dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Obchody a služby v centru Prahy mapuje nová mobilní aplikace
Aplikace je v současné době připravena jak pro přístroje s operačním systémem IOS, tak i konkurenční Android. Ilustrační foto: Reeda / Wikimedia Commons

Obchody a služby v centru Prahy mapuje nová mobilní aplikace

Sháníte opravnu obuvi v centru Prahy? Nevíte do kolika má otevřeno vaše trafika nebo zverimex? Potřebujete rychle najít nejbližší papírnictví? Užitečné informace o obchodech a službách základní občanské vybavenosti v Praze 1 přináší nová mobilní aplikace. Tu nyní vydává radnice první městské části.

Vše na jednom místě jasně, stručně a přehledně. Aplikace funguje „offline“, proto je dohledání potřebných informací mnohem rychlejší než z internetu.

„Pokud hledáte například květinářství, jednoduše si zvolíte tuto sekci a aplikace vám dle vaší současné polohy seřadí jednotlivé provozovny od nejbližší dále. V této aplikaci nefunguje předplácení pozic při vyhledávání, reklama a jiné skryté praktiky, které objektivitu a aktuálnost informací dohledaných na internetu značně snižují. Vše je rychlé a intuitivní,“ uvedl místostarosta pro obchod a služby Daniel Hodek. Data do aplikace dodalo radniční oddělní obchodu a služeb, které se touto problematikou zabývá již osmým rokem.

Aktualizace aplikace jednou za čtvrt roku

Součástí aplikaci je také anketní lístek, kde je možné odpovědět na několik dotazů z této oblasti. Nebude to však podmínkou pro užívání zdarma. Novinkou je pak interaktivní mapa zobrazující obchody a služby nejen najednou, ale i dle jednotlivých kategorií. Nechybí přehled provozoven, které uspěly v tradiční anketě „Provozovna roku“, navigace podle vzdálenosti nebo možnost zaslání námětů na vylepšení samotné aplikace.

Data do aplikace dodává zmíněné radniční oddělení obchodu a služeb a aplikace bude aktualizována jednou za tři měsíce. Aplikace je ke stažení zdarma a v současné době je připravena jak pro přístroje s operačním systémem IOS, tak i konkurenční Android.

„Tištěný katalog obchodů a služeb, který vydáváme již osmým rokem, je dle ohlasů velmi oblíbeným pomocníkem se spoustou užitečných informací. Díky této aplikaci mohou mít majitelé chytrých mobilních telefonů tyto informace vždy po ruce. Věřím, že především u mladších generací najde tato aplikace uplatnění,“ uzavřel Daniel Hodek.


Další články
Nahoru