dnes
Pátek - obcasny-dest
8°C
zítra
Sobota - skorojasno
4°C
pozítří
Neděle - polojasno
7°C
Občané Prahy 3 požadují v petici zachování zeleně na Krejcárku
Dětské hřiště – areál Ulita. Foto: spolekzelen.cz

Občané Prahy 3 požadují v petici zachování zeleně na Krejcárku

Občané Prahy 3 požadují v petici zachování zeleně místo bytové výstavby na Krejcárku, dokument podepsalo více než 1500 lidí. V jednom z dřívějších návrhů metropolitního plánu měl být pozemek v sousedství dětského hřiště určen pro výstavbu. Petici včera projednalo zastupitelstvo Prahy 3.

Podle starostky Jaroslavy Hujové (TOP 09) ale hřiště nikdy zastavěno domy být nemělo. Institut plánování a rozvoje (IPR), který metropolitní plán připravuje, podle ní uvedl, že pozemky připojí k rekreační oblasti Krejcárek, jak petenti žádají.

Pozemky pod dětským hřištěm vlastní městská část, sousední pozemky pod domem dětí a mládeže Ulita hlavní město. Část pozemků, přes něž se na hřiště vstupuje, vlastní soukromníci, těm se přístup petentů nelíbí.

Někteří zastupitelé ho označili až za šikanózní. Spoluvlastník pozemku Filip Stome na jednání zastupitelstva řekl, že vypovídá městské části smlouvu, jíž umožňoval přístup veřejnosti na své pozemky.

Zastupitelstvo včera schválilo, že městská část bude při všech dalších projednáváních návrhu metropolitního plánu prosazovat zachování pozemků jako veřejnou zeleň a nechat současnou hranici zástavby.

„Nejde o poškození práv vlastníka, když se zachovává stávající stav," řekla zastupitelka Irena Ropková (ČSSD), která usnesení navrhla.

V další petici žádají signatáři přehodnocení návrhu domu sociálních služeb, který má mít čtyři patra a kapacitu až 180 míst. Petice má téměř 700 podpisů. Lidem vadí, že na místě bývalých jeslí má vzniknout čtyřpatrová budova. „Shoda je na tom, že by tam mělo být mezi 100 až 120 lůžky. Půjde o modulové řešení, aby kapacita mohla být zpočátku nižší," řekl předseda komise rady pro sociální politiku Martin Žárský.

Podle petentů ale taková moderní zařízení mívají kolem 50 míst. Vedení radnice slíbilo, že v září záměr znovu projedná. Lidé se bojí také o to, že bude pokácena vrostlá zeleň. „My jako radnice musíme jednat s péčí řádného hospodáře. Tedy využít pozemky na maximum, pokud to povoluje územní plán," uvedla starostka Jaroslava Hujová (TOP 09). Podle ní městská část nemá dost pozemků na to, aby stavěla více menších zařízení.


Milovníci koček se sejdou v Praze 11

Včera ve 13:11

Chovatelé a milovníci koček se mohou od 2. do 3. března těšit na propagační výstavu koček. Výstava Spring Star Show 2019 proběhne v Kongresovém centru TOP HOTEL Praha, Blažimská 4, Praha 11 – Chodov.

Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

19. února 2019 v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Další články
Nahoru