Dnes Pátek - zatazeno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 13°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Objevte krásy španělských ostrovů. Jak kouzelné je Tenerife?
CestováníKomerční sdělení
Tenerife. Foto: Pexels

Objevte krásy španělských ostrovů. Jak kouzelné je Tenerife?

Kanárské ostrovy patří i přes svou vzdálenost ke Španělsku, a jsou tak členem Evropské unie. Cestovat sem je tedy snadné a vyplatí se po celý rok. Počasí je totiž stále dovolenkové. A ačkoliv název ostrovů svádí k tomu si myslet, že mu propůjčili jméno kanárci, není tomu tak. I když pěkných pár papoušků tady skutečně najdete. Kde přesně? To už si přečtěte v článku.  

Pro svou dovolenou na Kanárech máte na výběr hned sedm ostrovů. My se pro tentokrát vydáme na ten největší –⁠ na Tenerife. Pokud rádi prokládáte pobyt na pláži procházkami v přírodě a poznáváním místní fauny, tak zadejte „Tenerife dovolená“ třeba do vyhledávače dovolené Skrz.cz. Tenhle ostrov je totiž pro vás ten pravý. 

Ostrovu vládne vysoká kráska, která se umí rozohnit 

Ačkoliv na Tenerife najdete plno krásných pláží, tomuto ostrovu přijdou na chuť i horalové a milovníci pěší turistiky. Jak je to možné? Především díky aktivní sopce Pico del Teide, která dala ostrovu jméno. V původním jazyce znamená Tenerife „Bílá hora“, vrchol totiž během zimního období halí sníh. Pozornost si určitě zaslouží, s výškou 3 718 m n.m. je totiž nejvyšším vrcholem celého Španělska a zároveň třetí nejvyšší sopkou na světě. Pro tak malý ostrov je to obdivuhodné prvenství. 

Proč by vás to mělo jako turistu zajímat? Horská oblast je propletená turistickými trasami různé náročnosti, které uspokojí každého návštěvníka. Vynesou ho až do výšky přes 3 000 m n.m.. Rozmanité terény vedou voňavými jehličnatými lesy i skalnatými pláněmi a z vyhlídek si užijete nevídaný pohled. Cesty jsou tu dobře značené, takže nezabloudíte. 

Měsíční krajina, kam místo rakety přistávají letadla 

Tenerife na své malé rozloze nabízí rozmanitá zákoutí. Některá z nich připomínají měsíční krajinu, jako např. Paisaje Lunar. Toto skalní městečko najdete ve výšce 2 000 m n. m., pod jižním svahem hory Guajara. Vzniklo sopečnou erupcí, kdy popel zatvrdl do bílých až okrových skalních útvarů připomínající věže. Nenápadně se skrývají v borovicovém lese, jenž nabízí několik vyhlídek a posezení. Výhodou je, že místo není turisty často navštěvované a povětšinou ho budete mít zcela pro sebe. 

Pokud by na měsíci byly pláže, vypadaly by podobně jako na Tenerife. Pro sopečný původ ostrova jsou zabarvené do šedé až černé barvy. S modrým oceánem tak tvoří působivý kontrast. Na ostrově najdete sice i světlé pláže, ale ty jsou zasypané dovezeným pískem z nedaleké Sahary. A náš favorit mezi tmavými plážemi? To je určitě Playa Jardín ve městě Puerto de la Cruz. Abyste se na ni dostali, musíte projít zahradou s vodopády, jezírky a bohatou květenou, což je krásná podívaná. Pro svou kvalitu pláž získala i světové ocenění Modrá vlajka. 

Jak je to s těmi kanárky? 

V úvodu jsme naznačili, že Kanárským ostrovům nepropůjčili jméno kanárci. Bylo to totiž naopak. Zářivě žlutí ptáčci byli díky jejich původu pojmenováni podle ostrovů. Je proto příznačné, že právě na Tenerife najdeme největší expozici papoušků na světě. Botanicko-zoologická zahrada Loro Parque byla původně koncipována jako ráj právě pro tyhle pestrobarevné opeřence. Postupně se však rozšířila na jednu z nejkrásnější zoo světa, ve které najdete i mnoho dalších zvířat. Oblíbená jsou jedinečná představení kosatek, delfínů a lachtanů. 

Pokud radši zvířata pozorujete na svobodě, máte k tomu také příležitost. Na jihozápadním pobřeží ostrova je místo, kde můžete vidět velryby, a když vyplujete dál od pobřeží, máte možnost spatřit další druhy kytovců: od plejtváků a kosatek až po delfíny.


V anketě Kemp roku letos zvítězil Autocamp Sedmihorky

Včera ve 12:19

Z více jak šestnácti set rekreačních areálů v České republice a na Slovensku vybírali letos hlasující ten nejlepší. A oproti loňskému roku narostl počet jejich hlasů téměř trojnásobně. K rekordnímu zájmu o účast v anketě Kemp roku přispěla kompletně zmodernizované platforma dokempu.cz,...

Vojenské lesy zvou na druhý ročník Brdského stromsázení, tentokrát na Jinecku

21. srpna 2023 ve 12:18

Vojenské lesy a statky ČR (VLS) zvou širokou veřejnost na druhý ročník dobrovolnické akce BRDSKÉ STROMSÁZENÍ, jejímž cílem je zpestřit krajinu výsadbou ovocných stromů a zapojit veřejnost do adaptace lesů na klimatickou změnu. Celodenní program se bude konat v sobotu 9. září...

Slovensko jako na dlani. Inspirace na cesty po krásách našich nejbližších sousedů

9. srpna 2023 ve 21:35

Zbývá vám ještě pár dní dovolené? V tom případě na nic nečekejte a vyrazte na Slovensko. Země našich bratrů, kde se nad hlavou tyčí Tatry a v údolí přírodní i historické památky, nabídne nejen úchvatné výhledy, malebná jezera nebo historická města. Náš východní soused toho skrývá mnohem víc a...

Aplikace s vašimi právy, když stojí trajekty i letadla

9. srpna 2023 v 17:33

Dopravu na severu Evropy úterý ochromily silné bouře. Stály letadla, trajekty, autobusové i železniční linky – svá práva v případě mimořádných situací najdou cestující v bezplatné mobilní aplikaci „ECC-Net: Travel“.

U Kooperativy poradí česky mluvící lékař i v zahraničí

1. srpna 2023 v 07:42

Kooperativa v letní sezóně každoročně registruje přes 25 tisíc zásahů v rámci cestovního pojištění, nejvíce jich je z pojištění léčebných výloh.

Další články
Nahoru