dnes
Sobota - obcasny-dest
15°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
15°C
pozítří
Pondělí - polojasno
21°C
Občané Prahy 5 mohou vyjádřit soustrast Gottově rodině v kondolenční knize
Kondolenční kniha je v budově radnice Prahy 5. Foto: P5

Občané Prahy 5 mohou vyjádřit soustrast Gottově rodině v kondolenční knize

Ve věku 80 let zemřel včera krátce před půlnocí Karel Gott. Nejslavnější český zpěvák populární hudby zemřel doma v kruhu své rodiny. Občané Prahy 5 mohou projevit úctu a soustrast rodině vzkazem v kondolenční knize, která je umístěna v přízemí Úřadu městské části Praha 5 (Štefánikova 13, 15) u recepce. Z tohoto důvodu bude mimořádně tento prostor do konce týdne přístupný denně až do 20 hodin.

,,Dnes jsme v dopoledních hodinách přijali smutnou zprávu, že nás navždy opustil světově uznávaný umělec a malíř Karel Gott. Oddanost a věrnost mnohonásobného Zlatého a Českého slavíka svému poslání vnímám jako velmi inspirující. Rada Městské části Praha 5 bude zvažovat vzdání pocty jeho celoživotnímu dílu pojmenováním ulice," sdělila starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková za ODS.

Místostarosta Lukáš Herold (ODS) k odchodu Mistra uvedl: ,,Karel Gott byl snad nejslavnějším a nejznámějším obyvatelem naší městské části a dění v Praze 5 mu rozhodně nebylo lhostejné. Potvrdil to i před pěti lety, kdy podpořil charitativní projekt Prahy 5 na pomoc dětem a mladým lidem trpícím nervosvalovým postižením. A lokálním patriotem zůstal až do konce. Odpočívejte v pokoji, Mistře!“ 

,,Karla Gotta jsem potkával pravidelně při řadě charitativních akcí organizovaných v Praze 5. Vždy jsem obdivoval jeho skutečný a nepředstíraný soucit s lidmi se zdravotním postižením, pro které obětavě a bez nároku na jakoukoli odměnu pravidelně vystupoval. Za všechny, kterým pomohl, děkuji,“ dodal radní páté městské části Petr Lachnit (ANO).


Síť Vodafone postihl velký výpadek služeb, lidé blokují tísňové linky

28. května 2020 v 17:45

Vodafone v Česku dnes odpoledne postihl výpadek hovorů, datových služeb i televize.

Ve Stromovce byly nalezeny lidské kosti

27. května 2020 v 11:53

V parku Stromovka v Praze 7 byly včera odpoledne nalezeny lidské kosti dospělého člověka. Příčinu smrti určí až pitva ostatků, které se našly při odklízení odpadu z oploceného pozemku nedaleko železniční tratě.

Praha 8 vybavila školy a školky teploměry, rukavicemi a dezinfekcí

27. května 2020 v 08:33

V souvislosti s uvolňováním epidemiologických opatření obnovila Praha 8 provoz svých mateřských škol a prvního stupně základních škol. Do tříd a učeben se vrátilo 62,9 procent předškoláků a 42,3 procent žáků prvního stupně. Od 11. května svou výuku již obnovilo 79,5 procent žáků devátých...

Hlavní město slavnostně otevře nové Centrum interaktivní výuky

27. května 2020 v 07:55

Dnes hlavní město netradičně otevře nově vybudované Centrum interaktivní výuky. Událost se uskuteční virtuálně od 10 hodin.

Další články
Nahoru