dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Občanská iniciativa kritizuje termín konání referenda o hazardu
Ilustrační foto: archiv

Občanská iniciativa kritizuje termín konání referenda o hazardu

Zastupitelstvo Městské části Praha 8 schválilo uplynulý týden referendum o nulové toleranci hazardu. To se uskuteční 12. dubna a vyjde na 1,5 milionu korun. Rozhodnutí bylo jednomyslné, pro návrh hlasovalo všech 40 přítomných zastupitelů. „Referendum o hazardu bude v nesmyslný termín. Zastupitelé Prahy 8 pohrdají názorem občanů,“ reagovala iniciativa 8 bez hazardu.

„Vzhledem ke špatným výsledkům, jichž herny v naší nedávné kontrole dosáhly, je dobře nechat občany o hazardu rozhodnout,“ uvedl starosta Prahy 8 Jiří Janků. „Důležitá je především účast. Pokud si tedy lidé herny na území osmé městské části nepřejí, měli by přijít v co nejhojnějším počtu,“ pokračoval.

Iniciativa 8 bez hazardu, která prosazuje konání referenda, kritizuje radnici za stanovení brzkého termínu hlasování. „Těžko lze kroky radnice Prahy 8 vidět jako snahu nechat občany o hazardu rozhodnout. Radnice dlouhodobě hazard podporuje, proto vyhlášení referenda na šibeniční termín 12. dubna chápeme jako alibistický krok ve stylu vlka, co se nažral a hazardní koza zůstala celá,“ sdělila zmocněnkyně přípravného výboru místního referenda Hana Matoušová.

Podle ní radnice „naprosto nesmyslným termínem“ doufá, že nebude splněna 35procentní volební účast a herny na Praze 8 zůstanou. Iniciativa prosazuje, aby se referendum konalo v termínu podzimních komunálních voleb.

„Pokud se tedy občané v referendu vyjádří pro regulaci hazardu v dostatečném množství, podá vedení Prahy 8 návrh na nulovou toleranci na svém území,“ slíbila radnice. „Jestli se v dubnu nepodaří splnit volební účast, budeme požadovat nové referendum spojené s komunálními volbami,“ upozornila Hana Matoušová.


Pohovory nanečisto. Šance pro ženy s trestní minulostí

9. prosince 2017 v 11:23

Mít záznam v Rejstříku trestů není ideální pozice pro nalezení práce. Navíc pokud máte ještě obrovské dluhy, malé sebevědomí a vyšší věk.

Dvě významná ocenění pro Vodní dům

4. prosince 2017 v 07:53

Vodní dům zvítězil v pátém ročníku soutěže o nejoblíbenější turistický cíl Česka v kategorii Kudy z nudy – zážitek pro celou rodinu.

Cena Přístav za rok 2017 zná své držitele

2. prosince 2017 v 10:53

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) udělila 30. listopadu pět svých tradičních ocenění těm, kteří v sobě nalézají kromobyčejnou vůli podporovat mimoškolní práci s dětmi a mládeží.

Lidé pomocí Nadačního fondu Pečovatel letos zajistili potřebným 5648 hodin asistenční péče

28. listopadu 2017 v 07:38

K Nadačnímu fondu Pečovatel se v letošním roce přidalo pět známých osobností, které nyní v roli patrona pomáhají s financováním péče pro nemocné či nemohoucí klienty. I díky nim se v letošním roce vybralo přes 700 000 korun, které putují přímo na úhradu služeb...

Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství

27. listopadu 2017 ve 12:27

Po nákupní horečce na Black Friday do Česka letos podruhé přichází Giving Tuesday – světový svátek dárcovství a nejštědřejší den v roce. Celý svět včetně Česka se spojí s jediným cílem, aby pomáhal a vrátil společnosti něco dobrého zpět. Giving Tuesday si v Česku pod svá křídla vzala Asociace...

O čem děti nesní: Pro pomoc dětem zažívajícím domácí násilí

30. října 2017 v 11:02

Centrum Locika pořádá kampaň s názvem „O čem děti nesní.  Výtěžek je určen na pomoc dětem, které zažívají domácí násilí a přispívat na dětství bez násilí je možné až do 5. ledna 2018. 

Další články
Nahoru