Dnes Sobota - zatazeno 18°C
Zítra Neděle - skorojasno 18°C
Sobota 23. 9. 2023
Svátek má Berta
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

O řešení problémů na území Prahy 4 jednalo vedení městské části s TSK

Na území čtvrté městské části je mnoho míst, která spadají pod správu Technické správy komunikací hlavního města Prahy (TSK), ovšem péče o ně často není podle vedení Prahy 4 dostatečná, a veřejnost jejich stav kritizuje. Vedení proto svolalo jednání se zástupci TSK s cílem řešit dlouhodobé nedostatky a problémy, které obyvatele Prahy 4 trápí. Městská část o tom informovala na svém webu.  

„S vedením TSK jsme řešili naše představy o spolupráci v oblasti údržby komunikací a zeleně. Věřím, že vzájemná schůzka povede k řešení našich priorit a Praha 4 bude vzkvétat,“ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS). 

Jde především o stav podchodu u stanice metra Budějovická, který je ve správě TSK a Dopravního podniku hlavního města Prahy. Na tomto místě už TSK zahájilo rekultivaci zeleně. Revitalizace celého prostoru, která je pro MČ zásadní, řeší městská část s dalšími subjekty. 

Pozitivním přínosem může být nová aplikace TSK (https://zavady.tsk-praha.cz/), která umožňuje hlášení škod a problémů a jejich urychlené řešení (viz též obrázek úplně dole).


Autor: red

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

21. září 2023 ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru