dnes
Středa - polojasno
23°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
22°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
18°C
O slevu na nájemném mohou sportovní organizace žádat jen do konce srpna
Ilustrační foto: archiv

O slevu na nájemném mohou sportovní organizace žádat jen do konce srpna

Už jen do pondělí 31. srpna včetně mají sportovní organizace poslední možnost žádat Národní sportovní agenturu o příspěvek na nájemné. A to za předpokladu, že jsou ve svém sportovním zařízení v nájmu hlavní města a mají zájem o dotaci v souladu s podmínkami výzvy. 

Podpora je určena pro sportovní organizace, které musely uhradit nájemné za užívání sportovního zařízení i za dobu, kdy nebylo možné v důsledku vyhlášení nouzového stavu a mimořádných opatření dané sportovní zařízení zcela či zčásti využívat ke sportovní činnosti.

Dotace pokrývá nájemné sportovního zařízení v měsících březnu, dubnu, květnu 2020, přičemž nájemní vztah musí trvat nepřetržitě alespoň od 1. ledna letošního roku a nesmí se jednat o nájem sportovního zařízení určený pro jednorázovou akci, ale k pravidelné sportovní činnosti sportovní organizace.

Oprávněným žadatelem jsou sportovní organizace založené za jiným účelem než dosažení zisku. O dotaci také nelze žádat v případě, že už byly náklady zcela uhrazeny jinou dotací z veřejných zdrojů.

Veškeré informace a pravidla pro podání žádosti naleznou zájemci na webových stránkách Národní sportovní agentury, a to na: https://covidsport.cz/. Pro splnění uvedených podmínek výzvy musí žadatelé zaslat písemnou žádost o třicetiprocentní slevu na nájemném nejprve na pražský magistrát, konkrétně na odbor hospodaření s majetkem.

Nejpozdější termín pro zaslání žádostí o slevu na magistrát je středa 26. srpna. Po obdržení potvrzení o slevě můžou žadatelé podat kompletní žádost o dotaci na Národní sportovní agenturu. 

„Program COVID-SPORT má za cíl zmírnění negativních dopadů celosvětové pandemie covid-19 na činnost sportovních organizací, které byly zasaženy důsledky vyhlášení nouzového stavu na území České republiky a vydáním mimořádných opatření,“ uvedl magistrát v tiskovém prohlášení.


O opatřeních v boji s koronavirem rozhodl krizový štáb Prahy 6

Včera ve 23:05

Mateřské školky a základní školy v Praze 6 dostanou od městské části roušky a respirátory, radnice také zajistí testování pedagogů a dezinfikování vnitřních prostor škol a školek. Přistoupilo se rovněž k dezinfikování veřejných prostor a usiluje se o zřízení nových odběrových míst pro veřejnost....

Výdej dezinfekce veřejnosti na farmářských trzích pokračuje

Včera ve 22:07

Odbor bezpečnosti a krizového řízení městské části Praha 8 pokračuje ve výdeji dezinfekce veřejnosti. Zájemci, kteří mají trvalé bydliště v Praze 8 nebo podnikatelé s provozovnou v Praze 8 opět mohou získat 1 litr dezinfekce u stánku na farmářských trzích v Bohnicích, Ládví, Karlíně a nově také...

Běh za Vidouli

21. září 2020 v 10:22

V úterý 22. září od 16 hodin proběhne tradiční sportovní akce na podporu hory Vidoule. Z bezpečnostních důvodů letos však neproběhne doprovodný program, závod bude probíhat individuálně.

Praha 8 dnes vydává dezinfekci na farmářských trzích

21. září 2020 v 09:56

Praha 8 připravila výdej dezinfekce veřejnosti. Zájemci, kteří mají trvalé bydliště v Praze 8 nebo podnikatelé s provozovnou v Praze 8 mohou získat 1 litr dezinfekce na farmářských trzích v Karlíně až do 19 hodin.

Běh strmý do zámeckého vrchu

21. září 2020 v 08:20

Na dvacátý ročník Běhu strmého do zámeckého vrchu zve ve čtvrtek 24. září Praha 8.

Běh pro Jedličku

19. září 2020 v 09:48

Přijďte si ve čtvrtek 24. září zaběhnout netradiční běh s překážkovými zónami v historické části Prahy. Svojí účastí podpoříte Nadaci Jedličkova ústavu. Patronem běhu je olympijský vítěz v pětiboji David Svoboda.

Zákaz návštěv v celém areálu Všeobecné fakultní nemocnice

18. září 2020 v 11:59

Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci, jsou od dnešního dne, 18. září, až do odvolání zakázány návštěvy na všech klinikách a odděleních Všeobecné fakultní nemocnice.

Měsíc zdravé Šestky: Vyzkoušejte zdarma, co vás baví

18. září 2020 v 11:09

Akce Měsíc zdravé Šestky umožňuje dětem i dospělým vyzkoušet zdarma nejrůznější aktivity, kterými lze trávit volný čas. Praha 6 ve spolupráci s více než 35 volnočasovými organizacemi na území šesté městské části připravila program na celý měsíc.

Další články
Nahoru