Dnes Úterý - zatazeno 4°C
Zítra Středa - obcasny-dest 6°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Občané Prahy 4 i letos rozhodnou, do čeho má radnice investovat
Loni si občané v některých podnětech přáli opravy chodníků. Foto: P4

Občané Prahy 4 i letos rozhodnou, do čeho má radnice investovat

Praha 4 letos vyčlení na participativní rozpočet tři miliony korun, tedy stejnou částku jako loni, kdy poprvé nechala rozhodovat veřejnost, kam investovat vyčleněné finance. Harmonogram a pravidla participativního rozpočtu na rok 2023 dnes schválili radní městské části. Informoval o tom mluvčí radnice Jiří Bigas.

V rámci participativního rozpočtu občané podávají podněty, co by se za vyčleněné finance mohlo v Praze 4 zlepšit, vybudovat nebo opravit. „Městská část je posoudí z hlediska realizovatelnosti a vyvrcholením celého procesu je hlasování o tom, které podněty mají být z peněz participativního rozpočtu uskutečněny,“ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS). 

Participace se letos bude týkat tří okruhů: regenerace zeleně, opravy chodníků a rozšiřování počtu parkovacích míst.

Harmonogram je nastaven tak, aby zahrnul již existující podněty občanů a zapracoval i podněty nové. V každém ze tří okruhů pracovní skupina posoudí realizovatelnost a vybere při splnění kritérií k hlasování vždy nejméně šest podnětů tak, aby byl brán ohled na všechny části Prahy 4. O realizaci se poté rozhodne hlasováním veřejnosti. 

Participativní rozpočet vyzkoušela Praha 4 poprvé loni. Z návrhů veřejnosti vybrali občané hlasováním sedm projektů v oblastech regenerace zeleně, oprav chodníků a rozšiřování počtu parkovacích míst.


Autor: puc

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Včera ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru