dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
O víkendu začínají v centru Prahy velikonoční trhy v barvách duhy
Ilustrační foto: Taiko

O víkendu začínají v centru Prahy velikonoční trhy v barvách duhy

Letošní velikonoční trhy v Praze budou ve znamení duhy. Barevné slamáky, konvičky a pentle ozdobí Staroměstské a Václavské náměstí a náměstí Republiky. Od 5. do 27. dubna se zde budou konat hudební a taneční vystoupení, stánky nabídnou kraslice, pomlázky nebo staročeské tvarohové koule. Velikonoční trhy si pořádá také třeba Praha 2, budou se konat na náměstí Míru.

Staroměstské i Václavské náměstí v historickém centru města, stejně jako náměstí Republiky, zalijí v sobotu 5. dubna duhové barvy a jarní motivy. Oslavy největších křesťanských svátků potrvají do 27. dubna.

Největší jarní trhy v metropoli budou mít své obvyklé centrum na Staroměstském náměstí. Pódium, kde se odehrává hlavní program, postaví organizátoři stejně jako při Vánočních trzích u vyústění do Dlouhé ulice. Návštěvníkům se tak výrazně uvolní průchod stánkovým městečkem a desetimetrová bříza tak získá prostor vyniknout.

Tradiční břízu na Staroměstském náměstí zpestří barevné pentle a vajíčka. Kromě klasické výzdoby ji oživí také barevné slaměné klobouky v různých barvách duhy – žluté, oranžové, červené, zelené, modré a fialové.V okolí stromu vznikne několik ostrůvků s menšími ozdobenými břízkami. Zátiší doplní duhové konvičky, ze kterých potečou proudy jarních květin. Na náměstí najdou návštěvníci 98 prodejních míst, na Václavském 61.

Pro všechny milovníky gastronomických specialit připravili organizátoři pro letošní rok novinku – nadýchané tvarohové koule. Tři koule o průměru pět centimetrů za 45 korun servírované v malé lodičce jsou usmažené ze sladkého tvarohového těsta.

Jednou z novinek letošního roku je orientační mapa, kterou najdou návštěvníci za Pomníkem mistra Jana Husa. Prostor o velikosti 4,5×3 metry ukáže hostům, kde najdou některé druhy občerstvení nebo kde mohou zakoupit velikonoční suvenýr.

Stánky budou mít otevřeno až do 22 hodin

Na Václavské náměstí letos organizátor umístí malé pódium s pestrým programem. Prostor o velikosti 4×3 metry využijí především pouliční umělci, kteří se zde budou střídat. Návštěvníci tak uvidí různá hudební vystoupení.

Prodejní domky se suvenýry a dekorativními výrobky budou otevřené každý všední den od 10 do 22 hodin. Stánky s občerstvením budou zprovozněny denně do půlnoci.

Na náměstí Míru se trhy konají od 5. dubna do Velikonočního pondělí 21. dubna. Kromě prodeje velikonočních výrobků připravuje radnice Prahy 2 také třeba takzvané Modré pondělí, kdy se bude 14. dubna rozdávat čaj a mazance a bude se konat program pro děti.

O dalších trzích a velikonočních akcích bude server Pražský patriot průběžně informovat.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru