dnes
Pátek - jasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
33°C
pozítří
Neděle - polojasno
31°C
O víkendu našli v metropoli dva mrtvé, nejspíš umrzli
O víkendu v Praze mrzlo. Ilustrační foto: archiv

O víkendu našli v metropoli dva mrtvé, nejspíš umrzli

O víkendu policisté v Praze vyjížděli ke dvěma úmrtím na ulici. V obou případech šlo o muže středního věku, kteří s velkou pravděpodobností podlehli nízkým teplotám, řekl ČTK mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Přesnou příčinu smrti určí nařízené pitvy.

Prvního muže našli v Bohnicích již v sobotu, nejspíš zemřel v noci. Druhý byl nalezen dnes v Praze 5. Podle mluvčí Zdravotnické záchranné služby v Praze Jany Poštové byli oba muži středního věku a nejspíš žili na ulici.

„V obou případech jsme vyloučili cizí zavinění," řekl Hulan. „Dá se předpokládat, že u těchto úmrtí mohly mít vliv nízké teploty," uvedla Poštová.

V Praze je pro lidi bez domova připraveno na tuto zimu kolem 1200 míst pro přespání. Jak již dříve řekl radní pro sociální politiku Daniel Hodek (ČSSD), je to vůbec největší kapacita, jakou Praha pro tyto účely kdy měla.

Zimní opatření vyjdou hlavní město na devět až jedenáct milionů korun. V noclehárnách lidé za přespání neplatí, jedinou výjimkou je loď Hermes, kde je stanovený symbolický poplatek 20 korun. Zimní režim služeb začal 1. prosince a potrvá do konce března příštího roku.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Včera v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru