dnes
Sobota - skorojasno
2°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
O slevu na nájemném mohou sportovní organizace žádat jen do konce srpna
Ilustrační foto: archiv

O slevu na nájemném mohou sportovní organizace žádat jen do konce srpna

Už jen do pondělí 31. srpna včetně mají sportovní organizace poslední možnost žádat Národní sportovní agenturu o příspěvek na nájemné. A to za předpokladu, že jsou ve svém sportovním zařízení v nájmu hlavní města a mají zájem o dotaci v souladu s podmínkami výzvy. 

Podpora je určena pro sportovní organizace, které musely uhradit nájemné za užívání sportovního zařízení i za dobu, kdy nebylo možné v důsledku vyhlášení nouzového stavu a mimořádných opatření dané sportovní zařízení zcela či zčásti využívat ke sportovní činnosti.

Dotace pokrývá nájemné sportovního zařízení v měsících březnu, dubnu, květnu 2020, přičemž nájemní vztah musí trvat nepřetržitě alespoň od 1. ledna letošního roku a nesmí se jednat o nájem sportovního zařízení určený pro jednorázovou akci, ale k pravidelné sportovní činnosti sportovní organizace.

Oprávněným žadatelem jsou sportovní organizace založené za jiným účelem než dosažení zisku. O dotaci také nelze žádat v případě, že už byly náklady zcela uhrazeny jinou dotací z veřejných zdrojů.

Veškeré informace a pravidla pro podání žádosti naleznou zájemci na webových stránkách Národní sportovní agentury, a to na: https://covidsport.cz/. Pro splnění uvedených podmínek výzvy musí žadatelé zaslat písemnou žádost o třicetiprocentní slevu na nájemném nejprve na pražský magistrát, konkrétně na odbor hospodaření s majetkem.

Nejpozdější termín pro zaslání žádostí o slevu na magistrát je středa 26. srpna. Po obdržení potvrzení o slevě můžou žadatelé podat kompletní žádost o dotaci na Národní sportovní agenturu. 

„Program COVID-SPORT má za cíl zmírnění negativních dopadů celosvětové pandemie covid-19 na činnost sportovních organizací, které byly zasaženy důsledky vyhlášení nouzového stavu na území České republiky a vydáním mimořádných opatření,“ uvedl magistrát v tiskovém prohlášení.


Nejstarší český maraton z Prahy do Dobříše bude letos mikulášský

25. listopadu 2020 v 06:53

Maraton Praha-Dobříš s historií od roku 1908, obnovený loni jako součást Mizuno Trail Running Cupu, se i letos poběží. Namísto poloviny října jako mikulášský v sobotu i neděli 5. a 6. prosince, respektujíc všechna nezbytná hygienicko-bezpečnostní pravidla. 

Dotace pro energeticky náročná sportoviště

23. listopadu 2020 v 16:04

Rada hl. m. Prahy dnešním rozhodnutím odsouhlasila poskytnutí individuálních neinvestičních účelových dotací sportovním zařízením s vysokou energetickou náročností vykazujícím vysoké ztráty v souvislosti s opatřeními proti šíření nákazy koronavirem.

Praha 9: Detekce teploty příchozích do institucí

22. listopadu 2020 v 19:33

Praha 9 instalovala detekční rámy a kamery měřící teplotu příchozích v základních a mateřských školách – termokamery v ZŠ Novoborská, ZŠ Litvínovská 600 a MŠ Veltruská, rám v ZŠ Litvínovská 500. Stejná zařízení připravuje devátá městská část v MŠ U Vysočanského pivovaru a ústavu Sociální služby...

Senioři v nemocnici sv. Alžběty dostali dárky

21. listopadu 2020 v 09:50

Ve středu navštívila místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija nemocnici svaté Alžběty a předala personálu dárky pro dlouhodobě hospitalizované seniory.

Provozujete restauraci, kavárnu, bistro? Napište na radnici

19. listopadu 2020 v 15:09

Pokud se váš podnik nachází na území Prahy 5 a máte otevřené výdejní okénko či fungující rozvoz, můžete napsat na emailovou adresu: tomas.haas@praha5.cz.

innogy WINTER RUN PRAHA. Stále se můžete registrovat

18. listopadu 2020 v 09:43

V sobotu 20. února se v parku Ladronka poběží innogy WINTER RUN PRAHA. Organizátoři připravili pro dospělé dvě trasy, jedna je dlouhá 4,2 kilometru a druhá 8,4 kilometru.

Výuka na dálku v Praze 15. Radnice připravila dotazník pro rodiče

17. listopadu 2020 ve 20:13

Radnice Prahy 15 se obrací na rodiče s prosbou o pomoc při zpětné vazbě na distanční výuku,. Tentokrát se bude týkat 2. vlny pandemie, a i nyní bude formu dotazníku.

Další články
Nahoru