Dnes Pondělí - skorojasno 26°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Obchod Tesco se vrátil na Národní, firma v Máji  představila nový koncept
Slavnostní otevření prodejny. Foto: Tesco

Obchod Tesco se vrátil na Národní, firma v Máji představila nový koncept

V pondělí proběhlo slavnostní otevření prodejny Tesco na pražské Národní třídě. Prodejna s rozlohou 2 300 metrů čtverečních se nachází opět v prvním podzemním patře, jak jsou zákazníci zvyklí. Nabídka sortimentu, prostor i design prodejny jsou řešeny nevšedním způsobem. Otevřena je každý den od 7 do 24 hodin.

„Prodejna Tesco na Národní třídě je pro nás srdeční záležitostí. Na této adrese jsme již od roku 1996, kdy jsme vstoupili na český trh. Jsme nadšeni, že zde můžeme opět přivítat naše zákazníky v novém unikátním konceptu. Věříme, že i jim se bude líbit a užijí si nakupování u nás,“ uvedla na slavnostním otevření Katarína Navrátilová, generální ředitelka společnosti Tesco Česká republika.

Slavností pásku s ní přestřihl britský velvyslanec v Praze Matt Field, který přišel podpořit Tesco jako tradiční britskou firmu. „Tesco se stalo jednou z předních společností v České republice. Je skvělé sledovat, jaký vliv má na českou společnost díky svým iniciativám zaměřeným na životní prostředí, znevýhodněné občany a místní komunity,“ řekl.

„Chceme, aby si zákazníci užili nákup v příjemném prostředí. Tomu jsme přizpůsobili design, materiály a nasvícení prodejny. Zároveň jako leader v udržitelnosti a v rámci plnění našeho závazku přinášet planetě něco navíc jsme se soustředili na šetrnost provozu k životnímu prostředí,“ uvedla Navrátilová.

Prodejna proto využívá úsporné zářivky, ekologický systém chlazení s CO2, dveře na chladničkách spořící elektrickou energii a elektrické pece v pekárně. Pro navození příjemnějšího prostředí je zde více dřevěných prvků.

V pekárně a v pokladní zóně je zvolen design cihlové fasády, který mimo jiné poukazuje na britský původ Tesco. Nabídka sortimentu je zaměřena na čerstvé potraviny jako ovoce, zeleninu, pečivo, mléčné výrobky, rostlinné alternativy, dále pak různé snacky, výhodná menu ideální na obědy a svačiny, hotová jídla, nealkoholické i alkoholické nápoje, zahraniční kuchyně a prémiové zboží. Zároveň zde zákazníci nakoupí drogerii, krmivo pro domácí mazlíčky, potřeby do domácnosti a papírenské zboží.

Pro placení mohou zákazníci využít 22 samoobslužných pokladen nebo službu Scan&Shop, která zákazníkům umožňuje skenovat a platit za zboží přímo během nákupu. Pro zájemce je zde 10 pásových pokladen, z toho 2 jsou určené hendikepovaným osobám. Součástí prodejny jsou i služby Tesco Mobile.

Tesco podpořilo místní organizaci Život 90 šekem ve výši 50 000 korun. Neprodané přebytky bude nabízet Potravinové bance Praha a Středočeský kraj.


Autor: red

Komentovaná vycházka s Prahou 6: Petřiny

Včera v 10:14

Sídliště Petřiny má v podstatě tři sídelní celky a patří mezi nejstarší sídliště v Praze. Vycházka v úterý 23. července začíná u pomníku profesora Otto Wichterle a připomínkou jeho neskutečného života.

V Bubenči bude modernizováno veřejné osvětlení

20. července 2024 v 10:52

Koncem července bude v oblasti Bubenče zahájena kompletní obnova veřejného osvětlení. Modernizace přinese úsporu servisních nákladů, sníží spotřebu elektrické energie i množství rušivého osvětlení.

Praha 15: Toulcův dvůr s průvodcem

20. července 2024 v 10:42

Dozvědět se o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, můžete 27. července při prohlídce. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

19. července 2024 v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

UBM dokončila rezidenční projekt Astrid Garden v Praze 7

19. července 2024 v 09:46

Společnost UBM Development Czechia úspěšně zkolaudovala nový rezidenční projekt Astrid Garden v pražských Holešovicích, ve kterém vzniklo 138 bytů a dvě obchodní jednotky.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

19. července 2024 v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Trhy na Kulaťáku spolu s ČZU

19. července 2024 v 08:33

Organizátoři navázali spolupráci s výukovými skleníky České zemědělské university ve kterých je realizována praktická výuka především pro studenty oborů, které se zabývají rostlinami.

Červencová procházka Ďáblickým hřbitovem

18. července 2024 v 08:40

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V úterý 23. července se...

EPU pomůže na dovolené. Najde výlety, informuje o akcích

18. července 2024 v 07:51

Aplikace EPU nabídne na jednom místě aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. Díky ní budete informováni o aktualitách, pořádaných akcích, uzavírkách či dočasných omezeních. Vybrat si můžete z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena...

PVK: Kontrolujte si vodu v bazénech

17. července 2024 v 08:14

Koupání nejen v soukromých bazénech je při současných teplotách na svém vrcholu. To však sebou může přinášet zdravotní rizika. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.

Další články
Nahoru