dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
O ztvárnění nové radnice Prahy 7 mají architekti zájem, do soutěže podali desítky návrhů
Radnice Prahy 7 bude mít nové sídlo v administrativní budově v ulici U Průhonu. Budovu čeká rekonstrukce do podoby, kterou určí architektonická soutěž. Foto: archiv

O ztvárnění nové radnice Prahy 7 mají architekti zájem, do soutěže podali desítky návrhů

Velký zájem o rekonstrukci nového sídla úřadu Prahy 7 potvrzuje, že budova nové radnice představuje pro architekty zajímavou výzvu. Do mezinárodní architektonické soutěže se přihlásilo 70 architektonických ateliérů. Porota nyní do druhého kola vybere 8 finalistů. Výsledky mezinárodní soutěže budou známy v polovině května.

„Jsem z toho nadšený. Věřili jsme, že by soutěž o novou podobu radnice mohla být pro architekty výzvou. Tak obrovský zájem však předčil naše očekávání. Mezinárodní porota bude mít z čeho vybírat, což je pro Prahu 7 velmi dobrá zpráva,“ uvedl Jan Čižinský, starosta sedmé městské části.

„Nyní je řada na mezinárodní porotě, která jediná smí podle pravidel v této chvíli znát podobu doručených návrhů. Veřejnost s výsledky seznámíme neprodleně po konečném rozhodnutí poroty. Po vyhodnocení druhého kola počátkem května uspořádáme výstavu, na které budou všechny návrhy zveřejněny. K výstavě vydáme katalog,“ řekl radní Prahy 7 Pavel Zelenka zodpovědný za rekonstrukci nového sídla úřadu.

Doručené návrhy v prvním kole posuzuje mezinárodní porota v anonymizované podobě, tedy bez toho, že by znala jejich autory. Do druhého kola k podrobnějšímu zpracování postoupí 8 návrhů. Termín odevzdání výsledných návrhů je stanoven na 2. května. V polovině května bude oficiálním zveřejněním výsledků zahájena výstava všech 70 podaných návrhů.      

Budova v ulici U Průhonu byla původně stavěna pro firmu Chirana. Stavba začala v roce 1988 a dům byl dokončen v roce 1992. Úředníci by se z nynějšího sídla na nábřeží Kapitána Jaroše mohli přestěhovat přibližně do dvou let. Ministerstvo financí, které budovu vlastní, ale na stěhování spěchá. 

Nákup nového sídla radnice a jeho rekonstrukce by mělo stát zhruba čtvrt miliardy. Nákup zatím stál bez DPH 89 milionů. Předchozí vedení radnice v čele s ODS plánovalo výstavbu nového sídla za více než miliardu.

Městskou část ohledně celkové ceny zavazuje referendum z roku 2013, v kterém se obyvatelé usnesli, že nová radnice nesmí vyjít na více než 500 milionů korun.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru