Dnes Úterý - oblacno 3°C
Zítra Středa - oblacno 2°C
Úterý 18. 1. 2022
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Občanské kandidátky 8žije a Praha Sobě půjdou do voleb v roce 2022 společně
Komunální volby se budou konat příští rok v říjnu. Ilustrační foto: archiv

Občanské kandidátky 8žije a Praha Sobě půjdou do voleb v roce 2022 společně

Dvě občanské kandidátky, „osmičková“ 8žije a celopražská Praha Sobě, spojují síly pro obecní volby na podzim 2022. Ambicí je uspět a jít do čela radnice Prahy 8, kde nyní vládne menšinová koalice ODS, TOP 09 a STAN spolu s Patrioty pro Prahu 8. Z opozice tuto koalici podporuje hnutí ANO. O novém spojenectví informovaly kandidátky ve společné tiskové zprávě.

„Praze 8 se tak po třiceti letech stagnace a vlády stále stejných tváří otevírá naděje na změnu. Zároveň bude mít Praha 8 díky tomuto spojení šanci získat ve volbách 2022 svého zástupce v zastupitelstvu hlavního města,“ je uvedeno ve zprávě médiím. 

„Jsme stejná krevní skupina: dvě kandidátky založené na podpoře sousedů prostřednictvím jejich podpisů,“ říká lídr Prahy Sobě Jan Čižinský, starosta Prahy 7. „Zastupitelé 8žije odvádějí výbornou práci, dlouhodobě se dívají tamním tradičním politikům pod prsty, ať už na Osmičce vládnou ODS, ANO, nebo obě strany společně. Máme z toho radost. Konečně reálná šance na změnu v Praze 8," dodává. 

„Praha Sobě přinesla do pražské politiky kompetenci. Jeden příklad za všechny je Pavel Vyhnánek, který dal do pořádku nejprve hospodaření Prahy 7 a teď i hlavního města,“ říká lídr 8žije Tomáš Němeček, dlouholetý novinář a dnes právník. 

Pavel Vyhnánek je pražským radním odpovědným za oblast financí a rozpočtu. Do jeho kompetencí patří také správa městského majetku v Pražské tržnici a na Výstavišti Praha.

„Praha 7 uhlídala stavbu své radnice, opravuje obecní byty a staví novou školu. To všechno potřebujeme i na Osmičce,“ dodává Němeček. Do zastupitelstva městské části Praha 8 budou oba subjekty kandidovat pod názvem 8žije a Praha Sobě. 

8žije vznikla jako nezávislá iniciativa občanů pro obecní volby v roce 2018. V nich skončila na třetím místě se ziskem 8 mandátů z celkového počtu 45 zastupitelů Prahy 8. Cílem sdružení je, aby Praha 8 byla vedena racionálně, k občanům vstřícně a aby rozhodnutí byla podložena informacemi. Sdružení založilo fond na podporu sociálně slabých rodin, do nějž jeho zastupitelé odvádějí část svých odměn. 

Praha Sobě navázala na úspěch občanské kandidátky Praha 7 Sobě, která v této městské části vyhrála volby v roce 2014 i díky petici proti výstavbě předražené radnice. Pod vedením učitele Jana Čižinského se nezávislé sdružení zapojilo i do magistrátních voleb v roce 2018. Získalo třetí nejvyšší počet hlasů a je v koalici s Piráty a Spojenými silami pro Prahu (TOP 09 + STAN).


Autor: puc

Radní Kavalírek: Praha 5 má největší rozpočtovou úsporou v novodobé historii

12. ledna 2022 ve 21:36

O sto milionů korun (12,8 procenta) nižší provozní výdaje v roce 2022 prosadil radní Prahy 5 pro oblast financí Jan Kavalírek (TOP 09). Městská část to uvedla v tiskové zprávě.

Portlík: Praha 9 je pro rozvoj trolejbusových linek

11. ledna 2022 v 18:20

Pražský dopravní podnik včera v Letňanech zahájil výstavbu infrastruktury pro první regulérní trolejbusovou linku od roku 1954. Stavební práce na elektrifikaci autobusové linky 140 Palmovka – Miškovice potrvají 10 měsíců, uvedení linky 58 do zkušebního provozu se předpokládá v průběhu letošního...

Praha 1 připravuje rozpočet, radní ho projednali se zastupiteli

10. ledna 2022 v 19:33

Jedna miliarda a 26 milionů korun – tak taková je výše navrhovaného rozpočtu první městské části pro letošní rok. Radní ho připravili jako vyrovnaný a dnes ho projednali se zájemci z řad zastupitelů, které pozvali do Galerie 1. Informoval o tom mluvčí Prahy...

Vedení Prahy 13 kritizuje zdražení svozu odpadu na sídlištích, obává se vzniku černých skládek

4. ledna 2022 v 16:55

Většině obyvatel hlavního města se od začátku letošního roku zvýšily ceny za svoz odpadu. Pražští zastupitelé totiž před Vánoci schválili vyhlášku s novým výpočtem cen, který je nutný kvůli novele odpadového zákona. Ceny se zvýšily nejvíce v případě velkých kontejnerů na sídlištích, kde to je...

Další články
Nahoru