Dnes Pátek - obcasny-dest 4°C
Zítra Sobota - oblacno 2°C
Pátek 26. 2. 2021
Svátek má Dorota
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
O slevu na nájemném mohou sportovní organizace žádat jen do konce srpna
Ilustrační foto: archiv

O slevu na nájemném mohou sportovní organizace žádat jen do konce srpna

Už jen do pondělí 31. srpna včetně mají sportovní organizace poslední možnost žádat Národní sportovní agenturu o příspěvek na nájemné. A to za předpokladu, že jsou ve svém sportovním zařízení v nájmu hlavní města a mají zájem o dotaci v souladu s podmínkami výzvy. 

Podpora je určena pro sportovní organizace, které musely uhradit nájemné za užívání sportovního zařízení i za dobu, kdy nebylo možné v důsledku vyhlášení nouzového stavu a mimořádných opatření dané sportovní zařízení zcela či zčásti využívat ke sportovní činnosti.

Dotace pokrývá nájemné sportovního zařízení v měsících březnu, dubnu, květnu 2020, přičemž nájemní vztah musí trvat nepřetržitě alespoň od 1. ledna letošního roku a nesmí se jednat o nájem sportovního zařízení určený pro jednorázovou akci, ale k pravidelné sportovní činnosti sportovní organizace.

Oprávněným žadatelem jsou sportovní organizace založené za jiným účelem než dosažení zisku. O dotaci také nelze žádat v případě, že už byly náklady zcela uhrazeny jinou dotací z veřejných zdrojů.

Veškeré informace a pravidla pro podání žádosti naleznou zájemci na webových stránkách Národní sportovní agentury, a to na: https://covidsport.cz/. Pro splnění uvedených podmínek výzvy musí žadatelé zaslat písemnou žádost o třicetiprocentní slevu na nájemném nejprve na pražský magistrát, konkrétně na odbor hospodaření s majetkem.

Nejpozdější termín pro zaslání žádostí o slevu na magistrát je středa 26. srpna. Po obdržení potvrzení o slevě můžou žadatelé podat kompletní žádost o dotaci na Národní sportovní agenturu. 

„Program COVID-SPORT má za cíl zmírnění negativních dopadů celosvětové pandemie covid-19 na činnost sportovních organizací, které byly zasaženy důsledky vyhlášení nouzového stavu na území České republiky a vydáním mimořádných opatření,“ uvedl magistrát v tiskovém prohlášení.


V metropoli přibylo o téměř o 300 více nakažených než před týdnem

Dnes ve 12:30

V Praze ve čtvrtek přibylo 1653 potvrzených případů koronaviru, téměř o 300 více než před týdnem. Je to zároveň druhý nejvyšší denní přírůstek od prvního lednového týdne. S nákazou covid-19 dosud v hlavním městě zemřelo 1784 lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva...

V Praze 9 pokračuje pilotní testování žáků na školách pomocí antigenních i PCR testů ze slin

Včera ve 21:20

Praha 9 ve spolupráci s GHC Genetics navazuje na první kolo pilotního testování a tento týden otestuje žáky prvních a druhých tříd v Základní škole Litvínovská, Základní škole Novoborská a žáky z Mateřské školy Veltruská a MŠ Novoborská. Antigenní i PCR testy jsou rodinám poskytnuty opět zdarma....

Po Libni a Ládví bude výdej respirátorů v Bohnicích

Včera ve 21:02

Zájem o respirátory trvá. Praha 8 chce pomoci občanům, kteří z různých důvodů neměli možnost se respirátorem vybavit a zítra nabídne seniorům a lidem v hmotné nouzi možnost převzít 3 kusy respirátorů na osobu také na stanovišti v Bohnicích.

Praha 6 poskytne seniorům a lidem v nouzi jednorázové roušky

Včera v 19:27

Praha 6 svým občanům z řad seniorů a lidí v tíživé životní situaci nabízí jednorázové ochranné roušky. K vyzvednutí budou tyto roušky ve čtvrtek 4. března a následně v pátek 5. března na Poliklinice Pod Marjánkou. 

Praha 13 vybaví pracovníky ve školství respirátory

Včera ve 12:43

Městská část Praha 13 zajistila více než 17 000 respirátorů, které budou distribuovány do všech školských zařízení bez ohledu na to, kdo je jejich zřizovatelem. Jsou určeny nejen pedagogickým pracovníkům, ale všem zaměstnancům škol.

V Praze přibylo 1466 případů koronaviru, o 125 víc než před týdnem

Včera v 11:30

V hlavním městě ve středu laboratoře odhalily 1466 případů koronaviru. Proti úterý bylo pozitivních testů o 558 méně, v mezitýdenním srovnání je ale nárůst opět vyšší, a to o 125 případů. 

Antigenní testy Humasis jsou určeny pro samotestování laickou veřejností

Včera v 10:09

Ministerstvo zdravotnictví ČR povolilo testům korejské společnosti Humasis použití pro laickou veřejnost. tzv samotestování. Po výtěru pouze z nosu a ne z nosohltanu je to další krok k tomu, aby se antigenní testy rozšířily a zpřístupnily všem. Zároveň je to potvrzení, že výtěr z nosu a realizace...

Výdej respirátorů v Praze 8 pokračuje

24. února 2021 ve 22:16

Z důvodu velkého zájmu Praha 8 pokračuje v distribuci respirátorů seniorům a lidem v hmotné nouzi. Za dnešní den vydala radnice Prahy 8 respirátory 1150 zájemcům.

Další články
Nahoru