dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražský život

Internetová aukce sníží ceny energií v Praze 6

Pro své občany historicky první e-Aukci na dodávky elektrické energie a zemního plynu zahajuje Praha 6. Jako první pražská městská část nabídne možnost odebírat elektřinu a plyn za výhodné ceny. Přihláška, její zpracování i účast v e-Aukci je pro občany „šestky“ zdarma. Lidé se mohou přihlašovat od nastávajícího pondělí.

„Městská část ve svých objektech jen vloni za elektřinu ušetřila díky aukci přes 1,3 milionu korun. Chceme dát tuto šanci i našim občanům, a proto přicházíme s touto nabídkou. Přihlásit se může kterákoliv domácnost,“ řekl místostarosta Prahy 6 Petr Ayeboua.

Organizátor zajistí občanům po e-Aukci podpis smlouvy s vítězným dodavatelem a její předání. Ten na základě zplnomocnění od občanů zajistí výpověď u stávajícího dodavatele. Vítězný dodavatel poté zahajuje dodávku elektřiny, respektive zemního plynu. Čím více domácností se do e-Aukce přihlásí, tím vyšší je pravděpodobnost dosažení nižší ceny.

„Očekáváme, že zájem bude obrovský, do e-Aukce se totiž můžou hlásit opravdu všechny šestkové domácnosti, kterých je odhadem 44 tisíc. Zejména senioři mohou tímto způsobem výrazně snížit své náklady na energie a ušetřit,“ řekl Ayeboua.

Časový harmonogram:

11. 3. – 26. 3. 2013 občané odevzdávají podklady na kontaktním místě
do 5. 4. 2013 uzavřeno první kolo sběru dat podkladů od domácností
30. 4. 2013 uskuteční se 1. e-Aukce na dodavatele energií
od 15. 5. 2013 připraveny k podpisu smlouvy s vítězem

Jak se do e-Aukce přihlásit:

1. Ve Skleněném paláci – nám. Svobody 1, Praha 6 lze vždy každé pondělí a úterý od 10 do 18 hodin podepsat smlouvu s organizátorem e-Aukce, a předat potřebné podklady (kopie stávající smlouvy + kopie vyúčtování).

2. Organizátor sesbírá podklady od všech domácností.

3. Organizátor sdruží poptávku do e-Aukční síně.

4. Organizátor osloví široké portfolio dodavatelů a vyzve je k účasti v e-Aukci.

5. V internetové aukci soutěží dodavatelé o nejnižší cenu.

6. Organizátor služby porovná dosavadní ceny s cenou vzešlou z e-Aukce.

7. Je-li cena z e-Aukce nižší, než stávající cena, bude zajištěn podpis smlouvy mezi zákazníky a vítězným dodavatelem. 

Městská část Praha 6 využívá systém internetových aukcí už třetím rokem. Byla vůbec první, kdo tuto službu spustil a začal využívat. V roce 2011 za ni také dostala cenu Nejlepší elektronická služba v kraji. Celkem v Praze 6 proběhlo již téměř 80 e-Aukcí.


Další články
Nahoru