dnes
Čtvrtek - oblacno
27°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
27°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
18°C
Komentáře

Občanský neklid, protože pro utečence by byla na našem území vyšší podpora oproti tomu, co si zde vydělá pracující občan?

Řada zemí Evropské unie se již delší dobu potýká s dopady nekončící vlny příchodů imigrantů ze zemí, kde se i samotná unie angažovala v rozvrácení tamního politického zřízení a otevření tak dveří k občanským válkám.

Dopady rozvratu se objevily poměrně záhy. Do pohybu se daly statisíce nešťastných uprchlíků a ekonomických migrantů. S nimi do Evropy přicházejí i další osoby, často s falešnou identitou, s cílem šířit svou kulturu a postupně zabírat nová území. Spekuluje se také o spících agentech.

Je přirozené, že se místní obyvatelé dotčených evropských států začínají bouřit. Aktivují se i různá proti-migrantská politická hnutí a sílí nacionalismus. A tak se hledá řešení. Bez ohledu na konkrétního pozivatele, bez ohledu na historickou koloniální zodpovědnost, bez ohledu na zodpovědnost za daný stav, bez ohledu na realitu a logiku.

Cílem je rozptýlit imigranty po celém území EU pomoci kvót k přerozdělení. Ale to se zákonitě nelíbí řadě jiných zemí, včetně ČR, která má přijmout přes dva tisíce utečenců. Zatím jsme jich přijali asi 11, a proto je nám vyhrožováno sankcemi…

Říkají, že nejsme solidární, že náš odpor vytváří nedostatek zkušeností atd. Avšak opak je pravdou! Historická paměť nás neopustila. Více jak 150 let ohrožení střední Evropy osmanskou říši v 16. a 17 století zasáhlo i naše území a nezbyly jen písničky.

Od konce 14. století přicházejí na naše území Cikáni, chcete-li Romské etnikum, které se nedokázalo ani po tolika staletích integrovat a po převratu v r. 1989 se ve své většině reálné snahy o jejich integraci zastavily a většina má znaménko „nepřizpůsobivý“.

V 11. až 14. století přicházel na pozvání Přemyslovců na naše území bezpočet germánských kolonistů. Dopady známe. Vedle hospodářského pokroku postupné poněmčování vedoucí k odporu a národnímu obrození. Následoval jejich nesouhlas se vznikem ČSR a nakonec požadavek připojení tzv. Sudet k Říši a poté podpora Protektorátu Čechy a Morava.

Tyto zkušenosti a důsledky druhé světové války vedly k odsunu většiny potomků této a dalších vln kolonizací, potomků, kteří, na rozdíl od Valachů, měli na našem území národnostní a mocenské požadavky. K těmto a dalším zkušenostem vnímáme stálé vážné informace o situaci a negativních poznatcích s řadou imigrantů z okolních zemí.

Hysterie z našeho odmítání přijetí kvót, které jsou i pro KSČM nepřijatelné, vede mezi politiky Evropské komise či členských států EU k rozhořčení a různým konstrukcím. Občané naší vlasti jistě zaznamenali informace o návrhu německého eurokomisaře Günthera Oettingera na harmonizaci sociálních dávek v rámci EU pro uprchlíky a imigranty. Zatím však neexistuje žádný dokument, který by byl podkladem pro legislativní přípravu, ke kterému by bylo potřebné zaujmout stanovisko.

Zamyslím-li se hlouběji nad úvahou či vypuštěným průzkumným balónkem pana eurokomisaře, pak se nestačím divit. Jeho usilovná snaha o vyřešení problému v souvislosti s tím, že utečenci nemají zájem o chudší země a sami s kvótami nesouhlasí, vede k hledání berličky v zavedení jednotné výše sociální podpory pro uprchlíky na celém území unie.

Pokud pan eurokomisař myslí svůj návrh vážně, pak nejspíš neměl k dispozici dostatek informací, aby si udělal alespoň rámcovou představu o tom, jaké mzdy, platy, důchody a sociální dávky pobírají v reálné výši občané ČR ve srovnání například s občany SRN.

Pokud by měli dostat utečenci umístění na našem území násobně vyšší podporu oproti tomu, co si zde vydělá pracující občan, neřku-li pobírá důchodce či klient sociálního systému, pak bych logicky očekával veliký občanský neklid.

Přál bych sice našim občanům před 28 lety slibované průměrné příjmy, jaké mají ve státech EU 15, ale o tom pan eurokomisař ani naše politické elity a zaměstnavatelé nehovoří. Nebo že by v ostatních státech vícerychlostní EU dostávali imigranti stejné dávky a za stejných podmínek jako v ČR?

Miroslav Opálka, poslanec PS PČR (KSČM)

Názory uveřejněné v rubrice KOMENTÁŘE nemusí vyjadřovat stanoviska a názory redakce. 


Zastupitelé ODS: Praha nemá plán udržitelných financí, rozpočet se projídá

Dnes v 10:01

Pražští zastupitelé za ODS budou chtít na dnešním jednání pražského zastupitelstva od vedení města slyšet, jak chtějí zaplatit všechny potřebné projekty. Pražský rozpočet se podle ODS projídá a investice se tak budou muset omezovat. Špatným krokem pro Pražany je podle občanských demokratů absence...

Klaus se zlobí: Tohle musí skončit, takových zbytečných zákonů máme deset denně!

Dnes v 09:45

Včera sněmovna projednávala další naprosto zbytečný zákon. Regulaci realitních kanceláří. Makléř bude muset být vysokoškolák, bude to vázaná živnost. Budou mít nějakou komoru a spousty předpisů. Máme deset takových zákonů denně – tohle musí skončit!!

