dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Obchodní akademie Praha 9 Satalice zajišťuje žákům anglické vzdělání v Praze
Pražský životKomerční sdělení
Obchodní akademie sídlí v Praze 9 Satalicích. Foto: oapraha.cz

Obchodní akademie Praha 9 Satalice zajišťuje žákům anglické vzdělání v Praze

Obchodní akademie je jedinečná v tom, jaké prostředí dokázala vytvořit pro své žáky. Aby zajistila svůj hlavní program, a to anglické vzdělání, vytvořila škola intimní prostředí, ve kterém se žákům snadno zvládá komunikace. To spolu, s pobyty v Anglii, provede žáky celým studiem.

Obchodní akademie v Praze a Obchodní institut byly založeny v roce 1991, a za dobu svého působení se mohou pochlubit nejen stabilním místem na trhu soukromých škol u nás, ale i úspěšnými absolventy, jako jsou moderátor Luboš Xaver Veselý nebo tenistka Lucie Hradecká.

Hlavní činností soukromé obchodní akademie, která sídlí v Praze 9 Satalicích, je čtyřleté denní a pětileté dálkové studium se zaměřením na zahraniční obchod, jazyky a informatiku, které je ukončeno jak českou, tak mezinárodní anglickou maturitou.

O škole a jejích studentech jsme si povídali s PaedDr. Eliškou Pospíchalovou, zřizovatelkou školy. oa-eliska-pospichalova-nahled

Jaké formy studia nabízíte?
Na naši akademii přijímáme studenty pro denní a dálkové studium.

Pro koho je určeno dálkové studium, jaká je jeho frekvence, zaměření a kolik studium stojí?
Dálkové studium je určeno pro dospělé při zaměstnání, kteří si chtějí dodělat maturitu. Výuka probíhá v sobotu jednou za 14 dní a studium je zaměřeno na Mezinárodní obchod. Za pololetí zaplatí zájemce 11 162 korun.

Nabízíte studentům mezinárodní anglickou maturitu. Ta je určena pro které studenty?
Ano, nabízíme, a je určena pro žáky základních škol a studenty středních škol.

Jaké druhy certifikátů mohou vaši studenti získat?
BTEC National Diploma a studenti po maturitě mohou pokračovat na Higher National Diploma. Umožňujeme studentům dokončit jednoroční studium na britské univerzitě s titulem B. A., což je velká výhoda, protože první stupeň bakalářského studia absolvují u nás.

Akademie se nevěnuje pouze středoškolákům…

Pořádáte nejrůznější druhy kurzů pro děti, víkendové kurzy, klasické doučování a letní kurzy v Anglii. Jaký je o ně zájem?
Zájem je o ně vysoký, týdně pořádáme 11 různých kurzů.

Učí na Akademii i rodilí mluvčí?
Ano, bez rodilých mluvčích bychom nemohli vyučovat anglický program a máme i rodilé mluvčí na jazyk španělský a německý.

Totéž nabízí Akademie i dospělým, zaměstnaným lidem. Najdou si čas na angličtinu?
Dospělý si musí při zaměstnání najít čas na angličtinu, aby z ní pak mohli maturovat. Mimo to mohou maturovat z ruštiny, němčiny nebo španělštiny nebo z matematiky.

Přibližte měsíční kurzy v Anglii, komu jsou určeny, co přináší účastníkům?
Kurzy jsou určeny pro studenty denního studia, a protože jsou hrazeny z fondu EU, může je využívat většina studentů bez ohledu na finance. Studentům přináší zdokonalení v jazyce, samostatnost a sebevědomí.

Akademie ale učí i cizince. Odkud jsou tito studenti a jak je pro ně český jazyk náročný?
Cizinci umí ocenit především anglický program, protože si více než čeští studenti uvědomují důležitost vzdělávání a praktické použití anglického odborného studia.

Jaké uplatnění vaši studenti najdou po absolvování Akademie?
Máme studenty, kteří pokračují se studiem přímo v Anglii na vysokých školách, na VŠE a na různých vysokých školách v Praze. Absolventi s anglickou maturitou si snadno seženou práci i v zahraničí.

Nabízíte studentům nějaká stipendia?
Ano, nabízíme prospěchová stipendia pro studenty s vyznamenáním. Podporujeme anglický program tím, že kdo se přihlásí na anglickou školu, neplatí školné na české.

obchodni-akademie-nahled

Obchodní akademii najdete v Praze 9 ve Vinořské ulici. ZDE se můžete podívat virtuálně jak na budovu, tak na učebny, kreativní laboratoř nebo relaxační koutek.


Další články
Nahoru