Dnes Neděle - zatazeno 14°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 11°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
O Senior taxi Prahy 6 je velký zájem, od dubna posílí službu další auto
Senior taxi v areálu Ústřední vojenská nemocnice Praha. Foto: P6

O Senior taxi Prahy 6 je velký zájem, od dubna posílí službu další auto

Služba Senior taxi bude od dubna rozšířena o jeden vůz navíc. Radnice Prahy 6 službu nabízí od loňského října a od té doby vydala seniorům již téměř 900 průkazů a celkem se od té doby uskutečnilo již více než 1500 jízd. Vzhledem k velkému zájmu o tuto službu se vedení radnice rozhodlo přidat jedno vozidlo. Informoval o tom místostarosta šesté městské části Marián Hošek (KDU-ČSL).  

Na základě analýzy dosavadního provozu a ze zkušeností z komunikace s klienty se vedení radnice Prahy 6 rozhodlo od počátku dubna přidat na zkušební dobu jedno vozidlo navíc. 

„V lednu jsme například zaznamenali, že operátoři museli, vzhledem k plné kapacitě provozu několik klientů odmítnout. To byl pro nás jasný signál, že bude potřeba kapacitu navýšit,“ řekl Hošek. 

Zkušebně bude třetí vůz nasazen do provozu od dubna do konce srpna na nejvytíženější dny, kterými jsou úterý, středa a čtvrtek. Po následném vyhodnocení, a pokud se potřeba trvalého zapojení třetího vozu potvrdí, bude kapacita tří vozů trvale navýšena na všechny pracovní dny v týdnu.

„Návrh na rozšíření kapacity byl jednoznačně schválen vedením radnice a není pochyb, že jsme připraveni tuto službu rozvíjet i nadále. Komfort bydlení nejen pro naše seniory je pro nás dlouhodobou prioritou,“ řekl starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS).

Od samotného počátku se podle Stárka a Hoška služba setkává ze strany seniorů a jejich příbuzných s pozitivním hodnocením. Nedávno došlo i k rozšíření míst, kam bude moci Senior taxi zajíždět. Senior taxi tak nově zajíždí k pobočkám bank, které mají sídlo na území Prahy 6, dále na polikliniku v Řepích (Žufanova ulice) a do Denního stacionáře při Pečovatelském centru Prahy 7 v Tusarově ulici.

Pro koho je služba určena

Jedná se o přepravní službu, která je určena seniorům starším 75 let, ale i lidem s handicapem, tedy osobám se sníženou schopností orientace a pohybu, kteří se mohou prokázat průkazem ZTP nebo ZTP/P.

Každý z oprávněných uživatelů má navíc nárok vzít s sebou v případě potřeby doprovod, který za službu nic neplatí. Služba je určena pro občany městské části Prahy 6 vyjma občanů MČ Praha-Lysolaje, MČ Praha-Nebušice, MČ Praha-Přední Kopanina, MČ Praha-Suchdol a MČ Praha 17 – Řepy. 

Na každého zaregistrovaného uživatele připadá 50 jízd ročně za kalendářní rok, tedy přibližně čtyři jízdy měsíčně, případně poměrná část při registraci během roku. K dispozici jsou dva vozy a maximální doba čekání na dohodnutém místě pro vyzvednutí je deset minut. Senior taxi funguje v pracovní dny od 7:30 do 15:30 hodin, telefonické objednávky přijímá provozovatel prostřednictvím dispečinku v pracovní dny od 7 do 18:30 hodin.

Jak si založit kartičku opravňující k využívání služby Senior taxi a co pro to potřebuji?

Občanský průkaz pro ověření věku a trvalého bydliště a lidé s handicapem navíc také průkaz ZTP nebo ZTP/P. Pokud se na radnici sami nedostanete, registraci za vás mohou vyřídit rodinní příslušníci. I oni však s sebou musí přinést občanský průkaz seniora, případně ZTP nebo ZTP/P průkaz.

Registraci provádí odbor sociálních věcí, číslo dveří 208, na úřadu městské části, a to vždy v pondělí a ve středu od 8 do 18 hodin. Další informace získáte na telefonních číslech 220 189 645, 220 189 622 nebo 220 189 613. Spolu s průkazem Senior taxi na odboru sociálních věcí obdržíte rovněž kontakt na dispečink.

Jak Senior taxi využívat?

 • Při volání na linku dispečinku proběhne prvotní identifikace, ověření, zda má volající vydaný průkaz s přiděleným číslem. Při nástupu do vozidla Senior taxi proběhne další identifikace, je tedy nutné mít průkaz u sebe.

 • Objednávky doporučujeme provádět s předstihem, i 14 dní dopředu.

