Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražský sport

Obhájí favorizovaní olympionici Perušič se Schweinerem beachvolejbalový titul?

V pražském Beachklubu Ládví v Praze 8 se v neděli 5. září rozhodne o mistrovských titulech v plážovém volejbalu. V mužích jsou jasnými favority olympionici Perušič a Schweiner. V ženách budou o zlato bojovat při neúčasti Slukové s Hermannovou dvojice Štochlová, Williams, stříbrné z turnaje světové série v Praze s druhou reprezentační dvojicí Kubíčková, Kvapilová.  Pro rodiny s dětmi je připraven bohatý program pod názvem Taťka fest. Vstupné je zdarma.

O víkendu 3.-5. září se v pražském Beachklubu Ládví uskuteční Uniqa Mistrovství České republiky v plážovém volejbalu. Startovní listina je nabitá českými esy. Nechybí nejlépe umístěné páry letošního Beach Prague Open – vítězové Ondřej Perušič a David Schweiner a „MK duo“ – Michaela Kubíčková a Michala Kvapilová, které skončily páté. V ženské kategorii zabojují o další cenný kov také stříbrné medailistky z premiérového Brno Beach Open Martina Williams a Marie Sára Štochlová. Na mistrovském turnaji si naopak nezahraje Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová.

Turnaj odstartuje v páteční poledne, semifinálové a finálové zápasy ženské i mužské kategorie se odehrají v neděli. Finálové zápasy začínají v 15.30. Ondřej Perušič láká diváky: „Předpověď počasí na víkend vypadá dobře, takže věřím, že diváci vytvoří výbornou kulisu a my obhájíme titul mistrů České republiky.“ Martina Williams se těší, že zopakuje finálovou účast z turnaje světové série v Brně: „Poslední 3 týdny Česko žilo beachvolejbalem. Věřím, že po dvou turnajích světové série v Praze a v Brně se nám konečně povede vyhrát.“

Turnaj bude mít bohatý doprovodný program. Neděle 5. září od 14 do 18 hodin pak bude věnována dětem. Po roční pauze proběhne ve spolupráci s městkou částí Praha 8 už pátý ročník Taťka festu – zábavného odpoledne nejen pro tatínky s dětmi. Připravena budou stanoviště s parkourem, judem, beachvolejbalem, lasergame, policií, hasiči aj.

„V krátké době se na kurtech znovu objeví nejlepší čeští volejbalisté, takže o skvělou podívanou nebude nouze. Určitě bude zajímavé, že ten samý den ve stejném areálu se utkají i přihlášené týmy do plážového volejbalu v rámci tradiční akce Sportuje celá Praha 8, kterou městská část pořádá pro veřejnost. A klání na kurtech doplní i program Taťka festu, takže v neděli bude v Beachklubu Ládví skvělý sportovně-zábavný den. A navíc je vstup zdarma,“ řekl starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS).

tatka-fest-2021

Ve spolupráci s Českým rozhlasem a nadací Světluška dojde k setkání olympioniků Perušiče se Schweinerem se seniory v rámci projektu Ježíškova vnoučata. Gabriela Drastichová z nadace Světluška dodává: „Kluci jsou velký sympaťáci a moc se těším na jejich povídání se seniory. Uvidíme, jestli dorazí i Ondrův dědeček, stříbrný medailista z Tokia.“

Více informací na www.beachklubladvi.czAutor: TZ, red

Turnaj ve stolním tenise O plecháček

20. března 2023 ve 20:24

Čtyři stoly, čtyři kategorie a krásné ceny v neděli 26. března na turnaji ve stolním tenise.

Maraton pro roztroušenou sklerózu podpoří pacienty s tímto onemocněním

20. března 2023 v 09:31

Symbolicky zdolat trasu z Maratonu do Athén se pokusí pacienti s roztroušenou sklerózou. Zapojí se do Maratonu s roztroušenou sklerózou (MaRS) a společným cvičením, procházkou i jízdou na rotopedu pokoří vzdálenost 42 kilometrů. Na maratonce letos čekají lekce jógy, tai-či...

Březnové plavání s Prahou 1

18. března 2023 ve 21:52

Závod v plavání O pohár Prahy 1 se koná v bazénu Tyršova domu v sobotu 25. března od 14 do 18 hodin.

Nordic walking v Praze 14

15. března 2023 ve 14:59

Dynamická chůze se speciálními sportovními holemi s Hanou Dvořákovou v pondělí 20. března.

S Běžeckou školou Prahy 4 na Dívčí hrady

14. března 2023 v 11:52

Předposlední výběh Běžecké školy Prahy 4 ze Žlutých lázní bude pro pomalou skupinu 8 kilometrů s perfektními výhledy na Prahu 4 z Dívčích hradů.

Praha 14: Pochod pro mozek

7. března 2023 ve 14:41

Kondiční chůze spojená s posilováním mozku hravou formou 15. března od 9 do 13 hodin. Projdete okolí KC Kardašovská, odkud je vycházka vedena, dále na Lehovec, Kyje, Hloubětín, rozhledna Doubravka.

Krčská čtyřka – závod o pohár starosty Prahy 4

7. března 2023 v 10:24

Se vstupem Běžecké školy Prahy 4 do jejího desátého ročníku připravila radnice první běžecký závod s názvem Krčská čtyřka o pohár starosty MČ Prahy 4.

Bruslařská sezóna na Dvojce je prodloužena

24. února 2023 v 08:15

V Grébovce i v Jammertale na Folimance prodloužila Praha 2 bruslařskou sezónu. Na kluzištích můžete bruslit do 5. března.

Praha 14: Turnaj ve stolním tenisu o pohár starosty

22. února 2023 ve 21:17

Poměřit své síly ve stolním tenisu můžete na turnaji pro amatérské hráče a hráčky v sobotu 11. března.

Prague Spirit Festival: Jóga, koncerty, muzikoterapie, otužování

18. února 2023 v 07:13

Čtyřdenní 13. ročník Prague Spirit Festivalu s inspirativním tematickým programem se uskuteční od 16. do 19. března v multifunkčním centru Space Žitná 7 a na Novotného lávce.

Kreativní dílna Zastav se a tvoř v Galerii 9

14. února 2023 v 07:38

Dílna je určena pro všechny věkové kategorie, tvoří se zde pro radost, zábavu, štěstí, harmonii, uklidnění. Za krátkou dobu můžete z obyčejných věcí vytvořit neobyčejné, na chvilku se odreagovat od denního shonu, a ještě si odnést vlastní umělecké dílo.

Zimní hry Prahy 9 zvou na víkend

10. února 2023 v 07:12

Týden plný sportovních dovedností na ledě na Střížkově pokračuje i během víkendu. Na programu budou hokejový den, soutěže o ceny a bruslení s Olafem.

Další články
Nahoru