dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
O víkendu začne Matějská pouť, opět v režii Kočky
Jedna z atrakcí Matějské pouti. Foto: archiv

O víkendu začne Matějská pouť, opět v režii Kočky

Návštěvníci letošní pražské Matějské pouti se mohou těšit až na 120 atrakcí. Novinkou 420. poutě je atrakce s názvem Tower, na které poletí lidé volným pádem 80 metrů. Pouť začne na Výstavišti v Praze 7 v sobotu 28. února v 10 hodin, konat se bude do 19. dubna.

„Zhruba třetina atrakcí je adrenalinových, třetina pro ty nejmenší a třetina je pro všechny, na ně mohou rodiče s dětmi," řekl pořadatel pouti Jan Kočka.

Anketa

Vyrazíte letos na Matějskou pouť?

34.4%
(34.4%)
65.6%
(65.6%)
Pro nejmenší děti je připraveno asi 30 atrakcí, mezi nimi třeba buggy auta, nafukovací skákadla nebo vláčky. Novinkou jsou dětské tanky, které jsou obdobou čtyřkolek a děti na nich budou jezdit v terénu. Pro starší jsou nachystány adrenalinové atrakce, například zmíněný devadesátimetrový Tower. Na něm jsou lidé vyvezeni nahoru, kde se s nimi sedačka několikrát otočí a poté letí volným pádem 80 metrů. Svézt se mohou také na řetízkovém kolotoči, vysokém 50 metrů. „Nechybí samozřejmě stánky," dodal Kočka.

Součástí pouti bude den pro postižené děti, který se uskuteční 23. března. Veškeré atrakce budou pro děti v tento den zdarma. Součástí akce bude koncert, který se uskuteční od 15:00 do 17:00. Pořadatelé nyní umisťují do areálu atrakce, které procházejí a kontrolují technici. V pátek by se měla uskutečnit kolaudace.

matejska-pout-pokladna-nahled

Matějská má i své specifické postavičky, například prodejce lístků na atrakce

Matějská pouť bude otevřena od úterý do pátku od 14:00 do 21:00, o víkendu a ve svátcích od 10:00 do 22:00. V pondělí je zavřeno. Plné vstupné o víkendu je 25 korun, v týdnu deset korun, děti do 120 centimetrů vstupné neplatí.

Tradice Matějské pouti je zaznamenávána od roku 1595. V areálu Výstaviště se koná od roku 1963. Slavnou se prý stala proto, že byla první jarní poutí v Praze a oslavou svátku sv. Matěje, který připadá na 24. února. Loni pouť navštívilo podle odhadu organizátorů více než půl milionu lidí.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Další články
Nahoru