Dnes Úterý - zatazeno 15°C
Zítra Středa - obcasny-dest 14°C
Úterý 28. 9. 2021
Svátek má Václav, státní svátek
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
O volby z domova kvůli covidu-19 se v metropoli přihlásilo 151 lidí
Ilustrační foto: archiv

O volby z domova kvůli covidu-19 se v metropoli přihlásilo 151 lidí

O volbu z domova z důvodu izolace nebo karantény dané koronavirem v metropoli požádalo 151 lidí. ČTK to sdělil mluvčí Prahy Vít Hofman. Šest mobilních volebních komisí se schránkami vyrazilo k voličům včera i dnes.

Lidé v karanténě a izolaci mohli ve středu volit také z auta. V Praze se letos volí ve třech senátních obvodech. Krajské volby se metropole netýkají, vedení magistrátu se volí při volbách do obecních zastupitelstev.

Lidé si mohli přenosnou schránku objednat telefonicky do čtvrtka. Podle mluvčího bylo nejvíce volajících ve čtvrtek mezi 19:00 a 20:00. Přenosné urny mohou standardně při volbách požadovat i ti voliči, kteří se nemohou ze závažných, zejména zdravotních důvodů dostavit do volebních místností.

To je však jiný případ a lidé si podle Hofmana obě záležitosti často pletli. „Zaměstnanci na linkách často vysvětlovali mimořádný způsob hlasování," řekl.

Ve středu mohli lidé v karanténě nebo izolaci volit také z auta, v metropoli k tomu sloužila stanoviště na Letné a na Proseku. Možnosti využilo 183 lidí.

Ve čtvrtek se hlasovalo ve speciálních okrscích v domovech seniorů a podobných zařízeních v republice, které byly kvůli koronaviru uzavřeny. V metropoli žádné takové nebylo.

V Praze se letos do Senátu volí v obvodech Praha 1, Praha 5 a Praha 9. Senátní obvody nekopírují městské části, po kterých jsou pojmenovány. Obvod Praha 1 zahrnuje také Prahu 7, část Prahy 2 a Troju. Pod volební obvod Praha 5 spadá i Praha 13, Řeporyje a Zličín.

Obvod Praha 9 zahrnuje území městské části s výjimkou katastrálních území Hrdlořezy, Hloubětín a části Malešic. Dále zahrnuje území Prahy 14, Kbel, Horních Počernic, Újezdu nad Lesy, Běchovic, Dolních Počernic, Klánovic, Koloděj, Satalic a Vinoře.


Autor: ČTK

Zastupitelé Prahy 4 se sejdou na 17. zasedání

20. září 2021 v 09:04

V probíhajícím volebním období se zastupitelé Prahy 4 sejdou ve středu 22. září od 13 hodin v zasedacím sále historické Nuselské radnice (Táborská 500) na svém 17. zasedání.

Zastupitelstvo Prahy 4 zasedne mimořádně

16. září 2021 ve 23:20

Mimořádné zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v pátek 17. září od 13 hodin v zasedacím sále historické Nuselské radnice (Táborská 500).

Další články
Nahoru