Dnes Pátek - jasno 11°C
Zítra Sobota - oblacno 11°C
Pátek 22. 10. 2021
Svátek má Sabina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
O slevu na nájemném mohou sportovní organizace žádat jen do konce srpna
Ilustrační foto: archiv

O slevu na nájemném mohou sportovní organizace žádat jen do konce srpna

Už jen do pondělí 31. srpna včetně mají sportovní organizace poslední možnost žádat Národní sportovní agenturu o příspěvek na nájemné. A to za předpokladu, že jsou ve svém sportovním zařízení v nájmu hlavní města a mají zájem o dotaci v souladu s podmínkami výzvy. 

Podpora je určena pro sportovní organizace, které musely uhradit nájemné za užívání sportovního zařízení i za dobu, kdy nebylo možné v důsledku vyhlášení nouzového stavu a mimořádných opatření dané sportovní zařízení zcela či zčásti využívat ke sportovní činnosti.

Dotace pokrývá nájemné sportovního zařízení v měsících březnu, dubnu, květnu 2020, přičemž nájemní vztah musí trvat nepřetržitě alespoň od 1. ledna letošního roku a nesmí se jednat o nájem sportovního zařízení určený pro jednorázovou akci, ale k pravidelné sportovní činnosti sportovní organizace.

Oprávněným žadatelem jsou sportovní organizace založené za jiným účelem než dosažení zisku. O dotaci také nelze žádat v případě, že už byly náklady zcela uhrazeny jinou dotací z veřejných zdrojů.

Veškeré informace a pravidla pro podání žádosti naleznou zájemci na webových stránkách Národní sportovní agentury, a to na: https://covidsport.cz/. Pro splnění uvedených podmínek výzvy musí žadatelé zaslat písemnou žádost o třicetiprocentní slevu na nájemném nejprve na pražský magistrát, konkrétně na odbor hospodaření s majetkem.

Nejpozdější termín pro zaslání žádostí o slevu na magistrát je středa 26. srpna. Po obdržení potvrzení o slevě můžou žadatelé podat kompletní žádost o dotaci na Národní sportovní agenturu. 

„Program COVID-SPORT má za cíl zmírnění negativních dopadů celosvětové pandemie covid-19 na činnost sportovních organizací, které byly zasaženy důsledky vyhlášení nouzového stavu na území České republiky a vydáním mimořádných opatření,“ uvedl magistrát v tiskovém prohlášení.


Autor: red

Praha 7 zajistila další vakcíny pro seniory

16. října 2021 v 07:13

Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientů s chronickým onemocněním. 

Discovery Sports dále posiluje nabídku zimních sportů v rámci příprav na olympiádu v Pekingu

9. října 2021 v 10:55

Discovery Sports se dohodla se společností Infront na nové víceleté smlouvě, která přinese fanouškům na více než 50 trzích v Evropě řadu špičkových akcí Mezinárodní lyžařské federace (FIS). Discovery Sports tak potvrzuje svůj status „domova zimních sportů“.  

S očkováním třetí dávkou vakcíny pomůže v domovech seniorů opět i mobilní očkovací tým

7. října 2021 v 11:28

Magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha obnovuje projekt a mobilní očkovací tým aktuálně znovu objíždí s vakcínami zařízení pro seniory. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů, a to v co nejdřívějším termínu.

Voliči v karanténě s covidem-19 mohou v Praze hlasovat z auta, nebo přímo z domova

4. října 2021 v 09:05

Magistrát Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem.

Další články
Nahoru