dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Víkendové tipy

O víkendu se uskuteční na několika místech tradiční Den Prahy 1

Městská část Praha 1 společně s Komunitním centrem Kampa, Sdružením občanů a přátel Starého Města a Josefova v Praze – Staroměstská lípa, Nadací Pražské děti, Galerií 1, Sdružením občanů a přátel Malé Strany a Hradčan, Židovským muzeem v Praze a Židovskou obcí v Praze pořádá akci Den Prahy 1, která se uskuteční o víkendu 21. až 22. května vždy od 14 do 18 hodin na jednotlivých stanovištích v Praze 1.

„Den Prahy 1 je akcí, kterou pořádáme každý rok. Jedná se o tradiční událost, která má za cíl ukázat kulturní i historické krásy Prahy 1. Akce je určena pro všechny věkové kategorie. Chceme, aby si Den Prahy 1 užili jak dospělí, tak i děti. Tento víkend bude o poznání historických zajímavostí a především o celkovém hraní a zábavě,“ uvedl starosta městské části Praha 1 Oldřich Lomecký.

Akce je rozdělena do dvou dnů a program je více než bohatý. Sobota 21. května bude ve znamení workshopů a soutěží pro děti, hádanek a kvízů o historickém centru Prahy a samozřejmě je spojená i s odměňováním za splněné úkoly a s rozdáváním dárečků a balonků pro všechny. Veškeré aktivity se po celé odpoledne budou odehrávat na třech stanovištích – v Sala Terenně v parku Kampa, v Galerii 1 ve Štěpánské ulici 47 a za Orlojem na Staroměstském náměstí.

 A právě na třetím stanovišti na Staroměstském náměstí bude pro děti i dospělé připraveno ještě jedno překvapení. Centrum historické Prahy se na chvíli vrátí zpět v čase a na Den Prahy 1 nás poctí svou návštěvou tvor z pravěku z  období druhohor – dinosaurus!

V neděli 22. května se od dvou do šesti představí občanům Prahy 1 Židovská obec v Praze a Židovské muzeum v Praze. Po předložení platného občanského průkazu bude každému občanu s trvalým bydlištěm na Praze 1 umožněn vstup zdarma do tří synagog, které se nacházejí na území této městské části. Jeruzalémská synagoga, Staronová synagoga a Maiselova synagoga nabídnou návštěvníkům pohled na židovskou kulturu.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru