Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - polojasno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
O trávník v parku čakovického zámku se starají robotické sekačky
Robotické sekačky v Čakovicích. Foto: Husqvarna Česko

O trávník v parku čakovického zámku se starají robotické sekačky

O zahradní a parkové plochy v okolí zdejšího zámku v Čakovicích se začaly starat moderní bezemisní robotické sekačky Husqvarna.

„Jako městská část se snažíme smýšlet velice ekologicky a využívat potenciálu velkých ploch zeleně, které udržujeme pro volnočasové aktivity našich občanů. Robotické sekačky nám pomáhají tuto cestu naplňovat,“ řekl místostarosta MČ Praha – Čakovice Alexander Lochman a dodává: „Nemůžeme nezmínit fakt, že

„Kvalita trávníků se pravidelným sečením, které robotické sekačky Automower zabezpečují každodenně, výrazně zlepšila a další předností je i úspora lidské síly, kterou můžeme využít v jiné lokalitě,“ uvedl místostarosta MČ Praha – Čakovice Alexander Lochman. 

Robotické sekačky pracují v Čakovicích pod neustálým dohledem. Jsou kontrolovány pomocí integrovaného bezpečnostního systému, který pomocí technologie GPS chrání sekačky i před případnou krádeží. 

„Robotizace městského parku v Praze-Čakovicích je dalším krokem pro rozšíření robotických sekaček do veřejného prostoru a světa profesionální údržby zeleně. Čakovice mohou být vzorem pro další města a obce v České republice, která chtějí jít s moderními trendy a využívat nové technologie ke zlepšení kvality života místních obyvatel. Robotické sekačky Husqvarna Automower jsou již nedílnou součástí parku,“ sdělil Patrik Truhlář ze společnosti Husqvarna Česko. 


Autor: Hla

Nápad pro Šestku. Návrhy posílejte do konce října

Dnes v 07:43

Bydlíte v Praze 6 nebo zde pracujete a máte nápad, jak život v šesté městské části zlepšit, můžete se přihlásit do Nápadu pro Šestku. Do 30 října své návrhy posílejte na adresu napadprosestku.cz.

Radnice a spolek budou na tržišti radit, jak správně kompostovat

Dnes v 06:05

Na sobotu 30. září připravila radnice Prahy 10 ve spolupráci se spolkem Ekodomov poradnu k tématu kompostování.

Výstava hub na radnici

28. září 2023 ve 14:21

V obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí najdete výstavu hub. Od pátku 29. září do neděle 1. října si můžete nechat určit i donesené houby.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 40. týden

28. září 2023 ve 13:09

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Lovecká sezona na Kozím plácku v Praze 1

28. září 2023 v 08:49

V úterý 10. října můžete od 16 do 20 hodin přivítat podzim. Na Kozím plácku se bude šlapat zelí.

První ročník dopravního orienťáku na Šestce vzbudil velký zájem

28. září 2023 v 07:07

Praha 6 má svůj první dopravní orientační závod. Uspořádala jej po vzoru obdobných závodů v jiných městech u příležitosti Evropského týdne mobility. Na start pilotního ročníku se postavilo téměř padesát účastníků nejrůznějších věkových kategorií.

Oslavy 130 let vysvěcení sv. Ludmily

27. září 2023 ve 13:30

Se 130. výročím vysvěcení chrámu sv. Ludmily se pojí řada oslavných akcí, které připravila městská část Praha 2, Římskokatolická farnost u baziliky sv. Ludmily a Spolek přátel baziliky sv. Ludmily v Praze. Kromě slavnostního koncertu u příležitosti 130 let od vysvěcení chrámu sv. Ludmily v sobotu...

Praha 10: Vršovické hřbitovy známé i neznámé

27. září 2023 v 10:55

Na vycházce v neděli 1. října v 17 hodin navštívíte Vršovický hřbitov, který se nachází mezi ulicemi U Vršovického hřbitova a Moskevská. Seznámíte se s jeho historií, ale přiblížíme si také slavné osobnosti, jež jsou zde pochovány.

Nápady pro Šestku proberte na radnici

27. září 2023 v 07:34

Workshop pro navrhovatele Nápadu pro Šestku se koná ve středu 27. září.

Fakulta strojní ČVUT v Praze se chystá na strojírenský veletrh

26. září 2023 v 15:09

Také letos bude Fakulta strojní ČVUT prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Smart produkty a výsledky studentských projektových týmů.  

Další články
Nahoru