Nebral si servítky: Nedokážete zajistit příjmy Prahy jinak, než krádeží? Jděte už s tím komunálním komunismem do háje

Včera v 16:34

Další trest pro lidi, kteří se sami dokázali a dokážou postarat o své bydlení? Nedokážete zajistit příjmy města jinak, než krádeží? Jděte už s tím komunálním komunismem do háje.

Honzejk stručně: Po zveřejnění fotek těch zmetků konečně víme, jak vypadá neřád národa...

23. dubna 2019 v 16:41

Tak aspoň po zveřejnění fotek těch dvou rasistických zmetků co napadli poslance Dominika Feriho konečně víme, jak vypadá neřád národa…

Zase ten Hampl… V reakci na napadení Feriho přispěchal s provokativní a pro mnohé s nevhodnou poznámkou

22. dubna 2019 v 07:20

Pan poslanec se setkal s občany, pro které tak usilovně pracuje za tak nicotnou odměnu, a oni neprojevili vděčnost. To fakt nechápu.

Topolánek: Když mi ho i 9 let po konci v politice přičítáte, je to vaše kocovina z vlastního omylu

22. dubna 2019 v 07:17

Těm z vás, kdo mi i 9 let po konci v politice přičítají k dobru Babiše: jestli je to vaše kocovina z vlastního voličského omylu, tak do mě. Jestli ho hodláte volit i nadále, tak si trhněte a jděte diskutovat k němu. Prosím!

Rakušanovi strašně vadí „bojovně pyšné obličeje těch primitivů“. A kroutí hlavou nad komentáři. Jsou to podle něj symptomy sakra nemocné společnosti

22. dubna 2019 v 07:15

Strašně mi vadí ty bojovně pyšné obličeje těch primitivů, kteří napadli Dominika Feriho. A kroutím hlavou nad všemi komentáři, které to zlehčují. Rasismus a vláda silnějšího, zlehčování násilí, to jsou symptomy sakra nemocné společnosti. Ať jsi v pohodě, Dominiku.

Pospíšil se bojí, že z toho bude mezinárodní ostuda, která v naší zemi nemá obdoby

22. dubna 2019 v 07:05

Andrej Babiš nerezignuje, pokud bude obžalován. Jestli bude mít ČR obžalovaného premiéra, bude to mezinárodní ostuda, která v naší zemi nemá obdoby. Je smutné, že se tohoto politického cirkusu účastní i ČSSD. V přímém přenosu sledujeme destrukci české politické...

Když se to podle Topolánka veřejnost nedozví, tak to jsou zase jen kecy, kecy, kecy a bude zase jen ten Kalousek...

19. dubna 2019 v 16:44

Vážně? V tom případě si veřejnost zaslouží vědět, kdo a proč ten komplot zorganizoval. Jinak jsou to zase jen kecy, kecy, kecy. Já za tím vidím trio Faltýnek, Randák a Ištván. Jinak zbude zase jen Kalúsek..

Podle Luzara zůstává z ostrého vystoupení Okamury pachuť toho, co jsme již v minulosti zažili. Tyto scénáře totiž končí…

17. dubna 2019 ve 22:28

Při projednávání druhého čtení zákona o poštovních službách vystoupil místopředseda sněmovny a předseda SPD Tomio Okamura s tvrdou kritikou České pošty a jejích služeb. To vše zarámováno do debaty o možnosti vlády dát poště to, na co by měla mít dle regulátora ČTÚ nárok a co jí minulá vláda...

Konečná: Udělají z nás popelnici! Nezbývá nám nic jiného než se vydat maďarskou cestou

17. dubna 2019 ve 21:22

Před rokem nám Evropská komise slibovala zrušení dvojí kvality věcí na trhu Evropské unie. Výsledný text však svědčí o opaku a potvrdil tak současný tristní stav. Z textu navíc, pod tlakem nikým nevolené Komise, vypadl i minimální požadavek na označování rozdílného složení. Západní země si z nás...

Klaus si to nenechal líbit a dost je sepsul: Nehovořte o nějakých věcných tématech, o odbornosti. Už nikdy! Mluvte o politických dohodách, mluvte o korytech, mluvte o handlech

17. dubna 2019 ve 14:12

Zpráva do českých sboroven je jasná. Občanská demokratická strana ve spolupráci s exministryní Valachovou a dalšími mě prostě odvolávají ze školského výboru. To je ta zpráva, to v těch sborovnách doufám bude dostatečně slyšet. Ta koalice není náhodná, protože byl jste to vy, pane předsedo, který...

Malým a levným se zaklíná se podle Udženije zaklíná kdekdo. Ale moje představa je takto jasná, souhlasíte se mnou?

16. dubna 2019 ve 23:35

Malým a levným státem se zaklíná kdekdo. Ovšem jak si malý a levný stát představuje současná levicová vláda v čele s hnutím ANO můžeme vidět dnes a denně. Bezprecedentní nárůst byrokracie, tisíce nových úředníků a zákony tak složité a nepřehledné, že se v nich kolikrát nevyznají ani samotní právní...

Kalousek si utahuje z Trumpa: Ještě že je tu někdo, kdo uměl rychle poradit, co mají dělat

15. dubna 2019 ve 21:55

Hořící katedrála Notre Dame je skličující tragédie pro celou evropskou kulturu. Ještě že je tu někdo, kdo uměl Francouzům rychle poradit, co mají dělat. To je muselo potěšit…

Další články
Nahoru