dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Pražská politikaVolby 2014

O zvolení do pražského zastupitelstva se na podzim bude snažit nová koalice

Strana zelených, Křesťanská a demokratická unie a Starostové a nezávislí se dohodli na koalici do voleb do pražského zastupitelstva pod názvem Zelení, Lidovci a Starostové.

Koalice se dohodla na programových prioritách v oblasti podpory rodin, spravedlivého financování městských částí, nezastavování zelených ploch, rozvoje veřejné dopravy bez barér, územního plánu se závaznými regulativy účinně chránícího zeleň a umožňujícího rozvoj města především na brownfieldech, rozvoji městské infrastruktury od rekonstrukce ulic po vodovody a kanalizace v okrajových částech a na nulové toleranci k hazardu.

V sociální oblasti se shodli na předcházení chudobě u znevýhodněných skupin (zdravotně postižených, dlouhodobě nemocných, seniorů) a rodin a nutnosti řešit dostupné bydlení pro seniory, rodiny a znevýhodněné obyvatele města. Koalice zkvalitní chod úřadů ve vztahu k obyvatelům i podnikatelům, kterým otevře transparentní systém veřejných zakázek. V oblasti památkové péče se zaměří na revitalizaci opuštěných areálů (nákladové nádraží Žižkov) a budov.

„Dohodli jsme koalici hodnotových stran s komunální zkušeností pod názvem Zelení, Lidovci a Starostové. Kandidátka bude složena hlavně z lidí s komunální zkušeností, starostů, místostarostů i opozičních zastupitelů jako protiváha materialistickým stranám a populistickým formacím s neznámými tvářemi," deklarují spolupráci předsedové pražských organizací koaličních stran.

Personálie budou zveřejněny po nominaci osob na kandidátku poslední stranou po 26. květnu.

„Pevně doufám, že se naší koalici podaří získat více peněz pro městské části a prosadit jejich spravedlivé financování,“ komentuje vznik koalice Jana Plamínková, starostka Slivence a předsedkyně STANu.

„Spojuje nás zájem o kvalitu života pro všechny Pražany, rodinná politika a vyvážený přístup ke správě města a územnímu plánování závaznému pro všechny developery a snaha zlepšit životní prostředí ve městě," představuje priority lídr zelených a zastupitel v Praze 4 Petr Štěpánek.

„Chceme společně prosadit po vzoru hlavních měst severských zemí závazná pravidla pro všechny od územního plánu po podporu rodin a seniorů. Chceme klidné město pro všechny Pražany," představuje cíle koalice předseda lidovců v Praze Jan Wolf.


Další články
Nahoru