Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - polojasno 16°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Občané Prahy 15 hlasují o projektech participativního rozpočtu
V rámci třetího ročníku participativní rozpočtu rozhodli před dvěma lety občané Prahy 15 o vybudování trampolíny na Košíku. Foto: obcanezapojse.cz

Občané Prahy 15 hlasují o projektech participativního rozpočtu

V Praze 15 probíhá již pátý ročník participativního rozpočtu, aktuálně mohou o jednotlivých návrzích občané městské části hlasovat.

Letos v květnu a červnu mohli občané navrhovat své projekty ke zlepšení veřejného prostoru této městské části. Radnice obdržela deset návrhů. Jeden byl vyřazen, protože nesplnil formální pravidla.

Ostatní byly zkoumány s ohledem na jejich proveditelnost a přínos pro místní obyvatele. Posouzení provedla pracovní skupina, tvořená různými odborníky a zástupci městské části. Všechny přijaté návrhy byly zároveň předloženy a diskutovány na jednání Komise pro participaci a MA 21.

Do závěrečného hlasování, které právě probíhá, nakonec postoupily čtyři projekty. Je mezi nimi domeček s tabulí na malování křídami, který by doplnil hřiště pro děti v parku v hostivařské ulici U Branek. Malý dřevěný domeček na hřišti již v minulosti stál. Odhadované náklady jsou 180 tisíc korun.

Dalším návrhem je umístění přístřešku s posezením pro odpočinek na procházkách, pro hru dětí a jako zázemí při cyklotrase v ulici Za Drahou v Hostivaři. Přístřešek by byl doplněn o herní edukativní tabuli pro malé i velké vyvinutou ve spolupráci se společností EKOKOM na téma třídění odpadu, který do ulic a do přírody nepatří. Odhadované náklady jsou 88 tisíc korun.

Dalším návrhem, který prošel do hlasování, je doplnění koše na streetball na víceúčelové sportovní hřiště v hornoměcholupské ulici Boloňská a doplnění lajnování na betonovou plochu tohoto hřiště. Odhadované náklady jsou necelých 57 tisíc korun.

Čtvrtým návrhem je rekonstrukce oplocení tenisových kurtů v ulici Parmská v Horních Měcholupech. Odhadované náklady jsou 180 tisíc korun.

Hlasovat o návrzích lze do 15. října letošního roku. Do konce listopadu by mělo vítězný projekt schvalovat vedení městské části. S realizací se počítá od ledna do září příštího roku. 

Podrobnosti o participativním rozpočtu Prahy 15 jsou na obcanezapojse.cz


Autor: puc

Nadace Kooperativy se stala partnerem Kampaně na podporu asistence

Dnes v 11:56

Cílem kampaně je dostat k veřejnosti zprávu, že lidé s postižením potřebují pomoc a asistenci druhých, aby mohli žít normální, svobodný život. Zájemci o asistenci se často nemusí učit nic nového a mohou tak snadno najít práci, která dává smysl.

Loni provedla THMP 920 tisíc kontrol lamp, lidé mohou závady hlásit

Dnes v 10:10

Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) loni provedla 920 000 pravidelných servisních, nočních i revizních kontrol lamp. Informovala o tom na sociálních sítích. Vyřešila také 20 000 poruch. „Nefunkční lampy nebo jiné závady na veřejném osvětlení nám můžete jednoduše hlásit...

Praha 6: Budoucnost altánu na Dědině

Dnes v 06:21

Altán na Dědině vznikl jako jeden z úspěšných Nápadů pro šestku v roce 2021 a má sloužit jako místo pro trávení odpočinku.

Praha 6: Budoucnost sportoviště na Macharově náměstí

Včera v 06:47

Představitelé Prahy 6 zvou zájemce z řad místních obyvatel i širokou veřejnost na diskuzi o budoucnosti a způsobu využívání sportoviště na Macharově náměstí.

Praha 15: Letní zahradní slavnost

21. června 2024 v 11:09

Praha 15 ve spolupráci s CSOP Praha 15 vás zve na Letní zahradní slavnost, která se koná 25. června od 15:30 v zahradě Domu s pečovatelskou službou v Janovské ulici 486.

ZŠ Hostivař slaví čtyřicet let

20. června 2024 ve 14:04

Oslava výročí ZŠ Hostivař v Praze 15 se koná ve čtvrtek 25. června od 16 hodin.

České mozky léčí svět

20. června 2024 v 07:37

Výstava s názvem České mozky léčí svět přibližuje inovativní české postupy v oblasti veterinární péče, farmacie, chirurgie, protetiky, nanotechnologií, lázeňské péče a také v oblasti bádání a předávání informací. Národní technické muzeum představuje výběr předmětů ze své sbírky zdravotnické...

Happening na Patnáctce na Veronském náměstí

20. června 2024 v 06:15

Akce na Veronském náměstí se koná 20. června od 13 hodin.

Vítání léta na Sulické 2024

19. června 2024 ve 14:08

Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická zve na akci pro malé i velké. Děti se mohou vyřádit ve skákacím hradu, chybět nebude dětský koutek, malování na obličej a vrací se oblíbená škola klaunů.

Praha 10 otevře hřiště Sobotecká

19. června 2024 v 11:42

Praha 10 zve na otevření nově zrekonstruovaného hřiště Sobotecká na desítkových Vinohradech. Výslednou podobu této významné herní plochy ovlivnilo participativního setkání s místními občany. Architekt projektu do výslední podoby zapracoval maximum nápadů a podnětů.

Den pro zdraví

19. června 2024 v 06:52

Den pro zdraví se v Praze 10 koná 19. června od 9:30 hodin.

Další články
Nahoru