Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
O víkendu nepojede metro na severu Prahy
Na lince C jezdí soupravy Siemens M1. Foto: Petr Havlíček / DPP

O víkendu nepojede metro na severu Prahy

O tomto víkendu dokončí pražský dopravní podnik (DPP) modernizaci elektronických zabezpečovacích zařízení v pražském metru. Jako poslední přijde na řadu elektronické stavědlo ve stanici Letňany, které zde sloužilo více než 13 let od zprovoznění stanice. Proto bude po celý víkend 12. až 13. června obousměrně přerušen provoz metra na lince C v úseku Ládví – Letňany.

Kvůli výluce bude zavedena náhradní autobusová doprava XC v trase Ládví – Střížkov – Prosek – Letňany. Metro bude v daném úseku opět v provozu od pondělí 14. června.

Elektronická zabezpečovací zařízení jsou v pražském metru na lince C v úseku Nádraží Holešovice – Letňany, ve stanici Depo Hostivař, nebo na nejnovějším úseku linky A Bořislavka – Nemocnice Motol.

Starší elektronická stavědla DPP postupně upgradoval, letos v únoru ve stanici Nádraží Holešovice a v březnu pak na Depu Hostivař. O tomto víkendu DPP zmodernizuje i poslední elektronické zabezpečovací zařízení, a to ve stanici Letňany. Náklady na upgrade jedné stanice činí zhruba dva miliony korun.

Víkendovou akcí ve stanici Letňany modernizace zabezpečovacích zařízení v metru nekončí. V dalších letech DPP plánuje postupnou výměnu starých reléových staničních a traťových zabezpečovacích zařízení za nová, moderní a elektronická.

V první etapě to bude na lince C v úseku Vltavská – Háje, v některých stanicích zde slouží ještě původní zabezpečovací zařízení z roku 1974. DPP na zhotovitele této investiční akci plánuje letos vyhlásit veřejnou zakázku.

Kromě toho je také připravována modernizace vlakového zabezpečovače na lince A v úseku Dejvická – Depo Hostivař. V letošním roce na to bude vyhlášena veřejná zakázka a se zahájením prací počítá v příštím roce.


Autor: Jan Puci

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru