Dnes Středa - jasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 19°C
Středa 4. 10. 2023
Svátek má František
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
O školky v Praze je přes letošní prázdniny vyšší zájem než před rokem
Ilustrační foto: archiv

O školky v Praze je přes letošní prázdniny vyšší zájem než před rokem

Zájem o umístění dětí do pražských mateřských škol v prázdninovém provozu je ve většině městských částí vyšší oproti loňskému roku. Školky jsou střídavě v provozu v červenci, v srpnu ale bude někde provoz zcela omezen. Vyplývá to z ankety ČTK mezi pražskými radnicemi. Režim mateřských škol je přizpůsoben vysokým teplotám.

V Praze 2 funguje například pět školek ve střídavém provozu, vytíženost školek je podle mluvčí městské části Andrey Zoulové vyšší, než tomu bylo v minulých letech. „Průměrně naše mateřské školy navštíví zhruba 250 dětí týdně," řekla. Některé děti podle ní využívají celodenní program školek, jiné chodí jen na část dne.

Vyšší zájem o umístění registruje i Praha 9, podle mluvčí městské části Hany Boříkové je letošní zájem asi o deset procent vyšší oproti loňskému létu. Školky se ale každoročně potýkají s tím, že rodiče přihlášku podají, dítě ale nakonec do školky nepřivedou.

„Letos tomu není jinak," řekla Boříková. V Praze 9 je ve střídavém provozu devět mateřských škol, počítat s nimi rodiče mohou však jen v červenci.

V Praze 3 pak bude v provozu vždy nejméně jedna mateřská škola, rodiče mohou ale také využít pro děti příměstské tábory, které městská část finančně podporuje. Podle mluvčího Prahy 3 Jiřího Hannicha je o ně značný zájem, v nabídce jsou například tábory s angličtinou, se zaměřením na sport či ekologii.

V Praze 11 pak o prázdninách funguje střídavě osm školek, otevřené budou vždy dvě. Podle radního pro školství Prahy 11 Michala Veselského (Praha 11 Sobě) je poptávka mezi rodiči pokrytá, výrazně vyšší zájem však městská část nepociťuje.

Kvůli letním horkým dnům školky omezují pobyt na přímém slunci, využívají naopak zahrady pod vzrostlými stromy, zahradní altánky nebo herní domečky. Podle Zoulové školky v Praze 2 využívají například takzvaná mlžítka a vodní herní prvky. Dodala, že samozřejmostí je pak zvýšený pitný režim.


Autor: ČTK

Skatepark v Jinonicích

Dnes v 10:49

Otevření skateparku v Jinonicích se koná v sobotu 14. října od 14 do 18 hodin.

Praha 2: Dětské hřiště U Štiky bude uzavřeno

Dnes v 08:19

Z důvodu oprav herních prvků na dětském hřišti U Štiky v Havlíčkových sadech bude hřiště od 4. října do 9. října uzavřeno.

Initi Playground v Galerii Harfa

Dnes v 06:50

V obchodním centru Galerie Harfa mohou návštěvníci nově navštívit digitální hernu Initi Playground. Na dvou zdech si zde mohou malí i velcí zájemci vyzkoušet několik velkoformátových multidotykových her, které je vytrhnou z reality a zapojí do společného klání. 

Praha 1 požádá o dotace na adiktologické služby

Dnes v 00:18

Radnice Prahy 1 podá žádost o poskytnutí dotace na adiktologické služby pro rok 2024, které na území městské části zajišťuje terénní prací organizace SANANIM, Drop-In a Progressive ops. Rozhodli o tom radní Prahy 1 na svém úterním jednání.

Čtrnáctka podle vás. Setkání nad projekty

2. října 2023 ve 14:02

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu Čtrnáctka podle vás dospěl do další fáze. Během čtyř měsíců mohli občané podávat projekty na zvelebení městské části. Celkem jich na radnici dorazilo 14. Ty, které odborníci a místní radní vyhodnotí jako realizovatelné, budou v závěru října představeny...

Další články
Nahoru