dnes
Neděle - jasno
7°C
zítra
Pondělí - skorojasno
12°C
pozítří
Úterý - zatazeno
13°C
O víkendu našli v metropoli dva mrtvé, nejspíš umrzli
O víkendu v Praze mrzlo. Ilustrační foto: archiv

O víkendu našli v metropoli dva mrtvé, nejspíš umrzli

O víkendu policisté v Praze vyjížděli ke dvěma úmrtím na ulici. V obou případech šlo o muže středního věku, kteří s velkou pravděpodobností podlehli nízkým teplotám, řekl ČTK mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Přesnou příčinu smrti určí nařízené pitvy.

Prvního muže našli v Bohnicích již v sobotu, nejspíš zemřel v noci. Druhý byl nalezen dnes v Praze 5. Podle mluvčí Zdravotnické záchranné služby v Praze Jany Poštové byli oba muži středního věku a nejspíš žili na ulici.

„V obou případech jsme vyloučili cizí zavinění," řekl Hulan. „Dá se předpokládat, že u těchto úmrtí mohly mít vliv nízké teploty," uvedla Poštová.

V Praze je pro lidi bez domova připraveno na tuto zimu kolem 1200 míst pro přespání. Jak již dříve řekl radní pro sociální politiku Daniel Hodek (ČSSD), je to vůbec největší kapacita, jakou Praha pro tyto účely kdy měla.

Zimní opatření vyjdou hlavní město na devět až jedenáct milionů korun. V noclehárnách lidé za přespání neplatí, jedinou výjimkou je loď Hermes, kde je stanovený symbolický poplatek 20 korun. Zimní režim služeb začal 1. prosince a potrvá do konce března příštího roku.


Milovníci koček se sejdou v Praze 11

21. února 2019 ve 13:11

Chovatelé a milovníci koček se mohou od 2. do 3. března těšit na propagační výstavu koček. Výstava Spring Star Show 2019 proběhne v Kongresovém centru TOP HOTEL Praha, Blažimská 4, Praha 11 – Chodov.

Další články
Nahoru