dnes
Neděle - skorojasno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
28°C
Pražská politika

Občané rozhodnou o využití části rozpočtu Prahy 7

Sedmá městská část v tomto roce přišla s novinkou. Ve svém rozpočtu vyčlenila takzvanou participativní část ve výši milion korun. Již nyní lze podávat návrhy na její využití.

„Participativní část rozpočtu přináší novou příležitost zapojit se do rozhodování o rozvoji a dění v městské části. Cílem je poskytnout obyvatelům Prahy 7 možnost navrhovat konkrétní využití prostředků z rozpočtu podle jejich představ o tom, co městská část aktuálně nejvíce potřebuje,“ uvedl zástupce starosty MČ Praha 7 Tomáš Kaštovský.

Návrhy na investiční akci na zkvalitnění veřejného prostoru nebo sportovní akci na veřejně přístupném místě v hodnotě do milionu korun lze zasílat
do pondělí 15. 9. 2014 písemně na adresu Úřad městské části Praha 7, odbor životního prostředí, nábř. Kpt. Jaroše 1000, 170 00 Praha 7, nebo e-mailem na adresu: rozpocet@p7.mepnet.cz.

Občané mohou v rámci přípravy svých návrhů rovněž využít konzultací pracovníků Úřadu MČ Praha 7, které si lze sjednat přes uvedené e-mailové spojení.

Koncem září se v rámci tradičního setkání Fóra zdravých měst uskuteční hlasování o nejzdařilejší návrhy. Podle počtu získaných hlasů budou návrhy zařazeny do ankety, v níž občané Prahy 7 rozhodnou o vítězi. Realizace vítězného návrhu proběhne v roce 2015.

„Kromě samotného vítěze budou pro městskou část velkou inspirací také další zajímavé návrhy, které se rovněž mohou promítnout v přípravě rozpočtu na příští rok,“ doplnil Tomáš Kaštovský.


Starosta Prahy 3 Bellu: Vítkov by měl být jedním z nejmodernějších parků metropole

26. července 2018 ve 23:52

„Vítkov je srdcem trojky, co se zeleně týče. Park první kategorie. Hlavní město by mělo ve spolupráci s Prahou 3 pracovat na tom, aby to byl jeden z nejmodernějších parků,“ uvedl starosta třetí městské části Alexander Bellu (ODS), který stojí v čele Koalice pro Prahu 3. Ta kandiduje v říjnových...

Další články
Nahoru