dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
O využití Werichovy vily na pražské Kampě mají zájem tři firmy, Meda to nevzdala
Werichova vila. Ilustrační foto: archiv

O využití Werichovy vily na pražské Kampě mají zájem tři firmy, Meda to nevzdala

O využití Werichovy vily na pražské Kampě mají zájem tři firmy. Přihlášku do výběrového řízení mohli podat do pondělí. Svůj projekt poslalo Post Bellum, Museum Kampa a Nadace Charty 77.

Osud Werichovy vily Praha 1 řeší již více než deset let. Nové výběrové řízení na využití Werichovy vily na Kampě Praha 1 vypsala na konci října. Uzavřít ho chtěla do konce roku, na dnešním zasedání měli zastupitelé již rozhodovat o vítězi.

Termín podávání přihlášek ale byl nakonec posunut do 16. prosince, aby měli případní zájemci dostatek času na přípravu projektu, řekla ČTK mluvčí radnice Veronika Blažková. Komise složená z odborníků má otevírat obálky na začátku ledna.

Výběrové řízení je dvoukolové, druhá část se uskuteční na začátku února. Výsledek by měli zastupitelé dostat k dispozici na zasedání 11. března. Zájemci o pronájem musí Praze 1 předložit projekt, který by z domu vytvořil kulturně-společenské centrum a muzeum, které by připomínalo odkaz Jana Wericha, Jiřího Voskovce a dalších osobností spojených s vilou, Prahou a první městskou částí.

Radnice nechce, aby v něm byly zřízeny byty nebo restaurace. Výjimkou může být drobné občerstvení. V dubnu 2008 Praha 1 rozhodla, že vilu získá na 40 let Nadace Jana a Medy Mládkových za jednorázové nájemné 23,8 milionu korun a dále za symbolickou korunu denně.

Nadace měla vilu na své náklady opravit. Nové vedení radnice se po volbách v roce 2010 rozhodlo smlouvu nepodpořit a vilu opravit na vlastní náklady. S nadací poté připravovalo uzavření nové smlouvy, zastupitelé Prahy 1 ji ale odmítli schválit a rozhodli o vypsání nového výběrového řízení.


Další články
Nahoru