dnes
Čtvrtek - oblacno
26°C
zítra
Pátek - bourky
24°C
pozítří
Sobota - oblacno
24°C
O víkendu našli v metropoli dva mrtvé, nejspíš umrzli
O víkendu v Praze mrzlo. Ilustrační foto: archiv

O víkendu našli v metropoli dva mrtvé, nejspíš umrzli

O víkendu policisté v Praze vyjížděli ke dvěma úmrtím na ulici. V obou případech šlo o muže středního věku, kteří s velkou pravděpodobností podlehli nízkým teplotám, řekl ČTK mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Přesnou příčinu smrti určí nařízené pitvy.

Prvního muže našli v Bohnicích již v sobotu, nejspíš zemřel v noci. Druhý byl nalezen dnes v Praze 5. Podle mluvčí Zdravotnické záchranné služby v Praze Jany Poštové byli oba muži středního věku a nejspíš žili na ulici.

„V obou případech jsme vyloučili cizí zavinění," řekl Hulan. „Dá se předpokládat, že u těchto úmrtí mohly mít vliv nízké teploty," uvedla Poštová.

V Praze je pro lidi bez domova připraveno na tuto zimu kolem 1200 míst pro přespání. Jak již dříve řekl radní pro sociální politiku Daniel Hodek (ČSSD), je to vůbec největší kapacita, jakou Praha pro tyto účely kdy měla.

Zimní opatření vyjdou hlavní město na devět až jedenáct milionů korun. V noclehárnách lidé za přespání neplatí, jedinou výjimkou je loď Hermes, kde je stanovený symbolický poplatek 20 korun. Zimní režim služeb začal 1. prosince a potrvá do konce března příštího roku.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

18. června 2019 v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Další články
Nahoru