Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - bourky 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
O Velikonocích nepojede metro na části linky C
Výměna pražců v pražském metru. Zdroj foto: se souhlasem DPP

O Velikonocích nepojede metro na části linky C

Kvůli výměně pražců bude zastaven od 15. dubna provoz v části pražského metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Muzeum. Zavedena bude náhradní autobusová doprava XC. Výluka skončí v pondělí 18. dubna před půlnocí. Informovala o tom mluvčí pražského dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková.

Během velikonoční výluky na lince C bude vyměněno dalších 605 dřevěných pražců za betonové, tentokrát mezi stanicemi Muzeum a Vyšehrad. 

DPP k postupné výměně původních dřevěných pražců na lince C za betonové využívá státní svátky a prodloužené víkendy, proto probíhají třikrát ročně: o Velikonocích, na začátku letních prázdnin a na podzim. 

Letos na začátku letních prázdnin výměna pražců ale neproběhne, podzimní DPP plánuje v termínu od 17. do 20. listopadu. Provoz na lince C pražského metra nicméně letos čekají víkendové výluky v úseku Nádraží Holešovice – Hlavní nádraží v souvislosti se stavebními pracemi kvůli výměně stropní desky nad vestibulem stanice Florenc C. 

„První z víkendových výluk je plánována ve druhé polovině května, další pak v létě,“ upřesnila mluvčí Řehková. 

Dopravní opatření při velikonoční výluce 

Kvůli opravě trati během svátků bude od zahájení provozu v pátek 15. dubna do ukončení provozu v pondělí 18. dubna obousměrně přerušen provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání – Muzeum. 

V denním provozu bude zavedena náhradní autobusová doprava XC v trase Pražského povstání – Vyšehrad – I. P. Pavlova – Muzeum – Hlavní nádraží. „Po dobu výluky bude posílen provoz linky číslo 135,“ sdělila Řehková.


Autor: Jan Puci

V souvislosti s koncerty skupiny Rammstein připravila policie opatření

14. května 2022 v 07:10

V neděli 15. května a v pondělí 16. května se uskuteční dva koncerty skupiny Rammstein. Z důvodu zajištění veřejného pořádku a dopravy, připravila pražská policie adekvátní bezpečnostní opatření, na kterém se bude podílet několik desítek pražských policistů. Opatření se dotknou především...

Rekonstrukce Barrandovského mostu začne 14. května

3. května 2022 v 10:32

V polovině května startuje oprava Barrandovského mostu. Technická správa komunikací (TSK) práce rozdělila do více let a vždy jen na část stavební sezony. Po zbytek roku bude most bez omezení průjezdný. V letošním roce práce začnou 14. května a potrvají do 31. srpna 2022, celkem...

Praha 5 požaduje zřízení koordinátora dopravních staveb

2. května 2022 v 17:51

Oprava Barrandovského mostu zásadně omezí dopravu v páté městské části, především pak v lokalitě Smíchova a jeho širšího okolí. Podle vedení Prahy 5 metropole nedostatečně komunikuje s městskými částmi, kterých se rozsáhlé dopravní stavby bezprostředně dotýkají. Informovala o tom mluvčí smíchovské...

Pražský okruh: Otevřel se sjezd a nájezd u Písnice

1. května 2022 v 17:50

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes ráno otevřelo sjezd a nájezd na Pražský okruh u Písnice. Uleví při uzavírce a omezeních na Barrandovském mostě, které začnou v polovině května, a také při nynější uzavírce Břežanského údolí. Novinářům to řekli mluvčí ŘSD Jan Rýdl a mluvčí krajské správy a...

Další články
Nahoru