dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - polojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
6°C
Pražská politika

Občané Prahy 7 mají kontrolu nad financemi městské části

Od dubna 2013 má veřejnost možnost využít detailní a přehledné kontroly nad financemi MČ Praha 7. Dynamickou verzi rozpočtu v interaktivním formátu sedmá městská část zveřejní na svých internetových stránkách také v letošním roce.

„Dynamický rozpočet, který občanům zprostředkuje srozumitelný přehled hospodaření městské části, se v loňském roce setkal s velmi příznivým ohlasem. Aplikace umožňuje snadný přístup ke všem položkám rozpočtu od graficky znázorněných příjmů a výdajů po plný detail. Uživatelsky přívětivá struktura umožňuje každému rychle a pohodlně nalézt to, co jej v rozpočtu zajímá,“ uvedl zástupce starosty MČ Praha 7 Tomáš Kaštovský.

Dynamický rozpočet Prahy 7 je členěn do několika úrovní od základních grafických přehledů po jednotlivé položky příjmů a výdajů.

Příjmová část rozpočtu je rozdělena na vlastní příjmy, dotace či daňové příjmy. Výdajová část je prezentována ve dvou variantách – dle jednotlivých odborů Úřadu MČ Praha 7 či dle kapitol rozpočtu. Výdaje jsou dále v detailu rozděleny na investiční a neinvestiční.


Další články
Nahoru