dnes
Středa - oblacno
26°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
29°C
pozítří
Pátek - skorojasno
30°C
Komentáře

Občanský neklid, protože pro utečence by byla na našem území vyšší podpora oproti tomu, co si zde vydělá pracující občan?

Řada zemí Evropské unie se již delší dobu potýká s dopady nekončící vlny příchodů imigrantů ze zemí, kde se i samotná unie angažovala v rozvrácení tamního politického zřízení a otevření tak dveří k občanským válkám.

Dopady rozvratu se objevily poměrně záhy. Do pohybu se daly statisíce nešťastných uprchlíků a ekonomických migrantů. S nimi do Evropy přicházejí i další osoby, často s falešnou identitou, s cílem šířit svou kulturu a postupně zabírat nová území. Spekuluje se také o spících agentech.

Je přirozené, že se místní obyvatelé dotčených evropských států začínají bouřit. Aktivují se i různá proti-migrantská politická hnutí a sílí nacionalismus. A tak se hledá řešení. Bez ohledu na konkrétního pozivatele, bez ohledu na historickou koloniální zodpovědnost, bez ohledu na zodpovědnost za daný stav, bez ohledu na realitu a logiku.

Cílem je rozptýlit imigranty po celém území EU pomoci kvót k přerozdělení. Ale to se zákonitě nelíbí řadě jiných zemí, včetně ČR, která má přijmout přes dva tisíce utečenců. Zatím jsme jich přijali asi 11, a proto je nám vyhrožováno sankcemi…

Říkají, že nejsme solidární, že náš odpor vytváří nedostatek zkušeností atd. Avšak opak je pravdou! Historická paměť nás neopustila. Více jak 150 let ohrožení střední Evropy osmanskou říši v 16. a 17 století zasáhlo i naše území a nezbyly jen písničky.

Od konce 14. století přicházejí na naše území Cikáni, chcete-li Romské etnikum, které se nedokázalo ani po tolika staletích integrovat a po převratu v r. 1989 se ve své většině reálné snahy o jejich integraci zastavily a většina má znaménko „nepřizpůsobivý“.

V 11. až 14. století přicházel na pozvání Přemyslovců na naše území bezpočet germánských kolonistů. Dopady známe. Vedle hospodářského pokroku postupné poněmčování vedoucí k odporu a národnímu obrození. Následoval jejich nesouhlas se vznikem ČSR a nakonec požadavek připojení tzv. Sudet k Říši a poté podpora Protektorátu Čechy a Morava.

Tyto zkušenosti a důsledky druhé světové války vedly k odsunu většiny potomků této a dalších vln kolonizací, potomků, kteří, na rozdíl od Valachů, měli na našem území národnostní a mocenské požadavky. K těmto a dalším zkušenostem vnímáme stálé vážné informace o situaci a negativních poznatcích s řadou imigrantů z okolních zemí.

Hysterie z našeho odmítání přijetí kvót, které jsou i pro KSČM nepřijatelné, vede mezi politiky Evropské komise či členských států EU k rozhořčení a různým konstrukcím. Občané naší vlasti jistě zaznamenali informace o návrhu německého eurokomisaře Günthera Oettingera na harmonizaci sociálních dávek v rámci EU pro uprchlíky a imigranty. Zatím však neexistuje žádný dokument, který by byl podkladem pro legislativní přípravu, ke kterému by bylo potřebné zaujmout stanovisko.

Zamyslím-li se hlouběji nad úvahou či vypuštěným průzkumným balónkem pana eurokomisaře, pak se nestačím divit. Jeho usilovná snaha o vyřešení problému v souvislosti s tím, že utečenci nemají zájem o chudší země a sami s kvótami nesouhlasí, vede k hledání berličky v zavedení jednotné výše sociální podpory pro uprchlíky na celém území unie.

Pokud pan eurokomisař myslí svůj návrh vážně, pak nejspíš neměl k dispozici dostatek informací, aby si udělal alespoň rámcovou představu o tom, jaké mzdy, platy, důchody a sociální dávky pobírají v reálné výši občané ČR ve srovnání například s občany SRN.

Pokud by měli dostat utečenci umístění na našem území násobně vyšší podporu oproti tomu, co si zde vydělá pracující občan, neřku-li pobírá důchodce či klient sociálního systému, pak bych logicky očekával veliký občanský neklid.

Přál bych sice našim občanům před 28 lety slibované průměrné příjmy, jaké mají ve státech EU 15, ale o tom pan eurokomisař ani naše politické elity a zaměstnavatelé nehovoří. Nebo že by v ostatních státech vícerychlostní EU dostávali imigranti stejné dávky a za stejných podmínek jako v ČR?

Miroslav Opálka, poslanec PS PČR (KSČM)

Názory uveřejněné v rubrice KOMENTÁŘE nemusí vyjadřovat stanoviska a názory redakce. 


Jádro pudla je jinde, několik cinknutých diplomek je proti tomuto chování menším zlem!

13. srpna 2018 ve 13:57

Okurková sezóna jede na plné obrátky a největším problémem naší země se jeví diplomky ministrů. Dva ministři Babišovy vlády už rezignovali, třetí měl namále.

No, co dodat…strach eurohujerů a aktivistů, že posilujeme, je evidentní. A tak těch nálepek, spekulací, nesmyslů hraničících s hloupostí či lží bude přibývat

13. srpna 2018 v 07:22

Až mě dojímá, jak se některá média začala poslední dobou „zajímat” o ODS. Jednou se lze dočíst, s kým ODS možná udělá nebo neudělá koalici na pražském magistrátě, jindy všemožní aktivisté o nás trousí nesmysly, jak my vše vidíme obchodně, a dokonce některá média mají péči o to, kde seženeme...

