dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - oblacno
0°C
pozítří
Sobota - jasno
0°C
Občané Prahy 5 mohou vyjádřit soustrast Gottově rodině v kondolenční knize
Kondolenční kniha je v budově radnice Prahy 5. Foto: P5

Občané Prahy 5 mohou vyjádřit soustrast Gottově rodině v kondolenční knize

Ve věku 80 let zemřel včera krátce před půlnocí Karel Gott. Nejslavnější český zpěvák populární hudby zemřel doma v kruhu své rodiny. Občané Prahy 5 mohou projevit úctu a soustrast rodině vzkazem v kondolenční knize, která je umístěna v přízemí Úřadu městské části Praha 5 (Štefánikova 13, 15) u recepce. Z tohoto důvodu bude mimořádně tento prostor do konce týdne přístupný denně až do 20 hodin.

,,Dnes jsme v dopoledních hodinách přijali smutnou zprávu, že nás navždy opustil světově uznávaný umělec a malíř Karel Gott. Oddanost a věrnost mnohonásobného Zlatého a Českého slavíka svému poslání vnímám jako velmi inspirující. Rada Městské části Praha 5 bude zvažovat vzdání pocty jeho celoživotnímu dílu pojmenováním ulice," sdělila starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková za ODS.

Místostarosta Lukáš Herold (ODS) k odchodu Mistra uvedl: ,,Karel Gott byl snad nejslavnějším a nejznámějším obyvatelem naší městské části a dění v Praze 5 mu rozhodně nebylo lhostejné. Potvrdil to i před pěti lety, kdy podpořil charitativní projekt Prahy 5 na pomoc dětem a mladým lidem trpícím nervosvalovým postižením. A lokálním patriotem zůstal až do konce. Odpočívejte v pokoji, Mistře!“ 

,,Karla Gotta jsem potkával pravidelně při řadě charitativních akcí organizovaných v Praze 5. Vždy jsem obdivoval jeho skutečný a nepředstíraný soucit s lidmi se zdravotním postižením, pro které obětavě a bez nároku na jakoukoli odměnu pravidelně vystupoval. Za všechny, kterým pomohl, děkuji,“ dodal radní páté městské části Petr Lachnit (ANO).


Pečovatelské centrum Praha 7 převzalo nový elektromobil

Včera v 11:26

Pečovatelské centrum Praha 7 převzalo nový elektromobil značky Nissan e-NV 200. Vůz nahrazuje dosluhující, 15 let starý Fiat Ducato. Stejně jako on bude sloužit klientům pečovatelské služby například při cestách za lékaři či do Denního stacionáře a také rozvážet obědy těm, kteří si již sami uvařit...

Další články
Nahoru