Dnes Čtvrtek - zatazeno 11°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Občané Prahy 6 si nově mohou adoptovat stromy
Ilustrační foto: archiv P6

Občané Prahy 6 si nově mohou adoptovat stromy

Adopce stromů je novým projektem radnice Prahy 6, jehož cílem je podpořit výsadbu a dlouhodobou péči o stromy ve městě. Informoval o tom radní městské části Praha 6 pro životní prostředí Petr Palacký (Zelení).

Praha 6 proto nyní nabízí možnost finančně podpořit výsadbu a péči o vybraný konkrétní strom na území městské části.

„Díky tomuto projektu mají občané, kteří se do projektu zapojí, jistotu, že strom bude vysazen na správném místě a má nejlepší předpoklady a šanci zde dlouho vydržet a růst. Chceme zároveň nabídnout alternativu k živelnému vysazování stromů ve veřejném prostoru, které může být problematické z hlediska inženýrských sítí uložených v zemi, nevhodných druhů, špatného umístění i zajištění následné péče. Zároveň platí, že každý příspěvek bude představovat navýšení dosavadního rozpočtu určeného na výsadbu dřevin a péče o ně, rozhodně se nechceme zříkat odpovědnosti, kterou v tomto ohledu městská část má,“ říká radní Palacký.

Svůj strom může podpořit každý – jednotlivci, sousedé, školní třídy, spolky, firmy. Certifikát o adopci může sloužit také jako originální dárek blízké osobě. Přispět na výsadbu a péči o strom lze v několika variantách.

V případě adopce stromu se výše finančního daru rovná výši nákladů na výsadbu stromu a rozvojovou péči o něj po dobu dvou let. V případě sponzoringu je možné darovat libovolnou nižší částku, minimum je 1000 korun. Vedle toho je městská část připravena domluvit individuální postup se zájemci o darování vyšší částky, která by umožnila např. i úhradu investičních nákladů spojených s přesunem inženýrských sítí.

Veškeré informace o projektu najdete zde: https://stromy6.cz/


Autor: Hla

Praha 14 pokračuje v programech prevence

Dnes v 10:52

Praha 14 realizuje několik programů prevence rizikového chování, zaměřuje se na žáky. O podrobnostech informovala o tom koordinátorka protidrogové prevence a prevence kriminality Veronika Havlíčková.

Praha 8 vypsala konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala

Dnes v 10:27

Praha 8 vyhlásila konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala. Přihlášky mohou zájemci podávat do středy 13. března. 

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

Dnes v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

Dnes v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

Dnes v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

PVK oslaví světový den vody

Včera v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

Včera v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

Včera v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

27. února 2024 ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Kino Lucerna hostí festival japonského filmu

27. února 2024 ve 13:51

Sedmnáctý ročník japonského filmového festivalu Eigasai s podtitulem Postupujte podle instrukcí probíhá do 3. března v Kině Lucerna. Představí Japonsko a svět jeho specifických pravidel, přinese i oblíbené workshopy, kde si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet ryze japonské dovednosti. Všechny...

Další články
Nahoru