Dnes Sobota - zatazeno 18°C
Zítra Neděle - skorojasno 18°C
Sobota 23. 9. 2023
Svátek má Berta
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
O sedm tisíc korun si řekl taxikář za 5,5 kilometru jízdy
Foto: Karel Netolický

O sedm tisíc korun si řekl taxikář za 5,5 kilometru jízdy

Na konci minulého týdne odhalila kontrola taxikáře, který si za trasu dlouhou přibližně 5,5 kilometru naúčtoval 7 100 korun, přičemž by částka neměla přesáhnout 300 korun. Informovala o tom mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Zákazníci chtěli odvézt z Rytířské ulice v centru hlavního města do ulice U Průhonu na Praze 7. Když dojeli na místo, taxikář si řekl o dva tisíce korun, ale pak se mu částka nezdála dostatečná a požadoval další peníze.

„Zákazníci, aby je z auta vůbec pustil, mu nakonec zaplatili 7 100 korun. Poté ho už zastavili strážníci z Taxi týmu. Když po něm požadovali, aby na kapotu vyskládal všechny peníze, které obdržel za poslední přepravu, začala ,hra na přihazovanou´. Taxikář nepoužil povinný taxametr, částky klientům ukazoval na mobilním telefonu,“ popsala mluvčí zadržení nepoctivce.

Událost si k dořešení převzal správní orgán. Dopravci byla uložena kauce ve výši 100 tisíc korun, kterou ale na místě nezaplatil, proto bylo jeho vozidlo odstaveno a byly mu zadrženy doklady k vozidlu a k přepravě.

Ve správním řízení hrozí řidiči pokuta ve výši několika desítek tisíc korun a odnětí licence až na tři roky.

„Strážníci na místě mohli provinění řidiče řešit uložením pokuty do výše 10 tisíc korun, ale vzhledem k výši předražení a způsobu provedení by byla spíše výsměchem,“ dodala Seifertová.


Autor: Jan Puci

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

21. září 2023 ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru