Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 2°C
Středa 20. 1. 2021
Svátek má Ilona
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Občané Prahy 5 mohou vyjádřit soustrast Gottově rodině v kondolenční knize
Kondolenční kniha je v budově radnice Prahy 5. Foto: P5

Občané Prahy 5 mohou vyjádřit soustrast Gottově rodině v kondolenční knize

Ve věku 80 let zemřel včera krátce před půlnocí Karel Gott. Nejslavnější český zpěvák populární hudby zemřel doma v kruhu své rodiny. Občané Prahy 5 mohou projevit úctu a soustrast rodině vzkazem v kondolenční knize, která je umístěna v přízemí Úřadu městské části Praha 5 (Štefánikova 13, 15) u recepce. Z tohoto důvodu bude mimořádně tento prostor do konce týdne přístupný denně až do 20 hodin.

,,Dnes jsme v dopoledních hodinách přijali smutnou zprávu, že nás navždy opustil světově uznávaný umělec a malíř Karel Gott. Oddanost a věrnost mnohonásobného Zlatého a Českého slavíka svému poslání vnímám jako velmi inspirující. Rada Městské části Praha 5 bude zvažovat vzdání pocty jeho celoživotnímu dílu pojmenováním ulice," sdělila starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková za ODS.

Místostarosta Lukáš Herold (ODS) k odchodu Mistra uvedl: ,,Karel Gott byl snad nejslavnějším a nejznámějším obyvatelem naší městské části a dění v Praze 5 mu rozhodně nebylo lhostejné. Potvrdil to i před pěti lety, kdy podpořil charitativní projekt Prahy 5 na pomoc dětem a mladým lidem trpícím nervosvalovým postižením. A lokálním patriotem zůstal až do konce. Odpočívejte v pokoji, Mistře!“ 

,,Karla Gotta jsem potkával pravidelně při řadě charitativních akcí organizovaných v Praze 5. Vždy jsem obdivoval jeho skutečný a nepředstíraný soucit s lidmi se zdravotním postižením, pro které obětavě a bez nároku na jakoukoli odměnu pravidelně vystupoval. Za všechny, kterým pomohl, děkuji,“ dodal radní páté městské části Petr Lachnit (ANO).


Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

18. ledna 2021 ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

Další články
Nahoru