 • Rušení objednávek je nutné nahlásit na dispečink minimálně 24 h předem. 

 • Maximální doba čekání na dohodnutém místě pro vyzvednutí je 10 minut.

 • Jedna jízda stojí 50 Kč (jedná se např. o jízdu z domova k lékaři, zpáteční cesta se počítá jako druhá jízda).

 • Každá oprávněná osoba může využít 50 jízd v kalendářním roce (případně poměrnou část při registraci během roku). Průměrem to vychází na 4 jízdy měsíčně.

 • V případě potřeby je možné vzít si s sebou doprovod, který jede zdarma. 

 • Vozidlo může převézt chodítko či skládací invalidní vozík. 

Senior taxi obsluhuje tato cílová místa:

 • Zdravotnická zařízení v Praze 6 – ÚVN, LDN, všechny polikliniky a ordinace v jednotlivých objektech

 • FN Motol

 • Nemocnice Na Homolce

 • Lékárny

 • Úřad městské části Praha 6

 • Pobočky České pošty

 • Úřad práce, pracoviště nepojistných sociálních dávek

 • Denní stacionář pro seniory v Domově svatého K. Boromejského a v Horizontu Suchdol

 • Všechna detašovaná pracoviště Úřadu městské části Praha 6 (Skleněný palác, informační kanceláře, odbor přestupků Pod Marjánkou, agenda zón placeného stání v Uralské ulici).

 • Poliklinika v Řepích (Žufanova ulice)

 • Denní stacionář při Pečovatelském centru (Tusarova ulice, Praha 7)

 • Pobočky bank na území městské části Praha 6

Zdroj: MČ Praha 6


Autor: red

V Praze 15 se vzpomínalo na Antonína Švehlu

Dnes v 11:33

Zástupci patnácté městské části, spolků a organizací se včera sešli, aby si připomněli 151. výročí narození prvorepublikového státníka a hostivařského rodáka Antonína Švehly.

Srdíčkové dny pomohou mamince Emminky

Dnes v 11:24

Již před bezmála čtvrtstoletím vznikl hlavách zakladatelů obecně prospěšné společnosti Život dětem projekt Srdíčkových dnů. Celorepublikové sbírky na pomoc rodinám s váženě nemocnými dětmi. Její jarní část proběhne v ulicích českých, moravských a slezských měst a obcí v týdnu od 15. do 19. dubna....

Ekofest 2024: Den Země v Malešicích

Dnes v 06:10

V Malešickém parku se v sobotu 20. dubna mezi 11 až 18 hodinou koná Den Země. 

Potravinová banka v Praze 2 bude následující dvě pondělí uzavřena

Dnes v 05:50

Z organizačních důvodů se 15. a 22. dubna na Novoměstské radnici nebude konat výdej Potravinové banky. Další výdej bude následující pondělí 29. dubna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 16. týden

Včera v 08:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Senioři Prahy 2 mohou zahradničit

Včera v 08:40

Senioři z klubu Dvojka pro seniory mají skvělou novinku – nový kroužek zahradničení. Na propůjčené zahrádce a ve skleníku u základní školy Na Smetance se mohou setkávat a společně zahradničit. 

Stan proti melanomu

Včera v 08:03

Nechat si zdarma vyšetřit znaménka můžete 22. – 23. dubna na Václavském náměstí.

Pojď dál 2024. Festival hudby a pohybu

Včera v 07:54

Festival Pojď dál startuje v sobotu 4. května ve 12 hodin v parku u budovy školy Jedličkova ústavu. Moderuje Láďa Angelovič a kromě mnoha skvělých kapel uvidíte a uslyšíte písničky z nově chystaného CD.

Šermířský festival

Včera v 01:12

Vyšehrad přivítá v sobotu 11. května ve svých zdech šermířský festival. Na své si přijdou milovníci slavných soubojů, dramatických příběhů i vtipných historek. To vše připravily přední české skupiny historického šermu a NKP Vyšehrad.

Den otevřených dveří Tanečního centra Praha

12. dubna 2024 ve 21:38

Konzervatoř Taneční centrum Praha pořádá v pondělí 29. dubna od 14 do 17 hodin ve svém sídle v branickém Domě tanečního umění Den otevřených dveří. Program nabídne tradiční komentované prohlídky budovy, tanečních sálů, vybavení a technického zázemí, ukázky výuky i repertoáru nebo talentové zkoušky...

Veletrh starožitností Antique v Praze 2

12. dubna 2024 ve 12:48

Jubilejní padesátý Veletrh starožitností Antique se bude konat od 18. do 21. dubna v Novoměstské radnici v Praze 2.

Další články
Nahoru