dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Muži se oběsí, ženy předávkují. Pražský poslanec Bém popisoval poslancům sebevraždy
Pavel Bém má rád dálkové běhy (na obrázku s číslem 1807). Jeho tříletý maraton schůzování v Parlamentu včera skončil. Foto: archiv MHMP

Muži se oběsí, ženy předávkují. Pražský poslanec Bém popisoval poslancům sebevraždy

Ještě před tím, než si v úterý poslanci odhlasovali rozpuštění Poslanecké sněmovny, využila spousta z nich poslední možnost mít parlamentní projev. Některá vystoupení byla dlouhá, zábavná, provokativní i poučná. Hned několik těchto charakteristik sedělo na projev pražského poslance a exprimátora Pavla Béma, který se pokusil před pultíkem změnit v lékaře na odborné konferenci a měl, jak on sám své vystoupení nazval, pojednání o sebevraždách. Server Pražský patriot vybral některé části jeho řeči.

„Při svém posledním vystoupení tady na půdě Poslanecké sněmovny jsem se rozhodl, že vás nebudu bavit vokovickým sitcomem na téma sex ve městě anebo zvědavost a zvídavost policejních důstojníků při těch nekonečných dlouhých nočních službách, ale že se zaměřím ani ne tak na politickou analýzu současné situace a prognostické výhledy, ale že se zaměřím na téma, které se jmenuje nebo mohlo jmenovat „pojednání o sebevraždách“,“ uvedl.

„Sebevražda je akt vědomého a úmyslného ukončení vlastního života. Člověk, který tento čin provede, se nazývá sebevrah. Sebevražda je v České republice nejčastější příčinou nepřirozeného úmrtí. Mnohem častěji, v 80 % případů, sebevraždu páchají muži. Podle odborníků je tento poměr způsoben zejména tím, že muži jsou v této činnosti důslednější. Volí přitom střelnou zbraň nebo oběšení, kde je šance na záchranu velmi malá. Ženy oproti tomu přistupují spíše k předávkování léky a lékařům se daří je často zachránit,“ začal Bém definicí.

Po té před poslanci vyjmenovával druhy sebevražd a charakterizoval je. Hovořil o balinační sebevraždě, impulsivní politické sebevraždě, předstírané politické sebevraždě, zmínil také harakiri.

Ví, jak dopadnou volby!

Potom vyprávěl o díle Tibetská kniha mrtvých a přirovnal rozpuštění Sněmovny k rituálnímu pohřbu. Následně vyjmenoval a popsal několik svých tezí o tom, co se bude dít po předčasném konci dolní komory Parlamentu. „Nedojde k žádné zázračné obměně nás, starých, hloupých, neschopných, špinavých, korupcí prolezlých politiků,“ uvedl.

Pak se přiznal poslancům, že ví, jak dopadnou předčasné volby. „Jsem přesvědčen, že TOP 09 nebude žádným vítězem těchto voleb. ČSSD ve volbách nezvítězí. Věci veřejné a LIDEM zmizí z celostátní politické mapy,“ řekl.

Na závěr svého projevu se vrátil k harakiri a japonskou rituální vraždu začal podrobně popisovat. „Nezlobte se, už to nemůžu dál číst, protože i na mě je to příliš a myslím si, že od této chvíle by citace z odborné literatury byla nepřístupná nejenom mládeži, ale i nám dospělým,“ přerušil se sám po chvíli.

„Spějeme směrem ke krásné rituální sebevraždě, ke které nám ale ještě něco maličko chybí. A tady jsme měli krásnou inspiraci,“ byla poslední Bémova slova v Poslanecké sněmovně.


Další články
Nahoru