Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský sport

Obhájí favorizovaní olympionici Perušič se Schweinerem beachvolejbalový titul?

V pražském Beachklubu Ládví v Praze 8 se v neděli 5. září rozhodne o mistrovských titulech v plážovém volejbalu. V mužích jsou jasnými favority olympionici Perušič a Schweiner. V ženách budou o zlato bojovat při neúčasti Slukové s Hermannovou dvojice Štochlová, Williams, stříbrné z turnaje světové série v Praze s druhou reprezentační dvojicí Kubíčková, Kvapilová.  Pro rodiny s dětmi je připraven bohatý program pod názvem Taťka fest. Vstupné je zdarma.

O víkendu 3.-5. září se v pražském Beachklubu Ládví uskuteční Uniqa Mistrovství České republiky v plážovém volejbalu. Startovní listina je nabitá českými esy. Nechybí nejlépe umístěné páry letošního Beach Prague Open – vítězové Ondřej Perušič a David Schweiner a „MK duo“ – Michaela Kubíčková a Michala Kvapilová, které skončily páté. V ženské kategorii zabojují o další cenný kov také stříbrné medailistky z premiérového Brno Beach Open Martina Williams a Marie Sára Štochlová. Na mistrovském turnaji si naopak nezahraje Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová.

Turnaj odstartuje v páteční poledne, semifinálové a finálové zápasy ženské i mužské kategorie se odehrají v neděli. Finálové zápasy začínají v 15.30. Ondřej Perušič láká diváky: „Předpověď počasí na víkend vypadá dobře, takže věřím, že diváci vytvoří výbornou kulisu a my obhájíme titul mistrů České republiky.“ Martina Williams se těší, že zopakuje finálovou účast z turnaje světové série v Brně: „Poslední 3 týdny Česko žilo beachvolejbalem. Věřím, že po dvou turnajích světové série v Praze a v Brně se nám konečně povede vyhrát.“

Turnaj bude mít bohatý doprovodný program. Neděle 5. září od 14 do 18 hodin pak bude věnována dětem. Po roční pauze proběhne ve spolupráci s městkou částí Praha 8 už pátý ročník Taťka festu – zábavného odpoledne nejen pro tatínky s dětmi. Připravena budou stanoviště s parkourem, judem, beachvolejbalem, lasergame, policií, hasiči aj.

„V krátké době se na kurtech znovu objeví nejlepší čeští volejbalisté, takže o skvělou podívanou nebude nouze. Určitě bude zajímavé, že ten samý den ve stejném areálu se utkají i přihlášené týmy do plážového volejbalu v rámci tradiční akce Sportuje celá Praha 8, kterou městská část pořádá pro veřejnost. A klání na kurtech doplní i program Taťka festu, takže v neděli bude v Beachklubu Ládví skvělý sportovně-zábavný den. A navíc je vstup zdarma,“ řekl starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS).

tatka-fest-2021

Ve spolupráci s Českým rozhlasem a nadací Světluška dojde k setkání olympioniků Perušiče se Schweinerem se seniory v rámci projektu Ježíškova vnoučata. Gabriela Drastichová z nadace Světluška dodává: „Kluci jsou velký sympaťáci a moc se těším na jejich povídání se seniory. Uvidíme, jestli dorazí i Ondrův dědeček, stříbrný medailista z Tokia.“

Více informací na www.beachklubladvi.czAutor: TZ, red

Festival volného času Prahy 13: Atletické odpoledne TJ Stodůlky Praha

24. září 2022 ve 12:14

Na tradičním atletickém odpoledni na hřišti Fakultní základní školy prof. Otokara Chlupa ve Fingerově ulici se mohou 27. září všichni zájemci zapojit do sportovních atletických her.

Osmičkové fotbalové derby přineslo dárek dětem

22. září 2022 ve 21:58

Včerejší očekávané osmičkové derby 10. kola Fortuna Divize mezi FK Meteor Praha VIII a FK Admira Praha B se vydařilo jak po sportovní, tak charitativní stránce. Přineslo krásnou fotbalovou podívanou s výsledkem 1:1 i neméně krásných 15 000 korun pro děti z Klokánku...

Běh proti násilí

22. září 2022 v 07:01

Trasa je dlouhá 5 km a můžete jí běžet nebo zdolat chůzí.

Praha 6 spustila podporu kroužků

20. září 2022 v 09:52

Radnice Prahy 6 převedla další milion korun do projektu @Aktivní město. Pro rodiče a děti s trvalým bydlištěm v Praze 6 to znamená možnost využití voucheru na nejrůznější aktivity v tomto školním roce.

Nordig walking v Praze 14

16. září 2022 v 17:48

Vyzkoušejte si v pondělí 19. září dynamickou chůzi se speciálními sportovními holemi.

Festival volného času Prahy 13: Cvičení s váhou vlastního těla

14. září 2022 v 08:26

Od pondělí 19. září se můžete v rámci Festivalu volného času těšit na skupinové lekce na čerstvém vzduchu pro dospělé, děti a seniory.

Nový pumptrack na Opatově

13. září 2022 v 07:30

Dnes, 13. září, bude slavnostně otevřena nová pumptracková dráha na Opatově.

Turnaj v tenisu o pohár starosty Prahy 14

8. září 2022 ve 20:54

V sobotu 10. září od 8 hodin pořádá Praha 14 turnaj v tenisu o pohár starosty pro dospělé neregistrované hráče.

Kurzy sebeobrany v Praze 14 jsou zdarma

8. září 2022 v 18:25

Praha 14 pořádá v rámci programu prevence kriminality kurzy sebeobrany. Lekce proběhnou vždy 1× týdně pod vedením zkušených lektorů sebeobranného systému Krav Maga. Kurz je pro občany zdarma, podmínkou je, žájemce o kurz musí být osoba žijící nebo pracující na území Prahy 14. Přednost mají...

Běháme na Desítce. Sportovní veletrh v Malešickém parku

8. září 2022 ve 14:42

Osmadvacet stánků, pódium, aktivity pro děti i rodinný běh. Tak bude vypadat sportovní veletrh Běháme na Desítce, který se koná v sobotu 10. září v Malešickém parku.

Turnaj v bowlingu O pohár městské části Praha 1

6. září 2022 v 09:43

Po odmlce způsobené nouzovými stavy se v neděli 11. září koná tradiční turnaj v bowlingu O pohár městské části Praha 1.

Team Running se v září vrací do Prahy

5. září 2022 ve 13:53

Seriál závodů v pohodové atmosféře, kde se potkávají na trati mistři světa i s třeba prostorově výraznějšími nadšenci má za sebou už čtyřletou tradici v Praze, Plzni nebo ve Zlíně. A znovu se oživuje v Praze 10 v Malešicích a v Praze 4 na Pankráci.

Další články
Nahoru