dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
8°C
pozítří
Pátek - snih-dest
3°C
Občanská sdružení: kde pomáhá Zajíček na koni
Jednou z aktivit občanského sdružení je organizace pobytů v přírodě. Foto: archiv

Občanská sdružení: kde pomáhá Zajíček na koni

Občanské sdružení Zajíček na koni pomáhá od roku 2004 všem znevýhodněným dětem, jejich rodinám a také institucím, které s těmito dětmi pracují. V rámci našeho integračního programu nabízíme aktivity i pro všechny ostatní děti.

Sdružení zajišťuje pro děti pobyty v přírodě s terapií jízdou na koni. Dalším pilířem Zajíčkových aktivit je projekt Kavárna – zaměstnání pro handicapované, které je realizováno v Café Louvre. V projektu Pomoc na blízko účelově pomáháme sociálně slabým dětem.

Nedílnou součástí je dobrovolnictví a také firemní dobrovolnictví.  Lidé kolem sdružení se setkávají v neformálním Klubu – Klubu přátel Zajíčka. Patrony sdružení jsou herci Miroslav Etzler a Martin Kraus.

Ve sdružení pracují dobrovolníci

Zajíčkovy aktivity fungují díky finančním postředkům získaných od soukromých dárců a díky státním dotacím a grantům. Ve sdružení pracují převážně dobrovolníci, a tak jde více než 70% získaných financí skutečně na přímou pomoc dětem a 30% na provozní náklady.

Pro naše klienty jsou letní pobyty jednou z nejintenzivnějších forem terapie, kde dochází ke zlepšení jak psychického, tak fyzického stavu klienta. Letos byl mezi klienty o naše tábory nadprůměrný zájem a klienti se, dle zpětných vazeb, vraceli domů velmi spokojeni.

I za to děkujeme našim sponzorům. V realizaci letošních Letních integračních táborů spolupomohl Minigrant Veolia.

Zajíček na koni o.s. je držitelem ocenění Českých 100 nejlepších 2012 v kategorii Zdraví-vzdělání-humanita.

Za Zajíčka na koni: Helena Krejčíková. www.zajiceknakoni.cz


Ježíškova vnoučata: TOP tým vybral mezi členy 15 000 korun na invalidní vozíky

13. ledna 2018 v 08:55

Předání šesti kolečkových křesel zástupcům Sanatoria TOPAS ve Vizovicích je výsledkem sbírky mezi členy mládežnického spolku TOP tým v rámci projektu Ježíškova vnoučata od Českého rozhlasu. V předvánoční sbírce mezi členy, jejichž věk se pohybuje v rozmezí 15 až 35 let, dokázali organizátoři...

Pohovory nanečisto. Šance pro ženy s trestní minulostí

9. prosince 2017 v 11:23

Mít záznam v Rejstříku trestů není ideální pozice pro nalezení práce. Navíc pokud máte ještě obrovské dluhy, malé sebevědomí a vyšší věk.

Dvě významná ocenění pro Vodní dům

4. prosince 2017 v 07:53

Vodní dům zvítězil v pátém ročníku soutěže o nejoblíbenější turistický cíl Česka v kategorii Kudy z nudy – zážitek pro celou rodinu.

Cena Přístav za rok 2017 zná své držitele

2. prosince 2017 v 10:53

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) udělila 30. listopadu pět svých tradičních ocenění těm, kteří v sobě nalézají kromobyčejnou vůli podporovat mimoškolní práci s dětmi a mládeží.

Lidé pomocí Nadačního fondu Pečovatel letos zajistili potřebným 5648 hodin asistenční péče

28. listopadu 2017 v 07:38

K Nadačnímu fondu Pečovatel se v letošním roce přidalo pět známých osobností, které nyní v roli patrona pomáhají s financováním péče pro nemocné či nemohoucí klienty. I díky nim se v letošním roce vybralo přes 700 000 korun, které putují přímo na úhradu služeb...

Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství

27. listopadu 2017 ve 12:27

Po nákupní horečce na Black Friday do Česka letos podruhé přichází Giving Tuesday – světový svátek dárcovství a nejštědřejší den v roce. Celý svět včetně Česka se spojí s jediným cílem, aby pomáhal a vrátil společnosti něco dobrého zpět. Giving Tuesday si v Česku pod svá křídla vzala Asociace...

Další články
Nahoru