Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
O strachu a o tom, proč se ho nebát. Interaktivní výstava zdarma
22 lis
2 dub
Pro dětiVýstavy
Milada Rezková a Lukáš Urbánek. Foto: Galerie Atrium na Žižkově

O strachu a o tom, proč se ho nebát. Interaktivní výstava zdarma

22. 11. 2022 - 2. 4. 2023
Nejen malým divákům je určena výstava Neboj, neboj! V Galerii Atrium na Žižkově v Praze 3 bude zahájena v úterý 22. listopadu v 18 hodin. Interaktivní instalace je inspirována stejnojmennou knihou Milady Rezkové, Lukáše Urbánka a Jakuba Kaše a pracuje s velmi aktuálním tématem strachu. 

Představuje jeho nejrůznější podoby, pojmenovává důvody, které ho způsobují, a radí, jak se s ním vypořádat. Kurátorem výstavy je Fuczik, sound design pro ni vytvořil Martin Hůla a o architekturu výstavy se postaral Honza Tomšů a jeho kolektiv Omlouvámesepardón. Návštěvníkům pak bude zdarma otevřena až do 2. dubna 2023.

„Se strachem se rodíme a potkáváme ho celý život. Je v zájmu nás všech, abychom se jako společnost naučili o svoje obavy zajímat, abychom se s nimi naučili zacházet a dokázali je se svými blízkými sdílet. Strach není ostuda. A není to ani nástroj. Strach je jedna ze čtyř základních lidských emocí, stejně tak jako radost, smutek a vztek,” doplňuje kurátor Fuczik.

Výstavní projekt Neboj, neboj! provede návštěvníky strachem nejen jako obecným pojmem, ale zejména jako jejich osobní emocí. Pomůže (nejen dětem) nahlédnout hravě a kreativně na fenomén strachu z různých úhlů pohledu. Téma je v posledních letech možná aktuálnější než kdy dříve kvůli celosvětové koronavirové pandemii i probíhajícímu válečnému konfliktu na Ukrajině. I z toho důvodu je k výstavě připraven také edukační program pro veřejnost i školy, kde jím i ty nejmenší provedou zkušení lektoři.

Více informací najdete na www.atriumzizkov.cz.

Galerie Atrium na Žižkově
Čajkovského 12a, Praha 3
st–ne 14:00–19:00
Vstup zdarma.


Autor: Cen

Praha 13: Vánoční výstava v Mohylce

Včera ve 12:33

Tradiční Vánoční výstavu v ZŠ Mohylová můžete vidět od úterý 13. do pátku 16. prosince. Těšit se můžete na vánoční koncert, chvilku poezie, prohlédnete si výrobky dětí, posedíte u dobrot ve vánoční kavárně, nakoupíte dárky.

Vánoce na Chodovské tvrzi

Včera v 08:27

V Praze 11 se od 16. do 18. prosince konají Vánoce na Chodovské tvrzi.

Zákaznické centrum innogy se přestěhovalo

7. prosince 2022 v 07:01

Z Chodova na Pankrác se přestěhovalo zákaznické centrum innogy.

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

6. prosince 2022 v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

Čertovské odpoledne s návštěvou pekla

5. prosince 2022 ve 12:03

Anděl s Mikulášem a čert pro děti od 2 do 9 let v Domu dětí a mládeže Prahy 13 v pondělí 5. prosince od 15 hodin.

V Galerii Butovice vystoupí Majda Reifová s Petrem Vackem

5. prosince 2022 v 11:33

V neděli 11. prosince se ve 14 hodin v Galerii Butovice budou konat vánoční workshopy a vystoupí herecké duo Majda Reifová a Petr Vacek. Návštěvníci s mobilní aplikací Moje Galerie Butovice budou mít šanci vysoutěžit věcné odměny nebo 100 až 300 bonusových bodů do...

Další články
Nahoru