Dnes Neděle - oblacno 20°C
Zítra Pondělí - polojasno 23°C
Neděle 19. 5. 2024
Svátek má Ivo
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
O školky v Praze je přes letošní prázdniny vyšší zájem než před rokem
Ilustrační foto: archiv

O školky v Praze je přes letošní prázdniny vyšší zájem než před rokem

Zájem o umístění dětí do pražských mateřských škol v prázdninovém provozu je ve většině městských částí vyšší oproti loňskému roku. Školky jsou střídavě v provozu v červenci, v srpnu ale bude někde provoz zcela omezen. Vyplývá to z ankety ČTK mezi pražskými radnicemi. Režim mateřských škol je přizpůsoben vysokým teplotám.

V Praze 2 funguje například pět školek ve střídavém provozu, vytíženost školek je podle mluvčí městské části Andrey Zoulové vyšší, než tomu bylo v minulých letech. „Průměrně naše mateřské školy navštíví zhruba 250 dětí týdně," řekla. Některé děti podle ní využívají celodenní program školek, jiné chodí jen na část dne.

Vyšší zájem o umístění registruje i Praha 9, podle mluvčí městské části Hany Boříkové je letošní zájem asi o deset procent vyšší oproti loňskému létu. Školky se ale každoročně potýkají s tím, že rodiče přihlášku podají, dítě ale nakonec do školky nepřivedou.

„Letos tomu není jinak," řekla Boříková. V Praze 9 je ve střídavém provozu devět mateřských škol, počítat s nimi rodiče mohou však jen v červenci.

V Praze 3 pak bude v provozu vždy nejméně jedna mateřská škola, rodiče mohou ale také využít pro děti příměstské tábory, které městská část finančně podporuje. Podle mluvčího Prahy 3 Jiřího Hannicha je o ně značný zájem, v nabídce jsou například tábory s angličtinou, se zaměřením na sport či ekologii.

V Praze 11 pak o prázdninách funguje střídavě osm školek, otevřené budou vždy dvě. Podle radního pro školství Prahy 11 Michala Veselského (Praha 11 Sobě) je poptávka mezi rodiči pokrytá, výrazně vyšší zájem však městská část nepociťuje.

Kvůli letním horkým dnům školky omezují pobyt na přímém slunci, využívají naopak zahrady pod vzrostlými stromy, zahradní altánky nebo herní domečky. Podle Zoulové školky v Praze 2 využívají například takzvaná mlžítka a vodní herní prvky. Dodala, že samozřejmostí je pak zvýšený pitný režim.


Autor: ČTK

Táboráček: Pošlete děti na záchrannou expedici

Dnes ve 13:30

Praha 1 zve všechny děti ve věku 6–12 let s trvalým bydlištěm v městské části na příměstský tábor. V týdnu 26. – 30. srpna se děti můžou těšit na zábavnou celotáborovou hru, kupu výletů, her a soutěží.

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

Dnes v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

Jeden den hrdinou v parku Přátelství

Dnes v 11:07 | Aktualizováno 30. listopadu -0001, 00:00

Den dětí s IZS – policisty, hasiči a záchranáři, kteří jsou členy integrovaného záchranného systému, připravuje radnice Prahy 9 v parku Přátelství na Proseku 30. května.

V Lipencích hořela garáž

Dnes v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Očkování zvířat osob bez domova

Včera v 15:07

V areálu noclehárny Michle proběhne 22. května od 9 do 11:30 hodin již tradiční očkování zvířat osob bez domova.

Tip na výlet: Jezero Katlov

Včera ve 14:36

S dětmi si můžete užít 1. června od 9 do 18 hodin den plný zábavy a dobrodružství u jezera Kaltov. Čeká vás bohatý program v čele s dobrodruhem, rybářem a cestovatelem Jakubem Vágnerem.

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

17. května 2024 ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Další články
Nahoru