahem hory Guajara. Vzniklo sopečnou erupcí, kdy popel zatvrdl do bílých až okrových skalních útvarů připomínající věže. Nenápadně se skrývají v borovicovém lese, jenž nabízí několik vyhlídek a posezení. Výhodou je, že místo není turisty často navštěvované a povětšinou ho budete mít zcela pro sebe. 

Pokud by na měsíci byly pláže, vypadaly by podobně jako na Tenerife. Pro sopečný původ ostrova jsou zabarvené do šedé až černé barvy. S modrým oceánem tak tvoří působivý kontrast. Na ostrově najdete sice i světlé pláže, ale ty jsou zasypané dovezeným pískem z nedaleké Sahary. A náš favorit mezi tmavými plážemi? To je určitě Playa Jardín ve městě Puerto de la Cruz. Abyste se na ni dostali, musíte projít zahradou s vodopády, jezírky a bohatou květenou, což je krásná podívaná. Pro svou kvalitu pláž získala i světové ocenění Modrá vlajka. 

Jak je to s těmi kanárky? 

V úvodu jsme naznačili, že Kanárským ostrovům nepropůjčili jméno kanárci. Bylo to totiž naopak. Zářivě žlutí ptáčci byli díky jejich původu pojmenováni podle ostrovů. Je proto příznačné, že právě na Tenerife najdeme největší expozici papoušků na světě. Botanicko-zoologická zahrada Loro Parque byla původně koncipována jako ráj právě pro tyhle pestrobarevné opeřence. Postupně se však rozšířila na jednu z nejkrásnější zoo světa, ve které najdete i mnoho dalších zvířat. Oblíbená jsou jedinečná představení kosatek, delfínů a lachtanů. 

Pokud radši zvířata pozorujete na svobodě, máte k tomu také příležitost. Na jihozápadním pobřeží ostrova je místo, kde můžete vidět velryby, a když vyplujete dál od pobřeží, máte možnost spatřit další druhy kytovců: od plejtváků a kosatek až po delfíny.


Divadla na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava

21. dubna 2022 v 09:59

Letošní ročník festivalu Colours of Ostrava, který se bude konat od 13. do 16. července, nabídne vedle zahraničních i domácích hudebních divadelní program s řadou oceněných inscenací.

Další články
Nahoru