dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
13°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
12°C
O volby z domova kvůli covidu-19 se v metropoli přihlásilo 151 lidí
Ilustrační foto: archiv

O volby z domova kvůli covidu-19 se v metropoli přihlásilo 151 lidí

O volbu z domova z důvodu izolace nebo karantény dané koronavirem v metropoli požádalo 151 lidí. ČTK to sdělil mluvčí Prahy Vít Hofman. Šest mobilních volebních komisí se schránkami vyrazilo k voličům včera i dnes.

Lidé v karanténě a izolaci mohli ve středu volit také z auta. V Praze se letos volí ve třech senátních obvodech. Krajské volby se metropole netýkají, vedení magistrátu se volí při volbách do obecních zastupitelstev.

Lidé si mohli přenosnou schránku objednat telefonicky do čtvrtka. Podle mluvčího bylo nejvíce volajících ve čtvrtek mezi 19:00 a 20:00. Přenosné urny mohou standardně při volbách požadovat i ti voliči, kteří se nemohou ze závažných, zejména zdravotních důvodů dostavit do volebních místností.

To je však jiný případ a lidé si podle Hofmana obě záležitosti často pletli. „Zaměstnanci na linkách často vysvětlovali mimořádný způsob hlasování," řekl.

Ve středu mohli lidé v karanténě nebo izolaci volit také z auta, v metropoli k tomu sloužila stanoviště na Letné a na Proseku. Možnosti využilo 183 lidí.

Ve čtvrtek se hlasovalo ve speciálních okrscích v domovech seniorů a podobných zařízeních v republice, které byly kvůli koronaviru uzavřeny. V metropoli žádné takové nebylo.

V Praze se letos do Senátu volí v obvodech Praha 1, Praha 5 a Praha 9. Senátní obvody nekopírují městské části, po kterých jsou pojmenovány. Obvod Praha 1 zahrnuje také Prahu 7, část Prahy 2 a Troju. Pod volební obvod Praha 5 spadá i Praha 13, Řeporyje a Zličín.

Obvod Praha 9 zahrnuje území městské části s výjimkou katastrálních území Hrdlořezy, Hloubětín a části Malešic. Dále zahrnuje území Prahy 14, Kbel, Horních Počernic, Újezdu nad Lesy, Běchovic, Dolních Počernic, Klánovic, Koloděj, Satalic a Vinoře.


Nacher: Ministerstvo financí by se mělo na svět dívat méně úřednickýma očima

22. října 2020 ve 13:09

Jsem zklamaný negativním stanoviskem Ministerstva financí k návrhu na rozšíření kompetencí Finančního arbitra. A to nejen proto, že větší uplatnění mimosoudního řešení spotřebitelských sporů má hnutí ANO ve svém volebním programu, ale i proto, že k posilování práv spotřebitelů se vláda hlásí i ve...

Další články
Nahoru