Dnes Čtvrtek - oblacno 17°C
Zítra Pátek - polojasno 11°C
Čtvrtek 21. 10. 2021
Svátek má Brigita
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražský sport

Obhájí favorizovaní olympionici Perušič se Schweinerem beachvolejbalový titul?

V pražském Beachklubu Ládví v Praze 8 se v neděli 5. září rozhodne o mistrovských titulech v plážovém volejbalu. V mužích jsou jasnými favority olympionici Perušič a Schweiner. V ženách budou o zlato bojovat při neúčasti Slukové s Hermannovou dvojice Štochlová, Williams, stříbrné z turnaje světové série v Praze s druhou reprezentační dvojicí Kubíčková, Kvapilová.  Pro rodiny s dětmi je připraven bohatý program pod názvem Taťka fest. Vstupné je zdarma.

O víkendu 3.-5. září se v pražském Beachklubu Ládví uskuteční Uniqa Mistrovství České republiky v plážovém volejbalu. Startovní listina je nabitá českými esy. Nechybí nejlépe umístěné páry letošního Beach Prague Open – vítězové Ondřej Perušič a David Schweiner a „MK duo“ – Michaela Kubíčková a Michala Kvapilová, které skončily páté. V ženské kategorii zabojují o další cenný kov také stříbrné medailistky z premiérového Brno Beach Open Martina Williams a Marie Sára Štochlová. Na mistrovském turnaji si naopak nezahraje Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová.

Turnaj odstartuje v páteční poledne, semifinálové a finálové zápasy ženské i mužské kategorie se odehrají v neděli. Finálové zápasy začínají v 15.30. Ondřej Perušič láká diváky: „Předpověď počasí na víkend vypadá dobře, takže věřím, že diváci vytvoří výbornou kulisu a my obhájíme titul mistrů České republiky.“ Martina Williams se těší, že zopakuje finálovou účast z turnaje světové série v Brně: „Poslední 3 týdny Česko žilo beachvolejbalem. Věřím, že po dvou turnajích světové série v Praze a v Brně se nám konečně povede vyhrát.“

Turnaj bude mít bohatý doprovodný program. Neděle 5. září od 14 do 18 hodin pak bude věnována dětem. Po roční pauze proběhne ve spolupráci s městkou částí Praha 8 už pátý ročník Taťka festu – zábavného odpoledne nejen pro tatínky s dětmi. Připravena budou stanoviště s parkourem, judem, beachvolejbalem, lasergame, policií, hasiči aj.

„V krátké době se na kurtech znovu objeví nejlepší čeští volejbalisté, takže o skvělou podívanou nebude nouze. Určitě bude zajímavé, že ten samý den ve stejném areálu se utkají i přihlášené týmy do plážového volejbalu v rámci tradiční akce Sportuje celá Praha 8, kterou městská část pořádá pro veřejnost. A klání na kurtech doplní i program Taťka festu, takže v neděli bude v Beachklubu Ládví skvělý sportovně-zábavný den. A navíc je vstup zdarma,“ řekl starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS).

tatka-fest-2021

Ve spolupráci s Českým rozhlasem a nadací Světluška dojde k setkání olympioniků Perušiče se Schweinerem se seniory v rámci projektu Ježíškova vnoučata. Gabriela Drastichová z nadace Světluška dodává: „Kluci jsou velký sympaťáci a moc se těším na jejich povídání se seniory. Uvidíme, jestli dorazí i Ondrův dědeček, stříbrný medailista z Tokia.“

Více informací na www.beachklubladvi.czAutor: TZ, red

Discovery Sports dále posiluje nabídku zimních sportů v rámci příprav na olympiádu v Pekingu

9. října 2021 v 10:55

Discovery Sports se dohodla se společností Infront na nové víceleté smlouvě, která přinese fanouškům na více než 50 trzích v Evropě řadu špičkových akcí Mezinárodní lyžařské federace (FIS). Discovery Sports tak potvrzuje svůj status „domova zimních sportů“.  

Chůzí ke zdraví. Odstartovala výzva 10 000 kroků, přihlásit se můžete ještě dnes

4. října 2021 v 08:52

V pátek 1. října začala výzva 10 000 kroků, která má nejen posílit zdraví, ale také upozornit na podmínky pro chůzi především ve městech. Novinkou říjnové výzvy je virtuální pouť po zajímavých místech naší země. 

Petřín třikrát jinak. Běh pro děti i dospělé

29. září 2021 v 08:34

V neděli 3. října se koná 2. ročník běžeckého závodu Petřín třikrát jinak. Závod je součástí seriálu běhů Rozhledny v pohybu a je originální kombinací tří kratších běhů, které budou mít cíl u Petřínské rozhledny.

Praha 13: Vyzkoušejte si revoluční eBike

22. září 2021 v 10:29

Cílem testovacích jízd v Centrálním parku od 23. do 26. září je zprostředkovat veřejnosti možnost volby při hledání vlastní, alternativní a doplňkové městské mobility.

Univerzita Karlova ovládla veslařské osmy

18. září 2021 v 08:18

Vrcholem pátečního programu 108. ročníku UNIQA Primátorek byly závody Univerzitních posádek. Ženské i mužské finále vyhrály posádky studentů Univerzity Karlovy, mezi ženami braly dokonce první dvě místa.

Praha 11: Sportovní hry seniorů a handicapovaných občanů Jižního Města

18. září 2021 v 07:07

Jihoměstská sociální připravila na čtvrtek 23. září již XXII. ročník Sportovních her seniorů a handicapovaných občanů Jižního Města. Sportovní hry budou probíhat na zahradě Křejpského ulice 8.

Světluška rozsvítí Prahu a do tmy vyběhnou tisíce běžců

17. září 2021 v 09:16

Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, pokračuje ve štafetě Nočních běhů. Další v pořadí je Praha, běh se zde uskuteční 30. září na Výstavišti ve Stromovce od 20 hodin. Registrace na místě bude probíhat už od 17:30. Součástí vstupenky je pro každého účastníka sportovní vak a dle...

Kavky 4 Sport nabídnou sportovní a zábavný den pro děti i dospělé

17. září 2021 v 08:48

V sobotu 18. září ovládne park Na Pankráci sport všeho druhu. Praha 4 připravila pod názvem „Kavky 4 Sport“ sportovní a společenskou akci pro celou rodinu, na které si návštěvníci budou moci vyzkoušet spoustu sportovních disciplín. V bohatém programu jsou atrakce, workshopy, běžecký závod a...

Praha 6: Odpoledne pro seniory Sportujeme v každém věku

16. září 2021 ve 12:40

Praha 6 zve na sportovně-zábavné odpoledne pro seniory nad 60 let v úterý 21. září ve 13 hodin.

Další články
Nahoru