dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - polojasno
4°C
O5 a Radeček zahrají na střeše památníku, výtěžek věnují vojákům
Kapela O5 a Radeček vyrazila na turné, v Praze se zastaví příští týden. Foto: archiv

O5 a Radeček zahrají na střeše památníku, výtěžek věnují vojákům

Unikátní koncertní turné na střechách budov skupiny O5 a Radeček míří do Prahy. Kapela odehraje akustický koncert na střešní terase Národního památníku na Vítkově ve středu 18. května od 19 hodin.

Místo spjaté s vojenskou historií inspirovalo muzikanty z jesenických hor, že se rozhodli věnovat výtěžek z koncertu Vojenskému fondu solidarity, který finančně pomáhá vojákům nebo jejich pozůstalým, kteří se ocitli v tíživé situaci, a také pečuje o děti vojáků, kteří zahynuli při výkonu služby.

„Když jsme se byli podívat u Národního památníku na Vítkově, abychom obhlédli místo pražského koncertu na střeše, uvědomili jsme si, že ještě před několika desítkami let umíraly tisíce Čechů za to, abychom si my mohli dneska bezstarostně jezdit po koncertech. Proto chceme věnovat výtěžek z koncertu na Vítkově tomuto fondu,“ vysvětlil zpěvák Tomáš Polák. Na pražský koncert zbývá posledních pár lístků.

Na střechách bude kapela propagovat aktuálně vydané DVD se záznamem akustického koncertu. Jako host se během turné představí svérázný pražský písničkář POKÁČ.

Turné na střechách 2016:
12.5. Olomouc / Přír. fakul. UPOL – střecha / 19:00

14.5. Třebíč / Zlatý kříž – střešní terasa / 19:00

17.5. Hr. Králové / knihovna – střecha / 19:00

18.5. Praha / Café Vítkov – střešní terasa / 19:00

22.5. Jeseník / kotelna – střecha / 17:00

26.5. Šumperk / divadlo – střecha / 17:30 a 20:00

29.5. Zábřeh / Lucerna – střešní terasa / 17:00 a 19:30

V případě deštivého počasí se koncerty uskuteční v náhradních prostorech poblíž původního místa konání.

 VSTUPENKY: http://www.o5.cz/aktualne.php?zprava=461


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru