Dnes Čtvrtek - oblacno 22°C
Zítra Pátek - bourky 19°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Obchodní centrum Černý Most se rozšíří, investice bude 1,8 miliardy korun
OC Černý Most. Foto: archiv

Obchodní centrum Černý Most se rozšíří, investice bude 1,8 miliardy korun

Obchodní centrum Černý Most v Praze se rozšíří o 20 obchodů, 22 restaurací a tři kinosály. Do přestavby, jejíž první fáze by měla být dokončena na podzim 2025, majitel Unibail-Rodamco-Westfield (URW) investuje zhruba 1,8 miliardy korun (70 milionů eur). Společnost tím reaguje na nárůst poptávky zákazníků a nárůst zájmu maloobchodních prodejců. Zástupci společnosti a centra o tom informovali na tiskové konferenci. URW je také vlastníkem pražského obchodního centra Chodov, které bylo rozšířeno v roce 2022.

Přestavba by měla začít letos v dubnu, podle zástupců obchodního centra by se měla dělat hlavně v noci mimo otevírací dobu, a neměla by tak zasahovat do jeho běžného provozu. Občas se může pouze zkomplikovat parkování. V první fázi by měla vzniknout restaurační zóna, kde se budou nacházet podniky s obsluhou, nikoliv pouze rychle občerstvení. Zóna na občerstvení se pak celá přesune do prvního patra.

V druhé fázi se dostaví tři kinosály společnosti CineStar, která tam už sídlí. Budou to luxusnější sály s občerstvením a obsluhou a každý z nich bude mít 30 míst.

Které konkrétní značky se v novém prostoru budou nacházet, zatím provozovatelé centra nechtěli uvádět. Budou to ale některé obchody, které se už v centru Černý Most nacházejí a hledají větší prostory, nebo značky zastoupené v obchodním centru na Chodově a v centru Prahy. Druhá fáze by měla být otevřena přibližně v polovině roku 2026. Celkem se pronajímatelná plocha centra zvýší o 9100 metrů čtverečních.

Centrum Černý Most byl dokončen v roce 1997, měl 41 obchodů a 37.000 metrů čtverečních. V roce 2000 byla dokončena druhá etapa vedlejší maloobchodní budovy, kde se dnes nachází prodejce nábytku XXX Lutz a který má 22 500 metrů čtverečních.

První významné rozšíření centra Černý Most se uskutečnilo mezi lety 2011 až 2013, plocha se tehdy zvýšila na 85 000 metrů čtverečních a 181 obchodů. Tuto podobu má do dnešní doby.

V roce 2022 URW rozšířilo o další budovu také obchodní centrum Chodov. Investice se měla pohybovat kolem 4,4 miliardy korun. Budova má obdélníkový tvar a dvě podzemní podlaží s přibližně 350 parkovacími místy a čtyři nadzemní převážně s obchody, kancelářemi, kavárnami, restauracemi nebo sklady. Součástí je i dvůr pro zásobování.

Unibail-Rodamco-Westfield je vlastníkem, developerem a provozovatelem komerčních nemovitostí v USA a Evropě. Maloobchodní prostory tvoří 86 procent celého jejího portfolia, část ale tvoří také například kanceláře.

V Evropě společnost vlastní nemovitosti například ve Velké Británii, Španělsku, ale také v Polsku, Německu a na Slovensku. Podle výkonného ředitele Jakuba Skwarla firma připravuje výstavbu multifunkčních objektů v hodnotě 2,5 miliardy eur (přibližně 64 miliard korun). Česko je podle něj trh s velkým potenciálem.


Autor: ČTK

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 22. týden

Dnes v 11:44

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

PVK: Zákaznický portál bude přístupný jen přes webovou aplikaci

Dnes v 08:44

Podpora mobilní aplikace Moje Voda bude ukončena k 31. květnu letošního roku. Z podrobné analýzy dat totiž vyplynulo, že mobilní aplikace Moje Voda se již téměř nevyužívá.

Pražské vinice: Dvě besedy na Vyšehradě

Dnes v 07:38

Zajímá vás víno a kultura s ním spojená? Poznejte autenticitu a výjimečnost vín z pražských vinic. Jedinečné polohy těchto zelených částí Prahy, z nichž některé jsou památkově chráněnými územími, veřejnosti běžně nepřístupnými, poskytnou i nevšední výhledy...

Troja: Zámek a labyrint

Dnes v 07:07

Zámek Troja a jeho okolí představují jedinečný prostor v širším centru Prahy, kde bude GHMP představovat témata spjatá s urbánním historickým prostorem za pomoci současných uměleckých prostředků. 

Moai bude slavnostně odhalena, přijde i Pavel Pavel

Dnes v 07:03

Socha Moai v bubenečském parku Lázaro Cárdenase už zdomácněla, v mezičase dostala i klobouk pukao. Nyní dojde i na slavnostní odhalení za přítomnosti zástupců Chile, které sochu do parku Prahy 6 darovalo.

Střelecký ostrov zve na Vinařské slavnosti

Včera ve 12:15

Prezentace malých rodinných vinařů nejen z jižní Moravy, ale i z oblasti starého a nového světa, jejichž produkci běžně neochutnáte v pátek 24. a v sobotu 25. května.

Korso Krymská 2024

Včera v 07:44

Krymská, to je ulice plná barů, restaurací, obchodů a dílen. V roce 2022 se obnovila tradice Korsa Krymská, které vždy koncem května vdechlo malé vršovické ulici venkovní život velkého bulváru. Bez aut a omezení se návštěvníci mohou těšit na spoustu živé hudby a představení, jídla a pití. Ve...

Multižánrový hudební festival v Modřanech

Včera v 06:48

V sobotu 25. května se v Modřanech koná Multižánrový hudební festival. Vstup volný.

Praha 1: Setkání k budoucnosti parku Kampa

21. května 2024 v 16:28

Ve středu 22. května se v parku Kampa koná veřejné setkání o budoucnosti parku. Od 17 do 18 hodin se můžete zúčastnit procházky po parku s architektkou, která vám představí nový návrh. Procházka začíná u saly terreny.

Hanspaulkou za Lídou Baarovou

21. května 2024 ve 14:25

Zájemci o architekturu se sejdou v sobotu 25. května.

Další články
Nahoru