Každý loajální korporátní občan se podle něj na tomto současném pokračování husákovských akcí musí ukázat, jinak má po kariéře

10. srpna 2018 ve 22:10

Je zajímavé, jak rychle se Prague Pride změnilo v pokračování husákovských prvomájových průvodů, kde se každý loajální korporátní občan musí ukázat. Jinak má po kariéře.

Topolánek zhurta do komunistů: Tak alespoň toto přiznejte, soudruzi!

10. srpna 2018 v 16:16

K vraždě Milady Horákové se nehlásíte, padesátá léta jako by nebyla, Rusáky jste také nezvali, tak alespoň ty meliorace přiznejte, soudruzi.

Nemoc sprostých dědečků? Kvůli pornu si Kalousek nevybíravě rýpnul do prezidenta Zemana

8. srpna 2018 v 15:54

Ischemicko – vaskulární demence bývá hovorově nazývána „nemoc sprostých dědečků”. Pacient za to nemůže a zaslouží si péči a soucit. Není ale už tak jisté, zda si zaslouží i úřad prezidenta republiky.

Ostře se pustil do Okamury a Filipa: Jen totální hyeny se můžou takto popásat. Je to od těchto dvou pánů hnusné. Aspoň jsme si ověřili, kde mají zdejší hyeny brloh

7. srpna 2018 ve 14:02

Jen totální hyeny se můžou politicky popásat na tragédii vojáků zabitých v Afghánistánu a jejich rodin. Je to od Okamury a Filipa hnusné. Ale aspoň jsme si opět ověřili, že zdejší hyeny mají brlohy v centrálách SPD a KSČM…

Po přečtení nechutných příspěvků mi došlo, proč tolik hrdinů skončilo v bolševických lágrech. Primitivní hodnocení, smutno je mi

7. srpna 2018 v 08:57

Po přečtení některých nechutných příspěvků o zemřelých vojácích v Afghanistánu mi došlo proč po druhé světové válce skončilo tolik hrdinů z RAF v bolševických lágrech..... Stejná slova odsudků, jako dnes, stejně primitivní hodnocení historie. Smutno je mi.

Gros zhurta do nové šéfky: Co je ti, ty pipino, do toho, jestli je pivo levnější než voda, nebo naopak? Začne se akorát vozit po normálních lidech, co si dají pár kousků

5. srpna 2018 ve 14:36

Tato paní bude taky dárek. Drogy moc řešit nechce, ale zaměří se na zdražení piva. Pachatelka dobrá, palčivý problémy ji nezajímají, takže se začne vozit po normálních lidech, co si dají pár piv. A věta, jaká cena čeho je normální, je typicky sociálně inženýrská. Co je ti, ty pipino, do toho,...

Ostře se navezl do Krause: Nehodí se mu to do krámu, zbytečně se chlubí pomníčky. Tento „odborník“ využívá nechutné podpásovky

5. srpna 2018 ve 13:41

Člověk by měl vážit slova, nežli něco vyřkne nebo napíše. Novela Zákona o podpoře sportu vzbudila diskuse. Mnohdy by stačilo pořádně si ji přečíst a pochybnosti by zmizely. Podvýbor pro sport Poslanecké sněmovny ČR tuto novelu dostal předloženu. Proč tedy lhát o tom, že ji...

Reakce Jany Černochové na úmrtí českých vojáků v Afghánistánu

5. srpna 2018 ve 13:06

Jana Černochová: Úmrtí tří našich vojáků v důsledku teroristického činu je velkou tragédií. Útok atentátníka je hanebným a podlým zločinem, který nám znovu připomíná, že svět není bezpečný a že proti terorismu musíme dál nesmlouvavě bojovat. Myslím na rodiny a blízké těchto našich padlých hrdinů a...

Miroslav Kalousek o kopání do břicha a šlapání na hlavu. Proč se to tolika lidem líbí, Kalousek nechápe

4. srpna 2018 ve 12:03

Nepamatuji si jediný případ, kdy by se Andrej Babiš snažil vypořádat s kritikou a ne s kritikem. Řečeno fotbalovou mluvou – místo zpracování míče nakopne protihráče do břicha a šlápne mu na hlavu. Proč se to tolika lidem líbí?

Klaus se děsí, je to vymývání mozků. Preferuje, aby se co nejvíc lidí nemylo

4. srpna 2018 v 11:53

Václav Klaus ml. se děsí, že by se děti učily rozeznat fake news. Prý je to „vymývání mozků." Leč mediální vzdělávání je jen metoda, jak si nenechat mozek zaneřádit pitomostmi. Svého druhu mentální hygiena. Klaus ml. preferuje, aby se co nejvíc lidí nemylo.

Skořápky, bony vole, no nic, balím maďarské konzervy. Fujtajbl, tudy ne!

3. srpna 2018 v 10:27

Začalo to nevinně retro týdnem, pak ty volby a návrat estébé, skořápky, bony vole, no nic, balím maďarské konzervy a jedu na chatu, večer poslechnu Svobodnou Evropu, ale potichu. Fujtajbl, tudy ne!

Máme na víc. Věřím jim, že už takových šíbrů mají dost a nedají tomuto podvodníkovi jedinou šanci na návrat. Tušíte o koho jde? Pro někoho možná nečekané jméno...

31. července 2018 ve 22:16

Věřím, že voliči už mají dost stíhaných či odsouzených podvodníků typu pana Ratha, kteří ze sobeckých zájmů jen poškozují politickou kulturu v této zemi. Máme na víc. Věřím českým voličům, že nedají návratu tohoto podvodníka nejmenší šanci.

Další články
Nahoru