Dnes Pátek - snih -3°C
Zítra Sobota - snih 0°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
O sedm tisíc korun si řekl taxikář za 5,5 kilometru jízdy
Foto: Karel Netolický

O sedm tisíc korun si řekl taxikář za 5,5 kilometru jízdy

Na konci minulého týdne odhalila kontrola taxikáře, který si za trasu dlouhou přibližně 5,5 kilometru naúčtoval 7 100 korun, přičemž by částka neměla přesáhnout 300 korun. Informovala o tom mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Zákazníci chtěli odvézt z Rytířské ulice v centru hlavního města do ulice U Průhonu na Praze 7. Když dojeli na místo, taxikář si řekl o dva tisíce korun, ale pak se mu částka nezdála dostatečná a požadoval další peníze.

„Zákazníci, aby je z auta vůbec pustil, mu nakonec zaplatili 7 100 korun. Poté ho už zastavili strážníci z Taxi týmu. Když po něm požadovali, aby na kapotu vyskládal všechny peníze, které obdržel za poslední přepravu, začala ,hra na přihazovanou´. Taxikář nepoužil povinný taxametr, částky klientům ukazoval na mobilním telefonu,“ popsala mluvčí zadržení nepoctivce.

Událost si k dořešení převzal správní orgán. Dopravci byla uložena kauce ve výši 100 tisíc korun, kterou ale na místě nezaplatil, proto bylo jeho vozidlo odstaveno a byly mu zadrženy doklady k vozidlu a k přepravě.

Ve správním řízení hrozí řidiči pokuta ve výši několika desítek tisíc korun a odnětí licence až na tři roky.

„Strážníci na místě mohli provinění řidiče řešit uložením pokuty do výše 10 tisíc korun, ale vzhledem k výši předražení a způsobu provedení by byla spíše výsměchem,“ dodala Seifertová.


Autor: Jan Puci

Jen jedno vínko a za volant

Dnes ve 13:00

Zákaz vjezdu v centru Prahy porušil 33letý řidič z Prahy 10. Na dotaz strážníků ohledně požití alkoholu odpověděl, že vypil před jízdou jedno vínko.

Po patnácti letech ji prozradilo neosvětlené kolo

Dnes v 07:08

Neosvětleného cyklisty si strážníci z Prahy 12 všimli v Klokotské ulici. Výzvy k zastavení cyklista ignoroval a začal ujíždět.

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

Včera v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru