Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 18°C
Středa 17. 7. 2024
Svátek má Martina
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

O řešení problémů na území Prahy 4 jednalo vedení městské části s TSK

Na území čtvrté městské části je mnoho míst, která spadají pod správu Technické správy komunikací hlavního města Prahy (TSK), ovšem péče o ně často není podle vedení Prahy 4 dostatečná, a veřejnost jejich stav kritizuje. Vedení proto svolalo jednání se zástupci TSK s cílem řešit dlouhodobé nedostatky a problémy, které obyvatele Prahy 4 trápí. Městská část o tom informovala na svém webu.  

„S vedením TSK jsme řešili naše představy o spolupráci v oblasti údržby komunikací a zeleně. Věřím, že vzájemná schůzka povede k řešení našich priorit a Praha 4 bude vzkvétat,“ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS). 

Jde především o stav podchodu u stanice metra Budějovická, který je ve správě TSK a Dopravního podniku hlavního města Prahy. Na tomto místě už TSK zahájilo rekultivaci zeleně. Revitalizace celého prostoru, která je pro MČ zásadní, řeší městská část s dalšími subjekty. 

Pozitivním přínosem může být nová aplikace TSK (https://zavady.tsk-praha.cz/), která umožňuje hlášení škod a problémů a jejich urychlené řešení (viz též obrázek úplně dole).


Autor: red

Na trati mezi Zličínem a Hostivicí srazil vlak člověka

Dnes v 09:18

Na železniční trati mezi stanicemi Praha-Zličín a Hostivice srazil v úterý před 22:30 hodin osobní vlak člověka. Provoz na trati kvůli tomu stál zhruba hodinu a půl.

Další články
Nahoru