dnes
Úterý - jasno
23°C
zítra
Středa - prehanky-dest
21°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
23°C
Pražská politika

Občané rozhodnou o využití části rozpočtu Prahy 7

Sedmá městská část v tomto roce přišla s novinkou. Ve svém rozpočtu vyčlenila takzvanou participativní část ve výši milion korun. Již nyní lze podávat návrhy na její využití.

„Participativní část rozpočtu přináší novou příležitost zapojit se do rozhodování o rozvoji a dění v městské části. Cílem je poskytnout obyvatelům Prahy 7 možnost navrhovat konkrétní využití prostředků z rozpočtu podle jejich představ o tom, co městská část aktuálně nejvíce potřebuje,“ uvedl zástupce starosty MČ Praha 7 Tomáš Kaštovský.

Návrhy na investiční akci na zkvalitnění veřejného prostoru nebo sportovní akci na veřejně přístupném místě v hodnotě do milionu korun lze zasílat
do pondělí 15. 9. 2014 písemně na adresu Úřad městské části Praha 7, odbor životního prostředí, nábř. Kpt. Jaroše 1000, 170 00 Praha 7, nebo e-mailem na adresu: rozpocet@p7.mepnet.cz.

Občané mohou v rámci přípravy svých návrhů rovněž využít konzultací pracovníků Úřadu MČ Praha 7, které si lze sjednat přes uvedené e-mailové spojení.

Koncem září se v rámci tradičního setkání Fóra zdravých měst uskuteční hlasování o nejzdařilejší návrhy. Podle počtu získaných hlasů budou návrhy zařazeny do ankety, v níž občané Prahy 7 rozhodnou o vítězi. Realizace vítězného návrhu proběhne v roce 2015.

„Kromě samotného vítěze budou pro městskou část velkou inspirací také další zajímavé návrhy, které se rovněž mohou promítnout v přípravě rozpočtu na příští rok,“ doplnil Tomáš Kaštovský.


Kolínská vtipkuje: Začneme v deset. V deset dopoledne

17. května 2018 v 09:47

Jednání pražského zastupitelstva mělo začít dnes ráno v 9 hodin. Od včerejška se v médiích spekuluje, že by se mohla rozpadnout koalice ve složení ANO, ČSSD a Trojkoalice, protože by byly odvolány radní Trojkoalice Jana Plamínková a Petra Kolínská.

ODS Praha 5 míří na 21. pražský festival dračích lodí

11. května 2018 ve 21:37

Závody na otevřené prodloužené ozdobené kanoi s dračí hlavou o délce 12,5 metru získávají na stále větší popularitě. Letos se na nejstarší pražský festival dračích lodí ve Žlutých lázních, který startuje již zítra, chystá i tým ODS z Prahy 5, který si říká...

TOP 09 a STAN v Praze 3 podepíší volební memorandum v anglickém doubledeckeru

11. května 2018 v 18:25

K podpisu memoranda stran TOP 09 a STAN (TopSTAN) v Praze 3 o spolupráci pro podzimní komunální volby dojde v pravém anglickém doubledeckeru v pondělí 15. května mezi 16. a 17. hodinou před základní školou Duhová na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Hrušňová alej. Setkání se zástupci radnice Prahy 15

2. května 2018 ve 12:51

Chcete-li sdělit svůj názor k připravenému projektu v lokalitě hrušňová alej, přijměte pozvání na veřejné setkání se zástupci městské části. Setkání se koná v pondělí 7. května od 17 do 18 hodin v Mantovské ulici.

Další články
Nahoru