Dnes Úterý - obcasny-dest 28°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 3. 10. 2023
Svátek má Bohumil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Občané Prahy 6 budou navrhovat a vybírat projekty, půjde na ně šest milionů korun
V rámci Nápadu pro šestku byly v minulosti realizovány herní prvky na horní cestě na Sídlišti Dědina. Foto: napadprosestku.cz

Občané Prahy 6 budou navrhovat a vybírat projekty, půjde na ně šest milionů korun

V pátek 1. září spustí šestá městská část další, již pátý ročník participativního rozpočtu Nápad pro Šestku. Veřejnost bude opět navrhovat a následně vybírat projekty k vylepšení veřejného prostoru. Radnice následně zajistí a zaplatí realizaci. Letos je na to vyčleněno celkem šest milionů korun.

V posledním ročníku postoupilo do hlasování celkem 18 nápadů. Odborná komise vybrala  takové, které bylo možné  bezvýhradně realizovat na pozemcích svěřených do správy Prahy 6. Na základě výsledků veřejného hlasování bylo vybráno 12 nápadů. 

„V nových pravidlech jsme si dali záležet, abychom vychytali nedostatky z minulých ročníků. Kromě lepšího dialogu s navrhovateli, kteří budou mít mimo jiné možnost své nápady konzultovat v rámci dvou workshopů s odborníky napříč odbory, jsme se zaměřili zejména na urychlení realizace vítězných nápadů. Nemělo by se už stávat, že vítězné nápady budou v šuplíku čekat i pět let,“ uvedl Oldřich Kužílek, který v čele radničního participačního týmu Nápad pro Šestku připravuje.

„Věříme, že naši sousedé vymyslí po delší odmlce spoustu skvělých nápadů, jak vylepšit a oživit veřejný prostor na šestce,“ dodal.

Obyvatelé Prahy 6 mohou návrhy a nápady začít přihlašovat od 1. září do 23. října a poté dojde k posuzování realizovatelnosti nápadů, které potrvá do 16. března. Od 1. do 30. dubna 2024 bude mít veřejnost možnost hlasovat. V květnu 2024 bude vyhlášení výsledků, realizace proběhne postupně v letech 2024 a 2025.

 


Autor: puc

Procházka: Barvitius a perly Olšanských hřbitovů

Včera v 09:39

Vydejte se v sobotu 7. října ve 14 hodin a procházku Olšanskými hřbitovy, které patří mezi největší pohřebiště v Čechách.

Praha 9 zve v říjnu do Plzeňky U Brabců

Včera v 08:49

Koncerty, soutěže, moderovaný program. Plzeňka U Brabců zve na říjnové akce.

Zítra: Svět podle Čapků

1. října 2023 v 10:52

V pondělí 2. října se od 18 hodin uskuteční v Prostě Kafe v Kodaňské ulici v Praze 10 Storytelling: Svět podle Čapků.

Nápad pro Šestku. Návrhy posílejte do konce října

30. září 2023 v 07:43

Bydlíte v Praze 6 nebo zde pracujete a máte nápad, jak život v šesté městské části zlepšit, můžete se přihlásit do Nápadu pro Šestku. Do 30 října své návrhy posílejte na adresu napadprosestku.cz.

Radnice a spolek budou na tržišti radit, jak správně kompostovat

30. září 2023 v 06:05

Na sobotu 30. září připravila radnice Prahy 10 ve spolupráci se spolkem Ekodomov poradnu k tématu kompostování.

Výstava hub na radnici

28. září 2023 ve 14:21

V obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí najdete výstavu hub. Od pátku 29. září do neděle 1. října si můžete nechat určit i donesené houby.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 40. týden

28. září 2023 ve 13:09

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Lovecká sezona na Kozím plácku v Praze 1

28. září 2023 v 08:49

V úterý 10. října můžete od 16 do 20 hodin přivítat podzim. Na Kozím plácku se bude šlapat zelí.

První ročník dopravního orienťáku na Šestce vzbudil velký zájem

28. září 2023 v 07:07

Praha 6 má svůj první dopravní orientační závod. Uspořádala jej po vzoru obdobných závodů v jiných městech u příležitosti Evropského týdne mobility. Na start pilotního ročníku se postavilo téměř padesát účastníků nejrůznějších věkových kategorií.

Další články
Nahoru