dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C

Občané a zástupci radnice budou diskutovat o životě v Praze 7

V pondělí 23. září se od 17 hodin v aule ZŠ Tusarova (Tusarova 21, Praha 7) uskuteční veřejné fórum, v rámci kterého budou občané a zástupci radnice diskutovat o životě v Praze 7, hlavních problémech a dalším rozvoji sedmé městské části. Akce se koná jako součást Projektu Zdravé město.

„Chceme navázat na podobná setkání, která se uskutečnila v minulých letech. Naším cílem je zrekapitulovat, co se za uplynulou dobu podařilo změnit a jaké problémy tíží naše občany v současnosti,“ uvedl zástupce starosty Prahy 7 Josef Neuberg.

Veřejné projednání bude probíhat ve skupinách, které se budou individuálně věnovat následujícím tématům: vzdělávání, sport a volný čas, životní prostředí, bezpečnost, doprava, sociální soudržnost, podnikání, veřejná správa a územní rozvoj.

Jako garanti pro každou oblast budou ve všech skupinách přítomni zástupci úřadu sedmé městské části a partnerských organizací Projektu Zdravé město. Akci bude moderovat národní koordinátor Projektu Zdravé město a ředitel v Národní sítě zdravých měst ČR Petr Švec. Na závěr programu proběhne shrnutí poznatků a podnětů, k nimž jednotlivé skupiny dospějí.

Pro účastníky veřejného fóra bude připravena tombola a občerstvení zdarma.

Poznatky a podněty z veřejného fóra ověří anketa, která proběhne prostřednictvím webových stránek MČ Praha 7, ve školách a školkách a v informačních centrech. Výsledná data pak na svém zasedání projedná Rada a Zastupitelstvo MČ Praha 7.

Mezi hlavní podněty, které byly vytipovány v rámci minulých setkání, patřila problematika čistoty v ulicích, vybudování lávky Holešovice – Karlín pro pěší a cyklisty, podpora krytých sportovišť a tělovýchovných jednot, krádeže a obtěžování mladistvých a seniorů, kultivace prostoru mezi Stromovkou a mostem Barikádníků, problematika heren, nadměrná zátěž dopravou v ulicích Veletržní, Bubenská, Argentinská, Varhulíkové a Jankovcova či řešení problémů s bezdomovci.


Muž v teplákách prý onanoval v metru, po zadržení to popíral

Včera v 19:28

Dnes čtvrt hodinu před sedmou hodinou přijala městská policie oznámení, že se v metru na trase A pohybuje onanista, který přejíždí ze stanice Staroměstská do stanice Hradčanská tam a zpět.

Skauti v Praze 8 budou mít novou klubovnu

Včera v 19:16

Bývalá sauna v areálu MŠ Dolákova bude přestavěna na klubovnu pro skauty. Záměr získal také podporu občanů v participativním rozpočtu Prahy 8.

Nasajte atmosféru Vánoc v trojské botanické zahradě

Včera v 17:18

Období adventu již pomalu klepe na dveře. Kde jinde čerpat inspiraci než v Botanické zahradě hl. m. Prahy? Už tuto sobotu si můžete přijít vytvořit aranžmá s adventní či vánoční tématikou nebo drobné dárky pro své blízké. Adventní tvoření proběhne 25. listopadu v zázemí administrativní budovy od...

Advent na Farmářských trzích na Kulaťáku

Včera v 15:35

Trhy se konají na Vítězném náměstí čtyři adventní pátky a soboty a k tomu ještě tři adventní čtvrtky. Vánoční stánky jsou otevřené ve čtvrtek a v pátek od 12 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Pražská ČSSD bude na konferenci 19. ledna volit nové vedení

Včera v 11:28

Rozhodl o tom včera krajský výkonný výbor. ČSSD v Praze 6 podle informací ČTK bude chtít navrhnout na předsedu v Praze poslance a primátorčina náměstka Petra Dolínka. Na lednové krajské konferenci bude ČSSD volit také delegáty na únorový sjezd strany.

Základní kapitál DPP se zvýší o půl miliardy

Včera v 11:20

Základní kapitál pražského dopravního podniku (DPP) se zvýší z dosavadních 30,726 miliardy na 31,24 miliardy korun. Navýšení se uskuteční nepeněžitou formou.

Peníze na nový autobus do Kamerunu

Včera v 11:09

Praha poskytne 600 000 korun na nákup nového autobusu, který pražská zoo používá v programu ochrany goril nížinných v Kamerunu.

Piráti rozdali v Sherwoodu 150 teplých gulášů

Včera v 10:38

V neděli v podvečer uspořádali Piráti před Hlavním nádražím v Praze rozdávání teplých gulášů. Ty byly zaplaceny z odměn pražských zastupitelů, kteří se stali poslanci. Po zvolení oznámili, že věnují své zastupitelské odměny ve prospěch nejpotřebnějším. V charitativních akcích budou pokračovat,...

Sobota: Pravý bleší trh na lodi AVOID

Včera v 07:58

V sobotu 25. listopadu v 9:00–15:00 hodin se můžete věnovat hledání staronových pokladů na Pravém bleším trhu.

Všichni malí nakladatelé aneb Knižní vánice

Včera v 07:22

Knihex je místem setkání nakladatelů a čtenářů v příjemné přátelské atmosféře. Popáté se koná v zimě, 9. a 10. prosince od 10 do 20 hodin v prostoru Studia ALTA v Holešovicích.

Další krátké zprávy
Nahoru