Dnes Pátek - jasno 20°C
Zítra Sobota - bourky 20°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Občanským průkazem v telefonu se lze už prokazovat na vybraných místech v Praze
Prokazování totožnosti přes aplikaci eDoklady je možné také na přepážkách oddělení služeb veřejnosti, které sídlí na na Nové radnici. Foto: Karel Netolický

Občanským průkazem v telefonu se lze už prokazovat na vybraných místech v Praze

Hlavní město umožňuje veřejnosti prokazovat svoji totožnost v rámci aplikace eDoklady na různých místech v metropoli už od 15. dubna. V pilotním provozu je tato možnost dostupná na všech pracovištích registru řidičů, registru vozidel a na pracovištích vyřizujících dopravní přestupky nebo na dvou místech oddělení služeb veřejnosti na Nové radnici a ve Škodově paláci. Informoval o tom mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Zákonnou povinnost umožnit prokazování totožnosti přes aplikaci eDoklady na svých pracovištích má hlavní město od 1. července 2024. Ve zkušebním provozu však pražský magistrát tuto službu umožní všem občanům už od poloviny dubna.

„Dostupná je služba v první vlně na pracovištích registru vozidel, která se nacházejí v Business Centre Vyšehrad, Bohdalec, Břevnov, Jarov a Vysočany. Dále bude k dispozici i na všech ostatních pracovištích odboru dopravněsprávních činností v Business Centre Vyšehrad, tj. na pracovišti registru řidičů a ve všech kancelářích, kde se vyřizují dopravní přestupky,“ vyjmenoval Hofman.

Prokazování totožnosti přes aplikaci eDoklady je možné také na přepážkách oddělení služeb veřejnosti na Nové radnici a ve Škodově paláci. Zde bude možné eDoklady využívat pro agendy ověřování, Czech POINT a evidence vozidel taxislužby.

Další pracoviště magistrátu, ale i Městské policie Praha, budou podle Hofmana následně přibývat, a to tak, aby nejpozději k 30. červnu byla možnost prokázat totožnost pomocí aplikace eDoklady při jakémkoliv jednání.

V případě prokazování totožnosti v rámci aplikace eDoklady nehledíme jen na termín, kdy je naší povinností tuto službu umožnit, ale v rámci pilotního provozu ji po nezbytných přípravách spouštíme již nyní,“ sdělil ředitel magistrátu Martin Kubelka.


Autor: Karel Netolický

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 22. týden

Včera v 11:44

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Pražské vinice: Dvě besedy na Vyšehradě

Včera v 07:38

Zajímá vás víno a kultura s ním spojená? Poznejte autenticitu a výjimečnost vín z pražských vinic. Jedinečné polohy těchto zelených částí Prahy, z nichž některé jsou památkově chráněnými územími, veřejnosti běžně nepřístupnými, poskytnou i nevšední výhledy...

Troja: Zámek a labyrint

Včera v 07:07

Zámek Troja a jeho okolí představují jedinečný prostor v širším centru Prahy, kde bude GHMP představovat témata spjatá s urbánním historickým prostorem za pomoci současných uměleckých prostředků. 

Moai bude slavnostně odhalena, přijde i Pavel Pavel

Včera v 07:03

Socha Moai v bubenečském parku Lázaro Cárdenase už zdomácněla, v mezičase dostala i klobouk pukao. Nyní dojde i na slavnostní odhalení za přítomnosti zástupců Chile, které sochu do parku Prahy 6 darovalo.

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru