dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Exekucí Úřadu vlády vyvrcholí festival alternativ k vládním reformám
Program Demofestu 2013 začne v sobotu dopoledne na Václavském náměstí.

Exekucí Úřadu vlády vyvrcholí festival alternativ k vládním reformám

Již tuto sobotu se na Václavském náměstí uskuteční od 10 hodin první ročník DemoFestu – festivalu alternativ k vládním reformám. Zhruba ve tři hodiny odpoledne vyrazí z náměstí pochod k Úřadu vlády ČR.

„Hlavní heslo DemoFestu 2013 zní: Svět ve kterém chceme žít. Naším cílem je tak uspořádat pozitivní protest a začít vytvářet hnutí sebevědomých občanů, kteří vědí, co chtějí a budou to po svých parlamentních zástupcích vyžadovat,“ uvedl k akci mluvčí iniciativy ProAlt Ondřej Lánský.

Samotný ProAlt bude na DemoFestu představovat jeden z prvních textů, který seznamuje čtenáře s paletou alternativ vůči neoliberalismu. „ProAlt tak reaguje na stále častější občanskou poptávku po pozitivních protestech, při kterých by se formulovaly i nějaké alternativy vůči neoliberalismu. Lidé se zkrátka ptají: co dělat?,“ dodává mluvčí ProAltu Martin Škabraha.

Koncepce debatních stanů

Program Demofestu 2013 začne v 10 hodin na Václavském náměstí debatními stany a hydeparkem. V průběhu dopoledne proběhnou debaty na téma extrémismu v ČR či různých politických a ekonomických alternativ v současné společnosti.

„Koncepce debatních stanů na ulici se nám vyplatila už mnohokrát. Je to způsob, jak nabídnout možnost k debatě a formulaci svých názorů komukoli,“ uvedl jeden z organizátorů akce Jan Májíček.

Od 13 hodin bude následovat hudební program a po něm čeká protestní část Demofestu, tedy  projevy řečníků. Zhruba ve tři hodiny odpoledne by se měli účastníci vydat na bujarý pochod k Úřadu vlády, kde akce skončí happeningem v podobě exekuce samotného Úřadu vlády.


Pohovory nanečisto. Šance pro ženy s trestní minulostí

9. prosince 2017 v 11:23

Mít záznam v Rejstříku trestů není ideální pozice pro nalezení práce. Navíc pokud máte ještě obrovské dluhy, malé sebevědomí a vyšší věk.

Další články
Nahoru