Dnes Pondělí - skorojasno 8°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Občané Prahy 15 hlasují o projektech participativního rozpočtu
V rámci třetího ročníku participativní rozpočtu rozhodli před dvěma lety občané Prahy 15 o vybudování trampolíny na Košíku. Foto: obcanezapojse.cz

Občané Prahy 15 hlasují o projektech participativního rozpočtu

V Praze 15 probíhá již pátý ročník participativního rozpočtu, aktuálně mohou o jednotlivých návrzích občané městské části hlasovat.

Letos v květnu a červnu mohli občané navrhovat své projekty ke zlepšení veřejného prostoru této městské části. Radnice obdržela deset návrhů. Jeden byl vyřazen, protože nesplnil formální pravidla.

Ostatní byly zkoumány s ohledem na jejich proveditelnost a přínos pro místní obyvatele. Posouzení provedla pracovní skupina, tvořená různými odborníky a zástupci městské části. Všechny přijaté návrhy byly zároveň předloženy a diskutovány na jednání Komise pro participaci a MA 21.

Do závěrečného hlasování, které právě probíhá, nakonec postoupily čtyři projekty. Je mezi nimi domeček s tabulí na malování křídami, který by doplnil hřiště pro děti v parku v hostivařské ulici U Branek. Malý dřevěný domeček na hřišti již v minulosti stál. Odhadované náklady jsou 180 tisíc korun.

Dalším návrhem je umístění přístřešku s posezením pro odpočinek na procházkách, pro hru dětí a jako zázemí při cyklotrase v ulici Za Drahou v Hostivaři. Přístřešek by byl doplněn o herní edukativní tabuli pro malé i velké vyvinutou ve spolupráci se společností EKOKOM na téma třídění odpadu, který do ulic a do přírody nepatří. Odhadované náklady jsou 88 tisíc korun.

Dalším návrhem, který prošel do hlasování, je doplnění koše na streetball na víceúčelové sportovní hřiště v hornoměcholupské ulici Boloňská a doplnění lajnování na betonovou plochu tohoto hřiště. Odhadované náklady jsou necelých 57 tisíc korun.

Čtvrtým návrhem je rekonstrukce oplocení tenisových kurtů v ulici Parmská v Horních Měcholupech. Odhadované náklady jsou 180 tisíc korun.

Hlasovat o návrzích lze do 15. října letošního roku. Do konce listopadu by mělo vítězný projekt schvalovat vedení městské části. S realizací se počítá od ledna do září příštího roku. 

Podrobnosti o participativním rozpočtu Prahy 15 jsou na obcanezapojse.cz


Autor: puc

Olšanskými hřbitovy za sochařskými díly 20. století

Dnes v 07:11

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V pátek 15. prosince se ve 13 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy

Olšanskými hřbitovy za díly sochařů Generace Národního divadla

Dnes v 07:06

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V sobotu 9. prosince se ve 13 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy  

Starosta Kubín předal dárky pro hendikepované dítě

Včera v 08:51

Starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS) předal v pondělí 4. prosince vánoční dar městské části Praha 4 určený pro devítiletého hendikepovaného chlapce.

V Praze 2 začala bruslařská sezóna, fungují tři venkovní kluziště

Včera v 00:56

Ve středu 6. prosince byla na Praze 2 oficiálně zahájena bruslařská sezóna. Zprovoznění kluziště na Grébovce se zúčastnil starosta Jan Korseska a další členové vedení druhé městské části.

Praha 14 zve na Lokální fórum na Černém Mostě II

9. prosince 2023 v 08:54

Obyvatelé čtrnácté městské části se mohou zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj do roku 2035. Sběr podnětů od veřejnosti probíhá na setkáních, a druhé v tomto roce se koná ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna. Určeno je pro obyvatele sídliště Černý...

Beseda: Husité na Žižkově

8. prosince 2023 v 06:48

Beseda s Petrem Čornejem, na které představí svou novou knihu Husité na Žižkově o proměnách Žižkova v průběhu času, se koná v pondělí 11. prosince. Vstup je zdarma.

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

7. prosince 2023 v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Další články
Nahoru