Dnes Pondělí - polojasno 18°C
Zítra Úterý - polojasno 13°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
O slevu na nájemném mohou sportovní organizace žádat jen do konce srpna
Ilustrační foto: archiv

O slevu na nájemném mohou sportovní organizace žádat jen do konce srpna

Už jen do pondělí 31. srpna včetně mají sportovní organizace poslední možnost žádat Národní sportovní agenturu o příspěvek na nájemné. A to za předpokladu, že jsou ve svém sportovním zařízení v nájmu hlavní města a mají zájem o dotaci v souladu s podmínkami výzvy. 

Podpora je určena pro sportovní organizace, které musely uhradit nájemné za užívání sportovního zařízení i za dobu, kdy nebylo možné v důsledku vyhlášení nouzového stavu a mimořádných opatření dané sportovní zařízení zcela či zčásti využívat ke sportovní činnosti.

Dotace pokrývá nájemné sportovního zařízení v měsících březnu, dubnu, květnu 2020, přičemž nájemní vztah musí trvat nepřetržitě alespoň od 1. ledna letošního roku a nesmí se jednat o nájem sportovního zařízení určený pro jednorázovou akci, ale k pravidelné sportovní činnosti sportovní organizace.

Oprávněným žadatelem jsou sportovní organizace založené za jiným účelem než dosažení zisku. O dotaci také nelze žádat v případě, že už byly náklady zcela uhrazeny jinou dotací z veřejných zdrojů.

Veškeré informace a pravidla pro podání žádosti naleznou zájemci na webových stránkách Národní sportovní agentury, a to na: https://covidsport.cz/. Pro splnění uvedených podmínek výzvy musí žadatelé zaslat písemnou žádost o třicetiprocentní slevu na nájemném nejprve na pražský magistrát, konkrétně na odbor hospodaření s majetkem.

Nejpozdější termín pro zaslání žádostí o slevu na magistrát je středa 26. srpna. Po obdržení potvrzení o slevě můžou žadatelé podat kompletní žádost o dotaci na Národní sportovní agenturu. 

„Program COVID-SPORT má za cíl zmírnění negativních dopadů celosvětové pandemie covid-19 na činnost sportovních organizací, které byly zasaženy důsledky vyhlášení nouzového stavu na území České republiky a vydáním mimořádných opatření,“ uvedl magistrát v tiskovém prohlášení.


Modřanský Tarzan 2021

Dnes v 10:12

Další ročník Velké ceny Modřan ve šplhu na osmi metrovém laně „Modřanský Tarzan“ se koná v sobotu 22. května od 9 do 15 hodin.

Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

7. května 2021 ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Na kolech po stopách útěku Jana Kubiše

6. května 2021 v 10:23

V sobotu 22. května se ve 14 hodin projedete trasou útěku Jana Kubiše.

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

Běh pro vojenské veterány

3. května 2021 v 10:07

Spolek Vlčí máky pomáhá vojenským veteránům. Letos již podruhé pořádá akci na oslavu Osvobození a na podporu vojenských veteránů.

V sobotu přibylo v Praze méně nakažených než před týdnem

2. května 2021 ve 14:42

Laboratoře Praze odhalily v sobotu dalších 126 případů nemoci covid-19, to je o 47 méně pozitivních testů než před týdnem, uvedla ČTK.

Petice rodičů za PCR testy a bezpečné, rychlé a plošné otevření škol a školek

29. dubna 2021 ve 23:52

Blesková petice rodičů, kteří chtějí přesnější PCR testy a rychlejší otevření školek a škol bez rotace, se začala šířit 16. dubna – po prvním týdnu testování dětí na prvním stupni základnách škol a ve školkách málo průkaznými antigenními testy.

Další články
Nahoru