dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Obézní koza, kůň, lama a další zvířata se dovalí na náplavku. Fotograf upozorní na přejídání lidí
Obézní koza má 120 kilogramů. Foto: Dereck Hard

Obézní koza, kůň, lama a další zvířata se dovalí na náplavku. Fotograf upozorní na přejídání lidí

Přežírá se zvěř ve volné přírodě? Ne. Jak by vypadala, kdyby k potravě přistupovala jako dnešní lidská populace? Na takovou otázku našel odpověď přední český urban a pop-art fotograf Dereck Hard. Ten nechal pózovat šest různých zvířat, ze kterých postprodukcí vytvořil na snímcích obézní jedince. 

Výsledek je podle autora děsivým zrcadlem nepřirozeného životního stylu novodobé civilizace. K odtajnění celé série dojde v sobotu 14. listopadu v 15 hodin při vernisáži na pravobřežní náplavce Rašínova nábřeží.

Její součástí bude i vystoupení DJ NobodyListen a vegetariánské občerstvení. Vše bude zdarma. Outdoorová výstava „we are FAT animals“ potrvá do 28. listopadu.

Fotograf Dereck Hard vytvořil zbrusu novou sérii ve stylu pop-art photography. Jde o cyklus šesti fotografií, které se snaží nevšední vizuální formou upozornit na obezitu u lidí.

„Říká se, že standard týkající se kritérií krásné postavy určují aktuální trendy a masová média. Přitom příroda nám sama dokazuje, že zvířata ve volné přírodě se nepřežírají a obezita mezi nimi je naprostá anomálie,“ odkrývá podstatu série autor Dereck Hard.

Jaká obézní zvířata se představí na náplavce?

Koza domácí (Capra aegagrus hircus) je menší sudokopytník chovaný pro mléko a maso téměř po celém světě. Dereck Hard si pro focení vybral českou bílou kozu jménem Ofélie, která váží 50 kilogramů. Obézní koza má na finální fotografii zhruba 120 kilogramů. 

Tygr ussurijský (Panthera tigris altaica) je společně s tygrem indickým největší kočkovitou šelmou. Na snímku je vyfocena samice tygra jménem Tajga, její váha je 200 kilogramů. Obézní tygřice na snímku má po ztluštění hmotnost okolo 500 kilogramů.

Velbloud dvouhrbý (Camelus bactrianus ferus) je sudokopytník, který je silně ohrožen vyhubením. Ve volné přírodě bychom jej mohli vidět ve střední a západní Asii. Na fotografii je dospělý samec jménem Merlin vážící 650 kilogramů. Velbloud na výsledné fotce váží přibližně 1300 kilogramů.

Kůň domácí (Equus caballus) je domestikovaný lichokopytník, vyskytující se po celém světě. Je chován pro sport, zemědělství a rekreaci, dříve především k přepravě. Na fotografii je Welsh pony typu C, kobyla Arkáda vážící 300 kilogramů. Po úpravách má zhruba 700 kilogramů.

Lama alpaka (Lama pacos) je domestikovaný sudokopytník, pocházející z Jižní Ameriky (především Bolívie a Peru). Hard fotil lamu Jennifer o hmotnosti 50 kilogramů. Na výsledném snímku má okolo 120 kilogramů.

Puma americká (Puma concolor) je kočkovitá šelma a největší zástupce malých koček. Vyskytuje se v Jižní i Severní Americe. Hard fotil pumu jménem Kelly, jejíž váha byla 40 kilogramů. Po jeho úpravách váží asi 110 kilogramů.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru