dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Obdivovatel Hitlera měl chuť vraždit po vypočítání diferenciální rovnice
S násilníkem právě probíhá soud. Ilustrační fooud: freeimages

Obdivovatel Hitlera měl chuť vraždit po vypočítání diferenciální rovnice

Čtyřiadvacetiletý Jan Mokrý, který je obžalovaný z pokusu o vraždu dvou bezdomovců, dnes řekl soudu, že chtěl tyto muže mučit. Lituje toho, že přežili. Student matematicko-fyzikální fakulty, jenž se hlásí k Dělnické straně sociální spravedlnosti a za svůj velký vzor označuje Adolfa Hitlera, prý fyzicky napadl i další muže bez přístřeší. Zdůraznil, že si vybíral „bezdomovce s velkým B", což jsou podle něj ti, kteří si na lidi bez domova „jenom hrají“ a ve skutečnosti chodí na brigády a mají značkové věci.

Mokrý u pražského městského soudu uvedl, že na bezdomovcích prováděl „moderní genocidu". Vraždy prý plánoval od roku 2012. „Řekl jsem mu, ať přestane křičet, nebo to bude ještě horší. Chtěl jsem, aby trpěl, aby si tu smrt užil, aby umíral pomalu. Rychlou smrt si nezasloužil. Zabít se mi ho bohužel nepodařilo, protože se mi zlomil nůž," vypověděl k jednomu z útoků.

O svých vytipovaných obětech hovořil jako o „hajzlech číslo jedna až pět". Vraždy si prý důkladně připravoval, odmítl, že by byl duševně nemocný. U prvního útoku si prý například napsal do tabletu: „Cíl: o jednoho bezdomovce a cikána méně, což bude lepší situace v České republice". „Za nacismu by to nebylo možné," poznamenal si prý také.

Obžaloba uvádí, že první útok spáchal Mokrý loni 12. dubna v pražské Libni zhruba v půl třetí ráno. Údajně přistoupil se dvěma noži k bezdomovci ležícímu na zemi ve spacím pytli, bránil mu v pohybu a řekl mu, že bezdomovce nemá rád a že už má jednoho na svědomí.

Po příjezdu policejní hlídky, kterou sám přivolal, začal křičet, že má u sebe zbraň a že muž je jeho rukojmím. Nakonec na výzvu policistů nože odhodil, aniž muže zranil. Policisté Mokrého převezli do psychiatrické léčebny, tam ale lékaři konstatovali, že je příčetný.

Student pak 28. června znovu zaútočil, a to ve Vrchlického sadech, opět po předchozím vytipování oběti. V parku napadl spícího bezdomovce, a to jedním ze tří nožů, které si na místo donesl. Muži přeťal tepnu na předloktí. Podle obžaloby ho neusmrtil jen díky tomu, že bezdomovcův křik zaslechl svědek, který mu přispěchal na pomoc. Mokrý pak krvácejícímu muži sebral tašku a dal se na útěk, o několik ulic dál jej však zadrželi městští strážníci.

„Bezdomovce jsem si mapoval, získával jsem si jejich důvěru. Když to na mě přišlo, musel jsem si vypočítat příklad, třeba nějakou těžkou diferenciální rovnici. A pak jsem se rozhodl někoho zabít. Na skutky, které se staly, jsem svým způsobem hrdý. Stejně jako kluci, kteří se pokusili zavraždit Natálii," řekl a připomněl tak útok zápalnými lahvemi na romskou rodinu z roku 2009.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Surovost: I takto zle můžete dopadnout, když se rozhodnete v Praze vzbudit spáče. A ještě jsou po vás žádány peníze za čepici!

6. listopadu 2017 v 09:44 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Od srpna pátrají policisté z místního oddělení Zličín po násilníkovi, který ve vestibulu stejnojmenné zastávky metra bezdůvodně napadl jednoho z cestujících. Napadený si při výstupu z vagonu všiml spícího muže na sedačce a zavolal na něj, aby vstával, že souprava je v cílové stanici a dál již...

Další články
Nahoru