dnes
Neděle - zatazeno
12°C
zítra
Pondělí - jasno
12°C
pozítří
Úterý - oblacno
12°C
Obchodní centrum Letná by se mohlo otevřít koncem příštího roku
Takto vypadala stavební jáma loni v létě. Foto: archiv

Obchodní centrum Letná by se mohlo otevřít koncem příštího roku

Obchodní centrum Letná na pozemku nad Veletržním palácem by se mohlo otevřít koncem příštího roku. Administrativní část projektu původně zvaného Palác Stromovka pak v roce 2019. Sídlit by v ní mohly i ordinace lékařů, řekl na dnešním projednávání ředitel investora, firmy Lordship, Václav Matoušek. Projekt, nazvaný původně Palác Stromovka, měl mít administrativní část v podobě skleněného válce.

Městská část původně s projektem, který vzniká mezi ulicemi Strojnická, Veletržní a U Studánky už 14 let, nesouhlasila. Podala žalobu, v níž žádala zrušení stavebního povolení. Investor ale projekt přepracoval podle připomínek radnice, a ta poté žalobu stáhla. Budova bude oproti původnímu návrhu nižší, změní se fasáda a bude dodržovat takzvané uliční čáry. V podzemí bude 150 parkovacích míst na noc vyčleněných pro místní obyvatele.

„Zvenčí není poznat, že je to nákupní centrum. Obchodní jednotky z ulice Veletržní jsou přístupné z ulice. Reklamy jsou jen v oknech, nesvítí," popsal Matoušek. Podle něj do centra lidé budou hlavně chodit pěšky. „Nemyslíme se, že centrum způsobí nějaký zásadní nárůst dopravy," dodal. Investor plánuje také pasáž mezi ulicemi Strojnická a Františka Křížka. Bude ale potřebovat změny územního rozhodnutí, získat ho chce podle Matouška do konce letošního roku.

Smlouva na pronájem pozemku, který patří Praze 7, bude na 99 let, v původní smlouvě to bylo 105 let. Výše nájmu za pozemek se měnit nebude a zůstane pět milionů korun ročně.

Městská část a investor se bude podílet buď na Památníku ticha v Bubnech, nebo na nějakém jiném památníku. Podle dohody na něj věnují obě strany stejnou částku, maximálně milion korun, doplnil starosta Prahy 7 Jan Čižinský (KDU-ČSL). Lidé kritizovali, že v místě bude parkovat 500 aut. Podle starosty v současné stavební jámě ale nic jiného než garáže už být nemohou.

Na sousedním pozemku je plánovaná stavba hotelu. Obchodní centrum tam má slepou zeď. Radnice usiluje o to, aby budova hotelu uzavřela budovu do formy městské blokové zástavby. Původně měl mít podle radní pro územní rozvoj Lenky Burgerové Parkhotel až 26 pater.


innogy spustila službu pro neslyšící, služba je vhodná i pro seniory

14. února 2019 ve 12:34

Energetická společnost innogy spustila ve spolupráci s firmami Transkript a TextCom novou službu pro zákazníky, kteří trpí poruchami sluchu. Služba nabízí přepis mluveného slova do textové formy v reálném čase.

Praha je ze všech světových měst osmá nejlepší v péči o životní úroveň

14. února 2019 v 08:51

Česká republika je z hlediska kvality pracovních podmínek a příležitostí pětadvacátou nejlepší zemí světa. Hlavní město Praha je pak osmým nejlepším městem na světě ve schopnosti udržování životní úrovně, která je dostatečně atraktivní pro přilákání a udržení talentovaných lidí na pracovním trhu....

Další články
Nahoru