dnes
Úterý - zatazeno
25°C
zítra
Středa - jasno
28°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
27°C
O víkendu našli v metropoli dva mrtvé, nejspíš umrzli
O víkendu v Praze mrzlo. Ilustrační foto: archiv

O víkendu našli v metropoli dva mrtvé, nejspíš umrzli

O víkendu policisté v Praze vyjížděli ke dvěma úmrtím na ulici. V obou případech šlo o muže středního věku, kteří s velkou pravděpodobností podlehli nízkým teplotám, řekl ČTK mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Přesnou příčinu smrti určí nařízené pitvy.

Prvního muže našli v Bohnicích již v sobotu, nejspíš zemřel v noci. Druhý byl nalezen dnes v Praze 5. Podle mluvčí Zdravotnické záchranné služby v Praze Jany Poštové byli oba muži středního věku a nejspíš žili na ulici.

„V obou případech jsme vyloučili cizí zavinění," řekl Hulan. „Dá se předpokládat, že u těchto úmrtí mohly mít vliv nízké teploty," uvedla Poštová.

V Praze je pro lidi bez domova připraveno na tuto zimu kolem 1200 míst pro přespání. Jak již dříve řekl radní pro sociální politiku Daniel Hodek (ČSSD), je to vůbec největší kapacita, jakou Praha pro tyto účely kdy měla.

Zimní opatření vyjdou hlavní město na devět až jedenáct milionů korun. V noclehárnách lidé za přespání neplatí, jedinou výjimkou je loď Hermes, kde je stanovený symbolický poplatek 20 korun. Zimní režim služeb začal 1. prosince a potrvá do konce března příštího roku.


Městská část poskytne peníze spolku Akord na pomoc osamělým seniorům a chronicky nemocným

Dnes v 09:47

Zastupitelé Prahy 2 souhlasili na svém včerejším zasedání s poskytnutím účelové dotace ve výši 850 tisíc korun spolku Akord na rok 2018. Peníze budou využity na poskytování terénních asistenčních služeb seniorům a zdravotně postiženým občanům Prahy 2.  

Pocta Miladě Horákové

Dnes v 07:36

Jak by asi JUDr. Milada Horáková hodnotila současnost země, kterou milovala, co by jí přála k jejímu stoletému výročí a jak by viděla její budoucnost? Přijďte se zkusit 27. června společně s touto ženou – na akci ji opravdu uvidíte, se starostou Prahy 1 Oldřichem Lomeckým, předsedou Nadačního...

Praha 6: Prezentace nové podoby Macharova náměstí

16. června 2018 v 08:07

Praha 6 pořádá veřejnou prezentaci nové podoby Macharova náměstí za účasti autorů vítězného návrhu. Prezentace se uskuteční na náměstí u infostojanů v úterý 19. června od 18 hodin.

Tři pražské Klokánky dostanou od Prahy dotaci

15. června 2018 v 19:45

Zastupitelstvo Prahy na návrh radního pro sociální oblast Daniela Hodka schválilo poskytnutí jednorázové neinvestiční dotace ve výši 4 882 000 korun třem pražským Zařízením pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek Fondu ohrožených dětí. 

Další články
Nahoru