Dnes Sobota - zatazeno -4°C
Zítra Neděle - oblacno -2°C
Sobota 16. 1. 2021
Svátek má Ctirad
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
O volby z domova kvůli covidu-19 se v metropoli přihlásilo 151 lidí
Ilustrační foto: archiv

O volby z domova kvůli covidu-19 se v metropoli přihlásilo 151 lidí

O volbu z domova z důvodu izolace nebo karantény dané koronavirem v metropoli požádalo 151 lidí. ČTK to sdělil mluvčí Prahy Vít Hofman. Šest mobilních volebních komisí se schránkami vyrazilo k voličům včera i dnes.

Lidé v karanténě a izolaci mohli ve středu volit také z auta. V Praze se letos volí ve třech senátních obvodech. Krajské volby se metropole netýkají, vedení magistrátu se volí při volbách do obecních zastupitelstev.

Lidé si mohli přenosnou schránku objednat telefonicky do čtvrtka. Podle mluvčího bylo nejvíce volajících ve čtvrtek mezi 19:00 a 20:00. Přenosné urny mohou standardně při volbách požadovat i ti voliči, kteří se nemohou ze závažných, zejména zdravotních důvodů dostavit do volebních místností.

To je však jiný případ a lidé si podle Hofmana obě záležitosti často pletli. „Zaměstnanci na linkách často vysvětlovali mimořádný způsob hlasování," řekl.

Ve středu mohli lidé v karanténě nebo izolaci volit také z auta, v metropoli k tomu sloužila stanoviště na Letné a na Proseku. Možnosti využilo 183 lidí.

Ve čtvrtek se hlasovalo ve speciálních okrscích v domovech seniorů a podobných zařízeních v republice, které byly kvůli koronaviru uzavřeny. V metropoli žádné takové nebylo.

V Praze se letos do Senátu volí v obvodech Praha 1, Praha 5 a Praha 9. Senátní obvody nekopírují městské části, po kterých jsou pojmenovány. Obvod Praha 1 zahrnuje také Prahu 7, část Prahy 2 a Troju. Pod volební obvod Praha 5 spadá i Praha 13, Řeporyje a Zličín.

Obvod Praha 9 zahrnuje území městské části s výjimkou katastrálních území Hrdlořezy, Hloubětín a části Malešic. Dále zahrnuje území Prahy 14, Kbel, Horních Počernic, Újezdu nad Lesy, Běchovic, Dolních Počernic, Klánovic, Koloděj, Satalic a Vinoře.


Praha 12 chce letos dokončit novou školku Mydlinky

12. ledna 2021 v 15:11

Prioritou dvanácté městské části pro letošní rok je dokončení stavby nové radnice. „Dále bychom v tomto roce chtěli začít se stavbou nové čtyřtřídní mateřské školy Mydlinky a dokončit ji v příštím roce,“ uvedl místostarosta Prahy 12 Jiří Fremr (ODS).

Musí prý chránit vládu před mou klávesnicí. Tak tímto mi Zeman polichotil

26. prosince 2020 v 11:11

„Lichotí mi, když si Miloš Zeman myslí, že vláda potřebuje jeho ochranu před mou klávesnicí. A dokonce to má potřebu říct ve vánočním poselství. Smyslem novinařiny je, aby mocní byli pod kontrolou. Slibuji prezidentovi i vládě, že Respekt bude tuto službu poskytovat...

Poslední letošní jednání pražských zastupitelů lze sledovat online

16. prosince 2020 ve 22:23

Nadcházející 22. zasedání Zastupitelstva hl. m Prahy ve čtvrtek 17. prosince se uskuteční opět v upraveném režimu, aby byla dodržena aktuální mimořádná opatření. Zasedání se koná ve Velkém jednacím sále v budově Nové radnice na Mariánském náměstí, začíná v 8:30 hodin a je veřejné. Magistrát...

Další články
Nahoru